Dome ķersies pie visu tai piederošo teritoriju appļaušanas
INESE ZONE

Jēkabpils domes finanšu komitejas sēdē nolemts piešķirt 2000 eiro  sausās zāles pļaušanai pašvaldības īpa­­šumos Madonas ielā 70, 72, 58 un Veseļu ielā 3 – 424 077 m2 kopplatībā. Samaksu veiks no dabas resursu nodokļa līdzekļiem, pamatojoties uz iesniegtajiem norēķinu dokumentiem.
        Domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis skaidroja, ka tas nepieciešams, jo nepļautā zāle sausajā laikā, kā arī vē­lāk – pavasarī – rada kūlas ugunsgrēku riskus.
        – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests jau vai­rākkārt ir vērsies pašvaldī­bā ar informāciju par kūlas ugunsgrēkiem Jēkab­pi­lī, un liela daļa no tiem iz­ceļas pašvaldībai piederošajās teritorijās. Mēs pieprasām iedzīvotājiem sakopt savus īpašumus, lai nerastos uguns bīstamība, bet par sa­vām teritorijām aizmirstam. Vismaz vienreiz gadā tās būtu jānopļauj, – sacīja Jē­kabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. 
      Viņš informēja, ka runa ir par lielajām teritorijām pilsētas nomalēs, kuru pļaušanai nepieciešama lieljaudas tehnika. Deputāte Kris­tīne Ozola rosināja meklēt iespēju šīs zemes iznomāt lauksaimniekiem, jo tad tās būtu sakoptas. Deputāti pie­krita, ka tas varētu būt risinājums un varētu izteikt šādu piedāvājumu. 
Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas departamen­ta direktore Inese La­piņa informēja, ka departaments lūgs domi atvēlēt finansējumu arī mazāku teritoriju pļaušanai, kur nav nepieciešama lieljaudas tehnika. Turklāt tagad secināts, ka jāizpļauj vēl papildu terito­rijas, lai novērstu kūlas ugunsgrēku iespējamību.
 Finansējums 4800 eiro apmērā atvēlēts arī sešpa­dsmit bīstamo koku – priežu – izzāģēšanai Jēkabpils pilsētas kapsētā. Kokus bojā priežu kaitēklis – priežu galotņu sešzobu mizgrauzis.  Lai izvairītos no kaitēkļu bojājumiem veselajiem ko­kiem, draudiem cilvēku dzīvī­bai vai pieminekļu bojājumiem, slimie koki ir jāizcērt. 
Arī šim nolūkam izmantos dabas resursu nodokļa finansējumu, atbilstoši  ie­sniegtajiem norēķinu dokumentiem. Koku zāģēšanas iz­maksas kapsētas teritorijā sadārdzina fakts, ka tas jā­dara, nenodarot postījumus pieminekļiem un stādījumiem. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

  1. īpaši stulbs
    īpaši stulbs
    pirms 5 gadiem

    No virsraksta un raksta sapratu, ka domes darbinieki pašrocīgi dosies pļaujā. Ragainis, kā jau cilvēks, kas iepriekšējos 4 gadus pavadījis laukos, būtu ar mieru rauties ar izkapti, bet lielajās pļavās grib izmantot zemnieku pļaujas agregātus. Īstā pilsētniece Ozola vispār visu, pat stadionu grib atdot konkrēti zemkopjiem, kam ķēriens uz lieliem tīrumiem. Apsaimniekošanas direktore Lapiņa atkal burkšķ, ka par velti nepļaus, un viss.Lai iedzīvotāji maksā!

    Atbildēt
  2. ???
    ???
    pirms 5 gadiem

    Nez kas tā par tādu sauso zāli, kura ir jāizpļauj? Kūla, vai? Kāpēc domes darbinieki nav administrat;īvi sodīta par nenopļautajām pļavām?

    Atbildēt
  3. Jefs
    Jefs
    pirms 5 gadiem

    Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas departamen­tam vajag kazas, kazas turēt, bet veco kazarmu pils rajonā var izmantot par kūti. Būs darba vietas un zāles pļaušanai nevajadzēs tērēt naudu. Kur nu vēl veselīgais kazas piens un tā produkti.

    Atbildēt
  4. zinātājs
    zinātājs
    pirms 5 gadiem

    Gribētos zināt, vai tika kādreiz veikti praktiskie eksperimentālie pētījumi par Sprukta kunga konstruēto zāles pļāvēju pielietošanu Jēkabpils pilsētai piederošo zālāju platībās? Ja nē, tad kāpēc Sirmovičs bija pret?

    Atbildēt
  5. zinātājam
    zinātājam
    pirms 5 gadiem

    Šogad sprukts zālājus pļāva ar savu dampi gan Kurzemes ielā, gan daugavmalā. Pats redzēju vairākkārt. Droši vien citur arī. Baumo, ka Vasilis esot šo darbā pieņēmis. Redz, cilvēks gados, bet darbu dabū, ne tā kā tie sprukstiņi jaunieši.

Pievienot komentāru