Dome par 19200 eiro iepērk NVO darba koordinācijas pakalpojumus
INESE ZONE

    Kā liecina informācija Jē­kabpils domes mājaslapas iepirkumu sadaļā, ir noslēdzies iepirkums un noslēgts līgums ar biedrību «Jēkab­pils NVO resursu centrs», kas nu būs uzskatāms par atbildīgo Jēkabpils nevalstisko organizāciju darbības koordinatoru sadarbībai ar Jēkabpils pašvaldību. Atbil­sto­ši noslēgtajam iepirkuma līgumam, «Jēkabpils NVO resursu centram», kas apvieno 26 Jēkabpils nevalstiskas organizācijas, tiek deleģēts pienākums organizēt Jēkab­pils pilsētas teritorijā reģistrētu vai darbību veicošu NVO koordinēšanu: izstrādāt sadarbību veicinošu pa­sākumu plānu katram kalendārajam gadam, koordinēt izstrādātā un apstiprinātā plā­na īstenošanu, kā arī no­drošināt pašvaldības un tās teritorijā darbojošos NVO sa­darbību aktuālos projektu konkursos (īpaši sociālajā jomā). Šim nolūkam atbilstoši iepirkuma līgumam  šogad atvēlēti 19200 eiro. 
   Kārtējā domes sēdē de­putāte Kristīne Ozola pauda neizpratni par tik lielas summas piešķiršanu.
   — Iepazīstoties ar paš­valdību funkcijām, nekur ne­atradu ko tādu, ka dome va­rētu tērēt naudu NVO koordinēšanai. Ja pašvaldība kā­du funkciju nodod, tad slēdz deleģēšanas līgumu, nevis veic iepirkumu. Kas šis vispār ir par dīvainu iepirkuma lī­gumu un veidojumu, vai paš­valdība vispār ir tiesīga ko tādu darīt un vai tāds pa­kalpojums mums ir vajadzīgs? — vaicāja K. Ozola. Izpilddirektors Guntars Go­gu­lis skaidroja, ka dome var veikt šādas brīvprātīgas iniciatīvas un tās nav pretrunā ar pašvaldības tiesībām un pienākumiem. Iepirkuma lī­gums esot slēgts atbilstoši iepirkuma procedūrai, un deputāti taču par to visu jau esot diskutējuši un atbalstījuši. Arī domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs piebilda, ka par šo jautājumu taču esot diskutēts un deputāti šādu variantu atbalstījuši, un nauda šim nolūkam tikusi ieplānota šī gada budžetā sadarbībai ar NVO, un par budžetu taču arī visi deputāti esot nobalsojuši. Varbūt  K. Ozola neesot piedalījusies diskusijā, ja tagad ir pārsteigta. Līgums tikšot slēgts uz diviem gadiem. 
     — Pērn NVO koordinācijas darbs bija uzticēts Tālāk­izglītības un informāciju tehnoloģijas centram. Iepir­kums un līguma slēgšana ar «Jēkabpils NVO resursu centru» bija iespēja šo darbu turpmāk veikt, neradot do­mē jaunu štata vienību darbiniekam, kas koordinētu do­mes un NVO sadarbību. Jēkabpilī ir pāri par 100 NVO, un lielākā daļa ir ļoti aktīvas. Atnāciet uz NVO konsultatīvās padomes sēdi, tad varēsiet par to pārliecināties, — K. Ozolai oponēja domes priekšsēdētāja vietnieks sociālajos jautājumos Jānis Raščevskis. K. Ozola joprojām palika pie sava viedokļa, ka NVO darba koordinācija, turklāt vēl finansējot šo procesu, naudu novirzot privātai struktūrai, nav paš­valdības funkcija. Tad jau tik pat labi dome varot koordinēt privātus uzņēmumus vai jēkabpiliešu ģimenes. Tāpat neesot skaidrs, kādi no šīs sadarbības būs ieguvumi, kā vērtēs darbu, kas atbildēs, ja kas neizdosies. Atbilstoši līgumam, ko dome noslēgusi ar «Jēkabpils NVO resursu centru», centrs apņemas pa­kalpojumu nodrošināt no 2015. gada 1. aprīļa līdz 2017. gada 31. martam. Iz­pildes laiks var tikt saīsināts atbilstoši piešķirtā finansējuma apjomam. Pakalpojumu ikceturkšņa pabeigšanu un nodošanu izpildītājs un pa­sūtītājs noformē ar pieņemšanas un nodošanas aktu. Pasūtītājs desmit darba die­nu laikā no akta un pakalpojumu saņemšanas pieņem no izpildītāja pakalpojumu, parakstot aktu, vai rakstiski izklāsta visus savus iebildumus, pretenzijas, nepieciešamos papildinājumus un la­bojumus par pakalpojumu izpildi, paraksta un iesniedz izpildītājam. Tālāk minēts, ka izpildītāja, tātad «Jēkabpils NVO resursu centra»,  pienākums novērst nekvalitatīvā pakalpojuma trūkumus un par to iesniegt atkārtotu ak­tu. Minēts arī, ka  izpildītājam ir pienākums patstāvīgi segt visas izmaksas, kas tam radušās saistībā ar papildinājumiem un labojumiem, kas veicami saskaņā ar pasūtītāja norādījumiem attiecībā uz sniegto pakalpojumu, par kuru ir izvirzītas pretenzijas. Arī citi līguma punkti ir tādi, ka tos tikpat labi varētu attiecināt, piemēram, uz  ēku vai  ceļu būvi,  kur to ievērošana pat būtu vienkāršāka, nekā vērtējot darbu NVO sektorā.
    BD jautāja J. Raščev­skim, kādam tad nolūkam plānots izmantot līgumā mi­nē­to summu — 19200 eiro, par kādu dome pērk pakalpojumu no «Jēkabpils NVO resursu centra»? Viņš atbildēja, ka summa ir domāta, lai algotu cilvēku, kurš pa­ma­tā veiks līgumā minēto pakalpojumu izpildi, un tā šajā gadījumā būs «Jēkabpils NVO resursu centra» valdes priekšsēdētāja Agita Pleiko. J. Raščevskis skaidroja, ka dome tieši nemaksās par darbu A. Pleiko, bet pārskaitīs naudu «Jēkabpils NVO resursu centram». 
    Jāsecina, ka domes štati netiek palielināti, taču finansējums atalgojumam gan nāk no domes, tāpat kā tas būtu arī tad, ja šo darbu veiktu pašvaldības darbinieks. J. Raščevskis arī uzsvēra, ka tā esot iespēja nepalielināt domes štatus, ieviešot NVO koordinatora ama­tu, ko nevalstiskās organizācijas prasot jau sen, tajā pa­šā laikā nodrošinot sadarbību ar NVO. Tas tiešām esot būtiski gan lielās Jēkabpils nevalstisko organizāciju ak­­tivitātes dēļ, gan arī tādēļ, ka ir daudz projektu konkursu, kuros NVO var startēt kopā ar pašvaldību, un tas arī esot viens no pakalpo­jumiem, par ko ir runa līgumā. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

  1. aaa
    aaa
    pirms 8 gadiem

    Normāla alga tai Pleiko sanāks 19200 : 24 = 800 eiro mēnesī.

    Atbildēt
  2. bbb
    bbb
    pirms 8 gadiem

    Caur kaut ko pietuvināta persona domei. Tā izskatās.

  3. www
    www
    pirms 8 gadiem

    Vai ta ir ta pati Pleiko , kura strada dome????

  4. Es tā skatos, ka
    Es tā skatos, ka
    pirms 8 gadiem

    NVO darbošanās atgādina kādreizējo komjauniešu pseidodarbošanos - notiek kaut kādas sanāksmes, tiek rakstīti sēžu protokoli, kaut kas tiek nolemts, bet nekas reāli netiek darīts. Administrācija atmet naudu komjauniešu zilajām uguntiņām vai ekskursijai uz Munameģi. Komjaunatnes sekretārs skraida no uzņēmuma uz komjaunatnes rajona komiteju, ziņodams kā noris piecgades plāna izpilde.

    Atbildēt
  5. qqq
    qqq
    pirms 8 gadiem

    nesaprotu, NVO taču nozīmē nevalstiskas, brīvprātīgas no valsts un pašvaldībam neatkarīgas organizācijas, a te pēkšņi dome maksās šitādu naudu! Par ko! Tad jau nav nevalstiska, bet pašvaldīvas resursu centrs. Nekas gan nav dzirdēts ko Jekabpils NVO tādu taustāmu ir paveikušas kaut vai salīdzinājumā ar Līvānu Balto māju. Bet nu ko tur, domei naudas daudz, visiem dod, arī 9. maija prazņikam tika pietiekoši iedots.

    Atbildēt
  6. Juhans
    Juhans
    pirms 8 gadiem

    tas tak elementāri - Vadonis jau laikus gatavojas vēlēšanām, baidīdamies no sakāves, atmet tūkstošus nvo, pamēģiniet nebalsot, tad jauniešiem ar visādiem geto, lai vecākus noskaņo balsot, tad ielu komitejām apmaksā ekskursijas, tad pensionārēm uzsauc kafiju starptautiskajā penšu dienā, bibliotēkā stāsta, cik grūta bērnība bijusi represētajiem, 4. maijā rīko grandiozu pieņemšanu tautas namā lūgtiem mīļajiem jēkabpiliešiem, kuri ir par Latviju, piešķir naudu piektajai kolonnai 9. maija svinībām, jo viņi arī balsos, viņš ir visur un ar visiem, sākot no kroga līdz baznīcai, no leģionāriem līdz putleristiem utjpr. Un aitu bars jau ir nopirkts. A mērķis tā kāds! - tilta celtniecība! a kādas tur naudas!

Pievienot komentāru