Domes vadība informē par solījumu izpildi
INESE ZONE

Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps, stājoties amatā, solīja publiskot darba plānu turpmākajam sešu gadu periodam. BD interesējās, kas tad būs šī plāna pamatā un vai tas jau tapis. 
    -Darbs neiet tik raiti kā gribētos. Taču daudzas lietas jau ir uzsāktas un ir citas, ko vēl plānojam uzsākt. Galvenā prioritāte, ko es šajā sešu gadu plānā gribētu iekļaut, ir ielu atjaunošana. Bet mums pilsētā ir 227 ielas. Tāpēc tagad skrupulozi skatāmies katru ielu, kāda veida komunikācijas tur varētu izbūvēt, un pēc tam šo ielu pilnībā atjaunot. Tas ir pamatīgs darbs, jo ir jāapseko gandrīz katra iela, lai to varētu izsecināt un lai tas būtu objektīvi un izpildāmi. No tā, kas jau ir iesākts, var teikt, ka iedzīvotāji ir novērtējuši atputekļošanas programmu, kas jau ir paveikta 20 ielās. Līdz pilsētas svētkiem top vēl viens atputekļojamo ielu saraksts, kur to skaits ir tāds pats, ja ne vēl lielāks. To darīsim visās ielās, kur ziemā tika īstenots ūdenssaimniecības un kanalizācijas tīklu izbūves projekts, un arī citās ielās. Iedzīvotāji zvana, prasa, vai nevar atputekļot viņu ielu, tāpēc ir pamats uzskatīt, ka tas ir labs projekts, – stāsta Aivars Kraps. 
Viņš skaidro, ka, izmantojot uz domes vadībā likvidēto amatu rēķina ieekonomēto naudu, jau strādā pie dokumentācijas, lai divas ielas noasfaltētu un divas noklātu ar dubultās apstrādes segumu. Ar dubulto segumu darbus sāks jūlija otrajā pusē, bet asfaltēšanu - augustā. Ar dubulto segumu apstrādās Nameja ielas posmu no veikala «Top» līdz  Viestura ielas krustojumam. 
   -Šis posms ir bēdīgā stāvoklī, un pēc  Draudzības alejas slēgšanas remontam  tas būs viens no noslogotākajiem. Tāpat arī ar dubulto segumu pārklās posmu no Ķieģeļu ielas līdz cietuma teritorijai. Tas ir grants seguma ceļš, kur izbūvēs arī grāvi. Posms izvēlēts, jo ir diezgan noslogots. Tur pārvietojas cietuma darbinieki, ved dažādus produktus un citas lietas, un plūsma ir diezgan intensīva. Savukārt asfaltu ieklās Kokneses ielā un Siguldas ielā līdz Raiņa ielai un Parka ielā no Skaubīša līdz Raiņa ielai. Tā divus posmus savienos ar Raiņa ielu, un Kokneses iela ir tam pa starpu. Tās ir tādas «astītes», kas palikušas neizdarītas, lai viss būtu loģiski pabeigts un savienots. Žēl, ka tādas līdz galam nepadarītas lietas ir Aldaunas un Arāju ielas rajonā, un Kaļķu un Arāju iela finanšu trūkuma dēļ nav pabeigta. Šobrīd to nevaram atļauties, bet tas ir nākamā vai aiznākamā gada darbs. Es gribu, lai tas, kas iesākts, iegūst loģisku turpinājumu, – skaidro A. Kraps.
    Viņš secina, ka būtiski ir arī tas, ka šogad Jēkabpilī visi skolēni no 1. līdz 12. klasei  no 1.  septembra sabiedriskajā transportā brauks bez maksas. To varot izdarīt bez papildu finansējuma, pateicoties jaunajam projektam ar saspiestās gāzes autobusiem, kas dod ekonomiju attiecībā uz degvielas izmaksām.  Skolēnu pārvadāšanai būs nepieciešami ne vairāk kā 10 000 eiro, ko pilsēta var atļauties. 
     -Tāpat tiek strādāts pie stāvvietu izbūves mikrorajonos, jo ir daudz tādu vietu, kur ir problēmas, jo cilvēkiem nav kur nolikt automašīnas. Varbūt tas būs kā pagaidu risinājums ar asfalta frēzmateriālu, bet risinājumi tiek  meklēti un skatāmies vietas, kur tas varētu būt. Jau top autostāvlaukums pie Vienības un Brīvības ielas apļa, un ceru, ka līdz pilsētas svētkiem tas būs pabeigts, un būs stāvlaukums arī pie bērnudārza «Kāpēcītis».  
     Savukārt priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola informē, ka tuvākajā laikā nāks klajā ar iniciatīvu uzņēmējdarbības un tūrisma veicināšanai Jēkabpilī, kas arī solīts, izveidojot jauno domes pozīciju. 
     -Mums jādomā, kā varam uzlabot uzņēmējdarbības vidi un veicināt tūrismu visā Jēkabpils reģionā, ne tikai Jēkabpilī vien, bet arī par sadarbību ar novadiem. Jūlija sākumā attīstības un tautsaimniecības komitejā tiks sniegta informācija par šādām iniciatīvām citā pašvaldībā, un es arī prezentēšuu savus priekšlikumus, kādā veidā varam risināt šo jautājumu, – stāsta K. Ozola. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru