Domes viesnīcas būvniecībai nepieciešams papildu finansējums
INESE ZONE

   BD jau ir informējusi, ka Jēkabpils dome, īstenojot Pasta ielas un piegulošo ielu rekonstrukcijas projektu, atjaunoja graustu Brīvības ielā 187, kur būs viesnīca. Jau pabeigta ēkas un stāvlaukuma būvniecība un pašvaldība ir apstiprinājusi viesnīcas ēkas izsoles nosacījumus.  
    Taču būvdarbu laikā kon­­statēts, ka jāveic papildu darbi, kam nepieciešami vairāk nekā 26 232 eiro. Uz­sākot būvdarbus, līgums par celtniecību ar  SIA «LC bū­ve» tika noslēgts par 216 000 eiro bez PVN. Tagad jārod iespēja finansēt pa­veiktos papildu darbus.
    Jēkabpils Pilsētvides de­partamenta direktors Raits Sirmovičs skaidro, ka viesnīcas būvprojekts tika izstrādāts un būvvaldē apstiprināts 2016. gadā. No būvprojekta izstrādes līdz būvdarbu uzsākšanai pagājuši divi gadi, kuru rezultātā ēkas tehniskais stāvoklis pasliktinājies vēl vairāk. Nelabvēlīga mikroklimata iedarbībā nesošās metāla konstrukcijas tehniskais stāvoklis pasliktinājies, kā rezultātā bija nepieciešama konstrukcijas atjaunošana. Visas ēkas demontāžas darbu laikā konstatēts, ka nepieciešama papildu koka siju uzstādīšana, ārsienu siltināšana, jo demontāžas laikā atklājies, ka ārsienas mūrētas ar dobumiem, kas aizpildītas ar skaidu un kaļķa maisījumu, kā arī ēkas cokola daļā tika konstatēts, ka mūrēto ķieģeļu pamati ūdens un sala iedarbībā ir ievērojami bojāti, un bija nepieciešama bojāto daļu piebetonēšana un citi darbi.
    R. Sirmovičs stāsta, ka būvdarbu līguma termiņš ir līdz šī gada 20. augustam. Bet tie jau pabeigti, un notiek tikai teritorijas labiekārtošana un tiek gatavota dokumentācija, lai būtu ie­spējams nodot ēku ekspluatācijā. 
    Savukārt viesnīcas no­mas izsole esot izsludināta ar pieteikšanās datumu līdz 8. maijam. Līdz šim neviens uzņēmējs neesot izrādījis interesi apskatīt nomas objektu klātienē, bet, lai pieteiktos nomas izsolei, apskate neesot obligāta. 
    Šī nav pirmā reize, kad objekta būvniecība prasa papildu izmaksas.  2017. gadā būves teritorijā tika atklāta veca mazuta glabātuve un augsnē nokļuvis mazuts. Kopumā mazuta likvidēšanai pašvaldība iztērēja ap 80 000 eiro. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. He he
  He he
  pirms 1 gada

  Nu ja vajag, tad vajag. Bet kāds ir parēķināju līdzi, cik tas faktiski varētu izmaksāt? Varbūt, cik prasa, tik dod. Uz dullo.

  Atbildēt
 2. Uj!
  Uj!
  pirms 1 gada

  Kopumā šīs papildus izmaksas ir 106 232 eiro no pilsētas domes budžeta naudas. Plus 216 000 eiro būvdarbi un rezultātā = 322 232 eiro. Matemātisks uzdevums: cik gados šī viesnīca atmaksāsies?

  Atbildēt

Pievienot komentāru