«Donas» «Kviešu pilngraudu maizei» – zelts konkursā «Veselīga maize mūsdienu patērētājam»
ILZE BIČEVSKA

No 4. līdz 7. septembrim Rīgā notika Baltijas nozīmīgākais pārtikas industrijas notikums «Riga Food 2019», kas noritēja Ķīpsalā. Izstādē piedalījās 700 uzņēmumu no 30 valstīm. To skaitā arī SIA «Dona» no Salas novada, kas kopā ar citiem nozares pārstāvjiem savu produkciju reklamēja kopīgā stendā «Latvijas maize». Mūsu reģiona uzņēmuma produkts – «Kviešu pilngraudu maize» – ieguvusi zelta medaļu konkursā «Veselīga maize mūsdienu patērētājam». Produkcija konkursam bija jāiesniedz jau pirms izstādes, to vērtēja sertificēti speciālisti, bet izstādes laikā notika dalībnieku apbalvošana.
– Šo konkursu organizēja Latvijas maiznieku biedrība kopā ar izstādes rīkotāju – izstāžu centru BT1, un konkursa atbalstītāja bija arī Zemkopības ministrija. Katrs uzņēmums varēja iesniegt vienu savas produkcijas paraugu, turklāt bija prasība, ka tam jau kādu laiku bija jābūt tirgošanā. Mēs iesniedzām savu «Kviešu pilngraudu maizi», kas ir jauns produkts, kas tirdzniecībā pieejams aptuveni pusgadu. Kopā konkursā piedalījās vienpadsmit maizes ražošanas uzņēmumi ar tikpat produktiem, un no tiem septiņiem tika zelta, bet četriem – sudraba medaļas. Šā mūsu jaunā produkta izveide ir vairāku kolektīva darbinieku – tehnologu, cepēju, u.c. – kopdarbs, – stāsta SIA «Dona» valdes priekšsēdētājs Kārlis Zemešs. 
Atbildot uz jautājumu par pašreizējām uzņēmuma pozīcijām savā nozarē, viņš teic, ka  konkurence visu laiku ir milzīga, lielie maizes ražotāji var atļauties savu produkciju piedāvāt par zemākām cenām, tāpat nav viegli panākt, lai «Donas» produkcija būtu pārstāvēta lielveikalu plauktos. Pat­laban «Donai» ir divas tirdz­niecības vietas Jēkabpilī, arī Daugavpilī «Ditton namā» un, protams, veikaliņš uz vietas ražotnē. Uzņēmums arī aktīvi piedalās dažādos gadatirgos. «Dona» cep ap 50 veidu maizi un ap 80 veidu konditorejas izstrādājumu. 
– Par to, ka mums ir arī plašs konditorejas klāsts, vairāki izstādes «Riga Food 2019» apmeklētāji brīnījās. Mūsu stendu apmeklēja tie cilvēki, kuri «Donas» maizi jau pazīst un kuriem ir ko teikt par mūsu piedāvājumu. Sarunās ar apmeklētājiem uzzinājām, kas no mūsu produkcijas pircējiem patīk vairāk, kuri par mums uzzinājuši pirms kāda laika un tagad jau pazīst «Donas» maizi. Topā, protams, ir rudzu maize un saldskābā. Savukārt par jauno un godalgoto produktu varu sacīt, ka «Donas» «Kviešu pilngraudu maize» ir labs baltmaizes aizstājējs tiem, kuriem jāievēro zināmi di­ētas nosacījumi, – stāsta SIA «Dona» pārdošanas speci­āliste Sandra Kaņepa. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru