Donori asinis var nodot specializētajā autobusā
INESE ZONE

Jēkabpils reģionālā slim­nīca jau informējusi par to, ka slimnīcas asins sagatavošanas nodaļa ir pārtraukusi darbu un vairs nepieņem donorus. Slim­nīcas mājaslapā publicētais grafiks liecina, ka janvārī asinis varēs nodot katru pirmdienu no pulksten 9.00 līdz 13.00. Savulaik, informējot par poliklīnikas rekonstrukcijas plāniem, tika stāstīts, ka asins sagatavošanas nodaļu pārcels uz tās pirmo stāvu, lai nodrošinātu pieeju no sētas puses. BD interesējās, kādēļ nodaļa slēgta un vai ir plānots atjaunot tās darbu?
    Kā informē Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Gvido Lie­piņš,  šāda situācija izveidojusies, jo darbu slimnīcā atstājusi sertificēta speciāliste, kas vadīja šo nodaļu, un šobrīd slimnīcā nav kas varētu viņu aizvietot. 
     – Esam izsludinājuši konkursu un meklējam mediķi, kas varētu vadīt nodaļu. Kontaktējamies ar Valsts asinsdonoru centru (VADC), jo viņiem ir informācija par nozares speciālistiem, kuru Latvijā nav daudz. Iespē­jams, ka sertificēts speciālists pie mums varētu strādāt uz nepilnu darbalaiku  dažas reizes nedēļā. Lai rastu risinājumu, šobrīd esam uzsākuši sadarbību ar Rēzeknes slimnīcu, kas nodrošinās specializēto autobusu, kas no janvāra reizi nedēļā pieņems asins donorus. Ja runā par telpu izbūvi poliklīnikā, tad ideja nav atmesta, bet kabinetu skaits nav tik svarīgs, kā iespēja nodot asinis, un to varam nodrošināt arī šādi. Ir doma popularizēt donoru kustību un organizēt izbraukumus uz darbavietām vai novadiem, lai cilvēki var nodot asinis, jo, braucot no Rēzeknes, ir svarīgi, lai katru reizi būtu nodrošināts vēlamais donoru skaits. 2. janvārī autobuss bija Jēkabpilī un donoru atsaucība bija laba. Es arī nodevu asinis un ap pulksten 11.00 biju rindā kāds divdesmitais. Iepriekš izsūtījām  donoriem īsziņas ar aicinājumu, un, neskatoties uz svētkiem, atsaucība bija. Tātad ir iespējas, kā uzrunāt cilvēkus, kas tiks izmantotas. Arī iepriekš parasti vidēji apkalpoti ap 20 donoru, – sacīja G. Lie­piņš. 
    Viņš stāsta, ka asins sagatavošanas nodaļā bez vadītāja uz pilnu slodzi bija nodarbināti trīs darbinieki, kam tagad meklējot slimnīcā alternatīvu nodarbošanos, un vēl daži laboratorijas speciālisti, kas nestrādāja pilnu slodzi. G. Liepiņš pauda cerību, ka izdosies atrast speciālistu un atjaunot asins sagatavošanas nodaļas darbu. 
   Jēkabpils slimnīcā specializētajā autobusā asins donori tiks pieņemti 14., 21. un 28. janvārī no pulksten 9.00 līdz 13.00. Visi donori ir aicināti sekot līdzi informācijai slimnīcas mājaslapā, jo turpmāk pieņemšanas dienas var mainīties. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru