Donoru skaits ir stabils
AIJA VALDMANE

21. novembrī Jēkabpils reģionālās slimnīcas ambulatorajā daļā risinājās šajā mēnesī otrās donoru dienas. Apmeklētāju  skaits bija  par četriem cilvēkiem mazāks nekā iepriekšējo  reizi: tad – 54, tagad – 50. Valsts asins­donoru centra Latgales filiāles Rēzeknē vadītāja Ināra Čerņavska stāsta, ka vidēji mēnesī Jēkabpilī asinis ziedot ierodas ap 70 donoru, bet šovasar bija pat daudz vairāk.
    Šajā reizē bija atnākuši pieci pirmreizējie donori, gados jauni cilvēki. No 50 asinsziedotājiem tika at­teikts četriem zemā he­moglobīna līmeņa dēļ. Visvairāk tika nodotas otrās grupas rēzus pozitīvās asinis. Tad sekoja pirmā, un daudz mazāk  bija trešās grupas asins ziedotāju.
    – Valstī visu šo laiku vispieprasītākās ir pirmās grupas rēzus negatīvās asinis, – informēja I. Čer­ņavska. – Rē­zekne gan ir apgādāta ar visu grupu asinīm.  Valstī visvairāk iedzīvotāju ir ar otrās grupas rē­zus pozitīvajām asinīm.
    Ārste atgādināja, ka potenciālajiem donoriem jāzina, kādai jābūt veselībai, lai drīkstētu  nodot asinis. Ir jāpaiet noteiktam laikam pēc izslimošanas ar vīrusu infekcijām, antibiotiku lietošanas, operācijām un līdzīgi. Tagad par donoriem drīkst būt arī tie, kas izslimojuši A hepatītu, jo tas nav tik bīstams kā citi. Tikai jābūt līdzi ārsta izziņai par šo izslimošanu. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru