Draudzīgā aicinājuma fonds apbalvo Latvijas labākās skolas
Jānis Apīnis

            Draudzīgā aicinājuma  fonds informē, ka  25. novembrī tika apbalvotas skolu reitinga Latvijas labākās skolas. Svinīgā  ceremonija notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.
               Šogad skolu reitingā piedalījās 52 mācību iestādes. Skolas  vērtēja četrās nominācijās. Ģimnāziju grupu nominācijā ir vērtētas 11 skolas, pilsētu vidusskolu nominācijā – 14 kandidātes, lauku vidusskolu nominācijā – 17 un specializēto skolu nominācijā – 10 mācību iestādes. 
Skolu reitinga periods ir mācību gads – no 1. septembra līdz nākamajam 1. septembrim. Pēc skolēnu gū­tajiem rezultātiem centralizētajos eksāmenos vērtē piecus mācību priekšmetus – latviešu valodu, matemātiku, angļu valodu, dabas zinības (bioloģija, fizika, ķīmija) un vēsturi. Tāpat tika vērtēta arī skolu izaugsme atsevišķos mācību priekšmetos un kopvērtējumā. 
            Kā liecina informācija Draudzīgā aicinājuma fonda mājaslapā www.konkurss.lv, šīgada skolu reitingā  no mūspuses izglītības iestādēm Salas vidusskola (lauku vidusskolu grupa) saņēma apbalvojumus nominācijā «angļu valoda» un «latviešu valoda».  Ģim­nā­zi­ju grupā 15. vietā ir Jē­kab­pils Valsts ģimnāzija (ma­temātika u. c.). No ap­kārt­nes skolām  starp labākajām vēl minētas Pļaviņu novada ģimnāzija (latviešu valoda un literatūra), Līvānu 1. vidusskola (matemātika), Neretas vidusskola (angļu valoda, latviešu valoda un literatūra), Bebrenes vispār­izglītojošā un profesionālā vidusskola (dabas zinības, latviešu valoda un literatūra, izaugsme kopvērtējumā). 
              – Nav nozīmes, cik liela ir skola, jo zināšanas ir skolas vērtība, –  balvu pasniegšanas ceremonijā uzsvēra Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitingu organizētājs,  fonda dibinātājs un va­dītājs Jānis Endele. – Gais­mu un siltumu skolai, kā arī bērnu ticību izglītībai var iedot skolotājs. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru