Dunavā atklāj feldšerpunktu
AIJA VALDMANE

 2. aprīļa  pēcpusdienā uz bijušās Dunavas pamatskolas ēku plūda daudz ļaužu. Tie visi bija pagasta iedzīvotāji, kuri pulcējās uz Dunavas feldšerpunkta  atklāšanu. Tas atradīsies  šīs ēkas pirmajā stāvā. Turpat būs telpas arī aptiekai. 
      Atklāšana bija paredzēta pulksten 15.00, bet līdz tam cilvēki  izrunāja savu nesa­prašanu  un problēmas saistībā ar to, ka feldšeris tagad pieņems  tikai divas  reizes nedēļā, un nezin kā būs ar tikšanu pie  ārsta Rubeņos, kuram tagad ir piesaistīti  Dunavas pagasta iedzīvotāji.
      – Līdz šim ārsts Valērijs Bo­lotovs pie mums brauca vienreiz nedēļā, bet feldšere Elga Baltmane bija katru dienu. Arī aptieka bija atvērta katru dienu no pirmdienas līdz piektdienai, – stāstīja kāda dunaviete. –Tagad feldšeris būs tikai divas reizes nedēļā, un ģimenes  ārsts, cik sapratu, nebrauks. Mums pašiem pie viņa vajadzēs tikt. Te daudzi veci un slimi cilvēki, neviens ģimenes ārsts viņus vairs neņem. Ja man nav mašīnas un šofera tiesību, kā lai es izbraukāju? Tagad man jānodod asins un urīna analīzes. Kur es saņemšu rezultātus, kad 10. aprīlī tās nodošu?  Uz rokas jau nedeva, ģimenes ārsts vienmēr visu atveda. Tagad mēs nezinām, kā būs. Ja Jēkabpilī rezultātus dotu uz rokas, tad es brauktu, bet vai viņi dos? Tad man uz 16. aprīli  vajag nosūtījumu pie speciālista.  Kas to uzrakstīs? Novadā dzirdēju, ka ar skolēnu autobusu varēs braukt uz Rubeņiem, jautājums ir: kā tikt atpakaļ? Jo autobuss atiet tikai ap plkst. 15.00. Ko slimnieks  Rubeņos  līdz tam laikam lai sadara? Un vēl: ja cilvēkam ir temperatūra, gripa, piemēram, viņš  slims brauks  kopā ar skolēniem? Vai bērni nav jāpasargā no saslimšanas?  «Ātrie» jau  pie tāda slimnieka ne­brauks. Esmu runājusi ar vienu daļu Jēkabpils ārstu, un viņi saka: tikai neprasiet pierakstu, jo mēs lauku cilvēkus neņemam!
    Tādā un līdzīgā neizpratnē bija arī daļa citu iedzīvotāju. Sacīja, ka lūgšot ģimenes  ārstu atbraukt kaut vai vienu reizi mēnesī.  
    Tad jau sākās feldšerpunkta atklāšanas oficiālā daļa. Ar ziediem rokās nāca Du­navas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Baltaruņķis, Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Aivars Va­nags, izpilddirektors Jānis Subatiņš, feldšere  Ināra Jaudzema un citi. Bija ieradies arī ģimenes  ārsts Ivars Eiduks. A. Vanags  un I. Jau­dzema tika aicināti svinīgi pārgriezt  sarkano lentu, lai pēc sveicieniem  visi varētu aplūkot jaunās telpas.
     – Kā jau solījām, Dunava bez mediķiem nav palikusi,–  tā, uzrunājot klātesošos, sacīja Aivars Vanags. – Esam izdarījuši visu maksimālo. Lai arī, nepieciešamības spiesti, daļēji slēdzām skolu,  tomēr feldšerpunktu esam iekārtojuši un tagad atklājuši. Man ir liels prieks, ka tas ir izdevies.  Šajos laikos ir grūti gan ar ģimenes ārstiem, gan feldšeriem, gan visu pārējo medicīnisko personālu,  bet Dunavā tādi speciālisti būs. Ārsts solīja vienreiz nedēļā atbraukt. Lai tikai būtu apmeklētāji! Bet, protams, labāk neslimojiet! Arī feldšere darīs, ko varēs.  Turklāt Zemgales reģionā šis feldšerpunkts ir trešais.  Tas  jau ir reģistrēts  ārstniecības iestāžu reģistrā. Jācer, ka tuvākā mēneša laikā pie mums būs arī ceturtais! 
      – Es vēlētos dunaviešus apsveikt ar šīm brīnišķīgajām telpām. Pirms mēneša  saņēmu vairākus telefoniskus ziņojumus no cilvēkiem, kur viņi sūdzējās, ka viņiem te, Dunavā, būs beigas, neviena mediķa nebūs! Bet es  saku, ka dakteris Eiduks vai kāds cits to visu atrisinās. Sākumā es te  ieradīšos otrdienās.  Novēlu jums la­bu veselību un mazāk slimot, vairāk pašiem par sevi rūpēties. Tad viss pārējais pats nāks klāt!  – sacīja Ivars Eiduks.
        Izpilddirektors Jānis Subatiņš teica paldies tiem cilvēkiem, kas  ilgu laiku strādājuši  ārsta V. Bo­lotova prakses vietā daudzdzīvokļu nama otrajā stāvā, un izteica cerību, ka būs vēl viena atklāšana, kad «Benu aptiekai», kas arī ierīkota ēkas pirmajā stāvā, savedīs mēbeles un visu nepieciešamo aprīkojumu. Viņš teica tagadējai aptiekārei Elgai paldies par nostrādāto ilgo laiku feldšerpunktā. Bet jaunajai feldšerei Inārai viņš  novēlēja veiksmi. 
     Tika sveikti gan pašvaldības pārstāvji, gan medicīnas darbinieki gan par ieguldīto darbu, gan ar jauna darba cēliena sākšanu, uzsverot, ka te bija komandas darbs.
     Visi interesenti varēja aplūkot gaišās un  izremontētās  feldšerpunkta un aptiekas telpas un uzdot gan mediķiem, gan pašvaldības darbiniekiem visus sasāpējušos jautājumus. 
      Feldšere Ināra Jaudzema Dunavas feldšerpunktā strādās divas reizes nedēļā, tāpat divas reizes viņa būs Dignājas feldšerpunktā un no darba brīvajā laikā strādās uz «ātrajiem». Viņa būs tiesīga izrakstīt receptes tiem medikamentiem, kas nav kompensējami, veikt pārsiešanu, injicēt, mērīt asinsspiedienu u.tml. I. Jau­dzema  būs uz vietas otrdienās un ceturtdienās no pulksten 9.00 līdz 16.00. Savukārt ārsts I. Eiduks pieņems otrdienās no pulksten 13.00 līdz pēdējam pacientam. 
    Tepat pirmajā stāvā atradīsies arī «Benu aptiekas» filiāle. Tagad tajā  strādās bijusī feldšere Elga Balt­mane, kuras darba stāžs ir 42 gadi. Arī aptieka darbosies divas reizes nedēļā. 
    Dunavas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Balta­ruņķis BD sacīja, ka, viņa skatījumā, šis jaunais feld­šerpunkts ir kvalitatīvs un  ierīkots atbilstoši visiem standartiem. Pie remontiem strādājusi  firma no Mār­upes un Jēkabpils celtnieki. Apmēram triju mēnešu laikā viss bijis gatavs.
      Lai izremontētu un iekārtotu Dunavas  feldšerpunktu, Jēkabpils novada paš­valdība tajā ieguldījusi  ap 60 000 eiro. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru