Durvis vēris atjaunotais Sēlijas prasmju muzejs Zasā
ILZE BIČEVSKA

Zasā notika atjaunotā Sēlijas prasmju muzeja atklāšanas pasākums. Kā stāsta muzeja vadītāja Endija Urbāne, uz to bija atnākuši necerēti daudz apmeklētāju. 
– Bija patīkami vērot, kā lielformāta spēlēs un jo sevišķi aģentūras «Smaidu darbnīca» rīkotajos eksperimentos piedalījās ne tikai bērni, bet arī vecāki. Turklāt izskatījās, ka vecāki tajos piedalījās pat ar lielāku aizrautību un bija vairāk iepriecināti par saviem bērniem, kurus mūsdienās grūti ar kaut ko jaunu pārsteigt. Klausītāju sirdis sasildīja arī ģitārista Laura Valtera izpildītie paša skaņdarbi un tautas dziesmas. Savukārt In­dras Zvirgzdiņas fotoizstāde «Pasaule pilna brīnumu», ko muzejā atklājām šajā dienā, būs apskatāma arī augustā. Vietas trūkuma dēļ tajā visus piedāvātos darbus izlikt nevarējām, tāpēc laiku pa laikam bildes tiks pamainītas, izliekot apskatei arī citas, – stāsta E. Urbāne. 
 Sēlijas prasmju muzeju ar svarīgo notikumu sveica arī kolēģi – muzeja «Sēlija» Viesītē pārstāvis Jānis Dzimtais un Raiņa muzeja Tadenavā pārstāve Agnese Timofejeva. Savukārt Jēkab­pils novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Su­batiņš sacīja kādu vārdu, pastāstot par šīs ēkas – «Ozolleju» – vēsturi. 
– Bija patīkami un interesanti uzklausīt arī gados vecāku apmeklētāju atmiņas, ko viņi stāstīja, aplūkojot muzeja pastāvīgo ekspozīciju. Reiz šajā ēkā bija ambulance, un apmeklētāju vidū bija cilvēki, kuri atcerējās šo laiku «Ozolleju» vēsturē, – stāsta Endija Urbāne. 
Patlaban, vasaras sezonā, Sēlijas prasmju muzejs Zasā strādā trešdienās–sestdienās no pulksten 10.00 līdz 17.00, bet, ja kādam ceļotājam būtu vēl­me tajā iegriezties arī laikā, kad nav darba laiks, ir iespēja to sarunāt, zvanot pa tālru­ni 2546578 vai rakstot: muzejs@jekabpilsnovads.lv. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru