Dzeju stāda, klausās un izgaršo
Jānis Apīnis

Kā jau ziņots, no 10. līdz 14. septembrim Jē­kab­pilī notiek Dzejas dienu festivāls «Eko dzeja». Tā laikā  simboliski tiek  iestādīta, audzēta, ravēta, novākta un izgaršota dzeja, kas rada dvēseles un sirds ekoloģiju. Piecu dienu laikā ikvienam interesentam bezmaksas pasākumos ir iespēja izbaudīt  īpašo gaisotni, piedaloties  lekcijās, sarunās, radošajās darbnīcās,  kino vakarā, dzejas lasījumos un daudzās citās aktivitātēs.
Festivāls otrdien sākās ar daiļlasīšanas konkursu pirms­skolas izglītības iestāžu audzēkņiem un pēc tam ar  oficiālu atklāšanu un akciju «Iestādi dzeju» Kena parkā izveidotajā «dzejas siltumnīcā».  Kā  norāda organizatori, «tā bija īpaša dzejas stādīšanas akcija. Nu dzeja aug blakus puķēm un tomātiem». Savukārt uz Dauga­vas dambja norisinājās pa-staiga ar dzeju, kad promenādē ikviens varēja klausīties latviešu literatūras klasiķu darbu ierakstu atskaņojumus. No trešdienas norisēm būtu minami  gadu gaitā daudzu iecienītie lasījumi «dzejas busiņā». Interesenti šajā dienā varēja klausīties arī valodnieces Gunas Kalniņas stāstījumu par pareizu un mūsdienīgu latviešu valodu.   
Ceturtdien tāpat kā iepriekšējos gadus skolu jaunatne piedalījās akcijā «Sirds uz trotuāra», kuras laikā uz pilsētas asfalta vai bruģa  ar krītu  rakstīja  pašu izvēlētās dzejas rindas. 
 Uz Dzejas dienu pasākumiem vēl var paspēt ikviens interesents, jo dažādas  pirm­reizīgas un aizraujošas norises notiek arī šodien un ar bagātīgu programmu noslēgsies sestdien. Plašāka informācija  par to atrodama Jēkabpils Kultūras pārvaldes mājaslapā www. jkp.lv.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru