Četras agrākā Krustpils novada skolas šo mācību gadu sāk apvienotā sastāvā
ILZE BIČEVSKA

2022./2023. mācību gads vairākām bijušā Krustpils novada mazajām skolām nesis pārmaiņas: ar 1. septembri Brāļu Skrin­du Atašienes vidusskola nu ir pamatskola, kas turklāt līdztekus Mež­āres un Vīpes pamatskolām vairs oficiāli nebūs kā atsevišķas mācību iestādes, bet gan turpmāk sauksies izglītības programmu īstenošanas vietas, kas reorganizētas un pievienotas Sūnu pamatskolai. 
 
   Reāli mācību iestādes darbu turpina, kā arī ir saglabātas līdzšinējās skolu piedāvātās mācību programmas un pedagogu dar­ba vietas. Agrākās  šo mazo skolu direktores tagad ir Sūnu pamatskolas direktores Ineses Ziediņas vietnieces (Mežāres pamatskolas bijusī direktore Ilona Go­lovceva turpmāk vietnieces pienākumus pildīs gan Mežāres, gan Vīpes  izglītības programmu īstenošanas vietās). 
 
Atašienē 1. klasē – tikai zēni
     1. septembra pasākumi šajās skolās noritēja tāpat kā katru gadu. Atašienē skolēni, vecāki un pedagogi uz svinīgo pirmā septembra pasākumu pulcējās skolas zālē, kur visus uzrunāja Sūnu pamatskolas direktores vietniece Līga Zalāne. Pēc tam, kad izlaiduma – 9. klases – audzēkņi veica katras pirmās skolas dienas tradicionālo pienākumu – atveda uz svinīgo pasākumu pirmklasniekus, kopīgi tika nodziedāta valsts himna, kas, jāteic, ļoti labi izskanēja «dzīvajā», bez audio ieraksta fonā. Tālāk L. Zalāne teica uzrunu, atzīmējot faktu, ka ir notikušas minētās pārmaiņas, skolai nu ir cits statuss un  nosaukums, bet tajā pašā  laikā darbinieku kolektīvs un audzēkņi palikuši te. 
    – Skola, tie esam mēs – mazi un lieli. Mēs joprojām esam tepat. Paldies, mīļie vecāki, ka kopā ar bērniem palikāt uzticīgi mūsu skolai, – sacīja direktores vietniece, sūtot sveicienus un laba vēlējumus arī aizvadītajā mācību gadā skolu absolvējušajiem pamata un vidējās izglītības ieguvējiem, kuri nu tālākās izglītības gaitas turpina Rēzeknē, Ogrē, Prei­ļos, Jēkabpilī  un citās pilsētās. 
     Apsveikumus 1. septembrī  saņēma arī jaunpienākušie audzēkņi bērnudārza grupiņā un pamatskolas klasēs.  
Šajā dienā ciemos bija atnākusi Burtu meitiņa, kura lika atbildēt uz tādiem jautājumiem, kā – kas ir patskaņi, līdzskaņi, divskaņi un alfabēts, iztaujāja, kādas grāmatas vasarā izlasījuši bērni un skolotāji. Pēc svinīgā pasākuma notika tradicionālā fotografēšanās uz Marinzejas pils kāpnēm, kam sekoja klases stundas un direktores vietnieces tikšanās ar vecākiem informatīvajā sanāksmē.  
Atašienē 1. septembrī ir 45 1.–9. klašu un 15  bērnudārza audzēkņi. Te pirmajā klasē ir astoņi skolēni, kas interesanti – tikai zēni. 2. un 3. klasē pa diviem skolēniem, 4. – septiņi, 5. – desmit, 6.  – astoņi, 7. – trīs, 8. – divi un 9. klasē – trīs.  Skolā šogad strādās 16 pedagogi un 12 tehniskie darbinieki. 
 
Mežārē nav devītās, bet Vīpē – septītās klases
   Agrākajā Mežāres pa­matskolā svinīgais 1. septembra pasākums notika vēlāk – pulksten vienpa-dsmitos. Direktores vietniece Ilona Golovceva sveica skolēnus un vecākus ar dzejas rindām par rudeni, septembri un skolas gaitu sākumu. Arī te vispirms tika godināti 1. klases audzēkņi, kuri šajā  izglītības programmu īstenošanas vietā ir tikai divi – Raiens un Olīvija. Abi pirmklasnieki saņēma dāvaniņas mācībām un radošajiem dar­biem gan no savas au­dzinātājas I. Sakovičas, gan skolas vadības un pedagogu kolektīva. Klātesošos  jauna­jā mācību gadā  sveica arī pa­gasta pārvaldniece N. Mit­rofanova.
     Mežārē 1. septembrī  ko­pā ir 20 pamatskolas un 15 bērnudārza audzēkņi, šajā mācību gadā te strādās deviņi skolotāji un septiņi tehniskie darbinieki. Pirmajā un otrajā klasē ir katrā pa diviem audzēkņiem, 3. – trīs, 4. – divi, 5.  – četri, 6. un 7. – pa vienam, 8. klasē būs pieci skolēni, bet 9.  klases te nav vispār. 
Trešajā pie Sūnu pamatskolas pievienotajā agrākā Krustpils novada mazajā skolā – Vīpes pamatskolā  – 1. septembrī mācības sāka 37 audzēkņi un ir 12 pirms­skolēni, strādās desmit pedagogi un seši tehniskie darbinieki. Vīpē 1. klasē ir divi, 2. – pieci, 3. un 4. – pa septiņi, 5. – četri un 6. kla­sē – pieci audzēkņi. Sep­tītās klases šajā skolā nav, astotajā klasē būs trīs, bet devītajā – četri audzēkņi.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (18)

 1. d
  d
  pirms 2 nedēļām

  Šajās skolās viss notiek tikai Variešās kur bērnu bija pat vairāk viss ir izputināts ar Stiebriņas palīdzību . Ielikusi savu meitu Sanitu par bērnu dārzu atbildīgo kura neko nesaprot ko tas nozīmē vadīt .Stiebriņa teica nēsot naudas bet štats draugam Raitim gan parādījies tikai nezin ko viņš darīs.

  Atbildēt
 2. to d ss joks
  to d ss joks
  pirms 2 nedēļām

  kaut kā nesanāk tev

 3. ss
  ss
  pirms 2 nedēļām

  Stiebriņa savai meitai pieliek tikai stundas , bet nav ne zināšnas , ne izglītibas un saskarsmes ar vecākiem. Stiebriņa neieklausās vecākos, bērnu dārzs ir cits profīls, ja nesaprot neko nevajag apņemties tikai algas dēļ.

  Atbildēt
 4. joks
  joks
  pirms 2 nedēļām

  Krustpils pamatskolā ir palikuši tikai radi un draugi un meita kas vispār nemāk uzvesties.

  Atbildēt
 5. ss
  ss
  pirms 2 nedēļām

  Bērnu dārza vecāki pieprasām ielikt cilvēku par vadītāju kas saprot, uzklausa vecāku viedokli un atdalīt no Krustpils pamatskolas.

  Atbildēt
 6. joks
  joks
  pirms 2 nedēļām

  Paldies bijušajām mīļajām audzinātājām .

  Atbildēt
 7. vecāks
  vecāks
  pirms 2 nedēļām

  Mēs ļoti pret bijām ka apvienoja ar Krustpils pamatskolu, bet novadam viss vienalga žēl ka mums jābrauc uz Ļaudonu .

  Atbildēt
 8. vecāks
  vecāks
  pirms 2 nedēļām

  savus bērnus izņēmu no šīs ģimenes skolas un aizvedu uz 3, vidusskolu cita atmosfēra, bērni jūtas ļoti labi, Krustpils pamatskolā bija stresaini lūk tā.

  Atbildēt
 9. Fakts
  Fakts
  pirms 2 nedēļām

  Fakts ir tāds, ka novada deputāti, klaji ignorējot Variešu skolas vecāku vēlmes, ar savu lēmumu apvienot abas izglītības iestādes, praktiski ir likvidējuši Variešu skolu. Bērni tiek vesti uz Ļaudonu, un pilsētas skolām. Tagad Stiebriņas neadekvātas rīcības rezultātā, bērni tiek ņemti ārā arī no bērnudārza. Cienījamie deputāti, jūs varējāt šo visu apturēt, iedziļināties problēmā, bet nē, ambīcijas pāri visam. Jūs variet naktīs mierīgi gulēt?

  Atbildēt
 10. No laukiem
  No laukiem
  pirms 2 nedēļām

  Nez, cik tad bērni ir izņemti tieši Stiebrinas dēļ? Nezinu nevienu, bet tas, ka iepriekšējo vadību laikā bērnus nelaida vietējā skoliņā, bet gan veda uz pilsētu, tas gan ir zināms fakts. To pierāda tukšās sākumskolas klases.

  Atbildēt
 11. joks
  joks
  pirms 2 nedēļām

  Tu laikam tiešām nezini tu nēsi no laukiem noteikti Stiebriņas pakalpiņš. Agrāk skolā bija 40 bērnu, bērnu dārzā 50. Cik tagad? Vairāk nekā citās novada skolās kas bija pamatskolas.

  Atbildēt

Pievienot komentāru