Finanšu padomi jaunajiem vecākiem
Reklāmraksts

Kad ģimenē ienāk bērns, vecāku dzīvē ļoti daudz kas izmainās, tajā skaitā arī finansiālā situācija (vairāk par to, kas tieši mainās lasiet finanšu portālā lan247.se), tāpēc jaunajiem vecākiem pie tā ir īpaši jāpiedomā un šis tas savā finanšu rutīnā jāmaina. Lai ģimene vienmēr būtu nodrošināta un pat negaidīti tēriņi un finanšu problēmas nespētu negatīvi ietekmēt kopējo finansiālo situāciju, ir jāveic sekojoši soļi. 
 
Pārplānojiet savu budžetu
 
Ģimenē ienākot bērnam, finansiālā situācija, protams, krasi mainīsies. Arī bērnam ir savas vajadzības, līdz ar to, tēriņi būs krietni lielāki, turklāt arī izdevumu prioritātes ievērojami pamainīsies. Ja līdz šim varējāt atļauties piepildīt vairumu savu vēlmju, tad tagad vispirms būs jāpadomā par bērna vajadzībām. Lai tik būtiski izmainītu savus finanšu paradumus, noteikti vajadzēs to visu saplānot. Ja līdz šim rūpīgi veidojāt budžeta plānu, atliks vien pārskatīt esošās izdevumu kategorijas un saprast, no kā varētu atteikties, lai varētu segt visus izdevumus bērna vajadzībām, nepārtērējoties. Savukārt, ja budžeta plāna līdz šim jums nemaz nav bijis, tas noteikti būs jāizveido. Labā ziņa ir tā, ka, saplānojot budžetu pirmo reizi, noteikti atradīsiet ļoti daudz iespēju kā ietaupīt savu naudu, jo līdz šim tā visticamāk ir aizplūdusi nelietderīgi.
 
Papildiniet uzkrājumu fondu
 
Ļoti svarīgi ir arī veidot uzkrājumus, jo, kā jau tika minēts, bērna vajadzības nereti ir neatliekamas, un papildus nauda ir ļoti nepieciešama. Tāpat kā budžeta plānam, arī uzkrājumiem teorētiski jau vajadzētu būt izveidotiem, jo tie nepieciešami ne tikai ģimenēm ar bērniem, bet pilnīgi ikvienam. Tomēr, ja jums ir apgādājamais, uzkrājumiem noteikti jābūt lielākiem. Būtu labi, ja abi vecāki kopā varētu iekrāt vismaz pus gada ienākumu apjomu, tomēr, ja tas nav iespējams, atcerieties, ka mazi uzkrājumi ir labāki par nekādiem uzkrājumiem, tāpēc, centieties tos izveido savu iespēju robežās, lai negaidītus tēriņus jūs vismaz daļēji varētu segt no savas naudas. 
 
Apdrošiniet sevi pret nelaimes gadījumiem
 
Tā kā svarīgākais jaunajām ģimenēm ir drošība, noteikti vajadzētu iegādāties dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšanas polises. Neviens negrib domāt par ļaunāko un vienmēr uzskata, ka ar viņu ģimeni jau nekas slikts nekad nenotiks. Protams, pozitīva domāšana ir laba lieta, taču nelielu piesardzību vajadzētu ievērot vienmēr, lai jūsu bērns un ģimene būtu finansiāli nodrošināti arī tad, ja atgadās kas patiešām nepatīkams. Vislabāk būtu izvēlēties uzkrājošo dzīvības apdrošināšanu, jo tad apdrošināšanas apjomu varēsiet veidot pakāpeniski, katru mēnesi veicot iemaksas, turklāt, cilvēkiem, kas izmanto šo pakalpojumi ir pieejami nodokļu atvieglojumi. 
 
Parūpējieties, lai jums būtu laba kredītvēsture
 
Ģimenēs, kurās aug bērni, vajadzība pēc papildus finansējuma, var rasties diezgan bieži. Protams, ja būsiet izveidojis uzkrājumus neparedzētām situācijām, šādas problēmas atrisināt vairumā gadījumu izdosies pašu spēkiem, taču ne vienmēr ar uzkrājumiem vien ir gana. Reizēm dažādas likstas uzrodas viena pēc otras un tādējādi nav gana daudz laika, lai atjaunotu uzkrājumu fondu pēc tā iztērēšanas. Tāpat var gadīties arī, ka ar uzkrāto naudas apjomu vienkārši nepietiek. Lai vai kā, vajadzētu rast sev iespēju, vajadzības gadījumā arī viegli un ērti aizņemties. Lai to paveiktu, galvenais ir sakārtot savas kredītsaistības. Ja jums būs negatīva kredītvēsture, kredītu jums neviens nepiešķirs, tāpēc, ja jums ir kādas nenokārtotas saistības, pielieciet visas pūles, lai tās pēc iespējas ātrāk nokārtotu. Ja kredītus līdz šim neesat ņēmis, tad pacentieties to bez vajadzības arī nedarīt, jo tad jums būs pieejami arī bezprocentu jeb räntefritt kredīti, kā jaunajiem klientiem.
 
Ja to visu paveiksiet, jūs un jūsu ģimene varēsiet dzīvot daudz drošāku un stabilāku dzīvi. Protams, tas nebūs viegli un, iespējams, no daudz kā nāksies atteikties, taču vecākiem nekas nav svarīgāks par savu bērnu drošību un laimi, tāpēc pūliņi, kas jāpieliek, lai sakārtotu savu finansiālo situāciju, noteikti ir tā vērti. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru