Finiša taisnē ieiet projekts «Vienoti daudzveidībā»
ILZE BIČEVSKA

27. septembrī Ķieģeļu ielas mikrorajonā, brīvā laika pavadīšanas klubiņā, kas atrodas Ziemeļu ielā 22–3, kopā sanāca projekta «Vienoti daudzveidībā» dalībnieki – šā mikrorajona iedzīvotāji, pārsvarā vietējās aktīvās kundzes pensijas gados. Kā stāsta projekta koordinatore Velga Novika, šī ir jau piektā un pirmspēdējā projekta aktivitāte. 
 
    – Šī reizes nodarbības tēma bija «Rudens veltes dažādu tautu virtuvē», un gardumu pagatavošanā dāmas izmantojušas visiem pazīstamus, vienkāršus un pilnībā dabiskus meža un dārza labumus: sēnes, ogas, ķirbjus un kabačus, ābolus, sīpolus, pīlādžus, smiltsērkšķus, cidonijas utt. Šajās aktivitātēs, atbilstoši projekta nosacījumiem, piedalās tikai Ķieģeļu ielas mikrorajona iedzīvotāji, – stāsta V. Novika. 
    Aktivitātē «Rudens veltes dažādu tautu virtuvē» gardumus bija sarūpējuši: Olga Špaska, Larisa Džafurova, Anna Baltmane, Anna Jasāne, Valentīna Penskaja, Zinaīda Tuča, Lidija Ikasa, Stefanida Holopova, Valērijs Špakovskis un citi mikroprajona iedzīvotāji un seniori. 
     Kā stāsta V. Novika, projekts tapis nolūkā dot iespēju radoši izpausties un socializēties tieši šā pilsētas mikrorajona iedzīvotājiem, protams, tiem, kuri to vēlas. Lai būtu interesantāk, tika izdomātas atšķirīgas nodarbību tēmas. Projekta laikā divas reizes mēnesī notika radošās darbnīcas ar nosaukumu «Lietu otrais mūžs». 
     – Te interesentes varēja mācīties to, kā pagatavot dāvanas un suvenīrus, izmantojot šim nolūkam tādas lietas kā PET pudeles, auduma atgriezumus, stikla traukus, avīzes, kartonu, utt. Darbnīcas projekta laikā, tātad, notiek divas reizes mēnesī: no aprīļa līdz novembrim. Savukārt vēl papildus šajā projektā bija citas aktivitātes: jūnijā bijām Peoniju svētkos Kalsnavas arborētumā, jūlijā Ķieģeļu ielas mikrorajonā tika sarīkotas Annas dienas svinības. 
Jāpiebilst, ka katrai šai aktivitātei mēs meklējam vienojošo starpnacionālo elementu: piemēram, skatot peonijas, uzsvērām, ka šīs dārza puķes nav tikai Latvijas, bet ir arī Ukrainas, Baltkrievijas un Krievijas saimnieču dārzos. Peoniju svētkus kuplināja dziedātāju un dejotāju uzstāšanās, tai skaitā bija arī dejotāji no Jēkabpils – «Pastalnieki». 
    Annas vārds ir internacionāls un pazīstams daudzām tautām. Annas diena mums bija patiesi lielisks un, galvenais – kupli apmeklēts pasākums. Ķieģeļu ielas mikrorajonā ir latviešu, krievu, baltkrievu u.c. tautību divpadsmit Annas. Šajā pasākumā piedalījās arī ukraiņu biedrības «Javir» un baltkrievu biedrības «Spat­kanne» pašdarbības kolektīvi, iesaistot dziedāšanā un dancošanā apmeklētājus. Mums bija aicinātie viesi: jau pieminētās mikrorajonā dzīvojošās Annas, kā arī pašvaldības pārstāvji – Līga Kļaviņa un Andris Rutko, kam tika mūsu radošajās darbnīcās īpaši gatavotās dāvanas. Un vēl mums ieradās pilnīgi negaidīti ciemiņi: kāds jaunais pāris. Viņus ar kāzu valsi latviešu valodā sveica ukraiņu biedrības ansambļa soliste Vera Anuškeviča, bet jaunais pāris un vedēji laidās dejā. Tā tiešām bija lieliska sakritība! – stāsta Velga Novika. 
      Vēl augusta nogalē projekta ietvaros bija tikšanās ar Saeimas deputātu kandidātiem. Kā stāsta V. Novika, uz tikšanos bija uzaicināts pārstāvis no katra partijas sa­raksta, bet uz to neatnāca «Latvijas Krievu savienības», «Nacionālās apvienības», «LSDSP/KDS/GKL» un «Lat-vijas Centriskās partijas» pārstāvji. Tikšanās laikā ie­dzīvotāji deputātu kandidātiem uzdeva jautājumus par sev aktuālo sociālo jomu.
Kā jaunākā šā projekta aktivitāte notika jau pieminētais pasākums «Rudens veltes dažādu tautu virtuvē», kura laikā bija gan produktu degustēšana, gan arī katra pavāre saņēma balvu, kas tapusi radošajās darbnīcās.
     Projektu «Vienoti daudzveidībā», kas nu jau tuvojas noslēgumam, atbalstīja Zemgales nevalstisko organizāciju programma un Kultūras ministrija. Tas sākās šā gada aprīlī un noslēgsies decembrī.  
 
Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem mērķprogrammā «Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma». 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. aha
    aha
    pirms 2 gadiem

    būtu bildes pievienojuši, ko jau bija piegatavojušas. a kāpēc kungi nekur nepiedalās? viņiem laikam labi ir tāpat bez visādas kopošanās?

    Atbildēt

Pievienot komentāru