Jēkabpils Jaunatnes sporta laureāts 2019 (+foto)
Juris Šteinbergs

Pagājušajā nedēļā divas dienas pēc kārtas Jēkabpils tautas namā tika dalītas balvas sportistiem un treneriem par sportiskajiem sasniegumiem pagājušajā  gadā.   
   Pirmie ceturtdien naudas balvas, pateicības rakstus un kausus dažādas nominācijās pasākumā, kas saucās «Jē­kabpils jaunatnes sporta balva 2019», saņēma jaunie sportisti. 
    – Jūs katrs esat kā komanda ar četriem spēlētājiem. Pirmais spēlētājs ir vecāki, kas investē laiku un naudu savos bērnos. Otrais spēlētājs ir treneri, kas jums ir kā krusttēvi un krustmātes, kas ar jums pavada laiku ne tikai treniņos darbdienās, bet arī sacensībās sestdienās un svētdienās. Trešais spēlētājs ir pašvaldība, bez kuras atbalsta mēs nevarētu pilnvērtīgi sagatavoties sacensībām. Arī tikko pieņemtajā Jēkabpils budžetā ievērojama summa ir atvēlēta sportam. Lai arī cik bieži neesam gājuši uz pašvaldību, nekad mums nav atteikts. Un ceturtais spēlētājs komandā esat jūs paši, kas māk sadalīt laiku gan sportam, gan mācībām, gan atpūtai, – uzrunājot jauniešus, teica Jēkabpils Sporta skolas direktors Edgars Lamba. 
     Ja iepriekšējos gados šādos pasākumos tika sveikti Jēkabpils Sporta skolas audzēkņi, tad šogad pirmo reizi arī tie jaunieši, kas trenējas klubos. Tādā veidā līdzās tradicionālajiem Lat­vijas jaunatnes čempionātu un jaunatnes olimpiādes medaļniekiem – Jēkab­pils Sporta skolas handbolistēm, volejbolistiem, vieglatlētiem un basketbolistiem un viņu treneriem – nostājās arī jau­nie krosmintonisti, novusisti, karatisti, orientieristi, kanikrosa skrējējas un sporta dejotāji, kas līdzīgus panākumus guvuši savos sporta veidos. Priecē, ka šī acīmredzamā netaisnība beidzot ir izlabota, un balvas saņem visi jaunieši, kas veiksmīgi pārstāvējuši Jē­kabpili Latvijas mēroga sacensībās. Jāatzīmē, ka vienīgais, kurš pagājušajā gadā ieguvis medaļas pasaules vai Eiropas čempionātos, ir kluba «4R» pārstāvis Artūrs Dzirkalis (treneris Uldis Dzirkalis). Viņš izcīnīja bronzu pasaules čempionātā krosmintonā U18 grupā. Visplašāk medaļnieku apbalvošanas ceremonijā bija pārstāvēti Jēkabpils Sporta skolas treneru Raivja Obru­mana, Vitas Brikmanes, Kor­nēlijas Borodovskas, Lāsmas Mičules, Gunta Grigaļa, Ai­vara Nora un Aiņa Raubiška audzēkņi, kā arī Dainas Lū­kinas un Aleksandra Ma­rjo­nova  sagatavotie sportisti. 
    Ar naudas balvām kopumā tika apbalvoti 78 jaunieši un viņu treneri. Dome šim mērķim atbilstoši «Noteiku­miem par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem izglītībā, kultūrā, sportā un naudas balvu apmēru» bija atvēlējusi 8 332 eiro. 
     Ne vienmēr sportista vērtējums atkarīgs no izcīnīto medaļu skaita. Ņemot to vērā, piemiņas balvas dažādās nominācijās tika pa­sniegtas jauniešiem, kas pagājušajā gadā izcēlušies ar cīņassparu, rādījuši pa-raugu citiem, bijuši komandas balsts vai trenera labā roka un kuru sirdīs ir mīlestība pret sportu.
     Astoņām nominācijām   pretendentus izvirzīja treneri, īsi raksturojot savus au­dzēkņus. Tā,  piemēram,  viens no balvas «Paraugs sportā»  saņēmējiem bija   basketbolists Jānis Censo­nis, par kuru treneris Artūrs Elksnītis  saka šādi: «Jānis ir komandas kapteinis un līderis. Vienmēr izceļas ar milzīgu pašatdevi spēlēs un treniņos».  Balvu «Cerība sportā»   ieguva arī  Evelīna Sti­kāne, kuru treneris Gunārs Pušmucāns raksturo kā šahisti, kura strauji progresē. Evelīna ir izpildījusi 2. sporta klasi, viņai ir liela neatlaidība un laba atmiņa. Treneraprāt, Evelīnai ir visas dotības, lai  tuvākajā laikā iekļūtu starp labākajām jaunajām Latvijas šahistēm.  Savukārt viens no balvas «Komandas balsts»  ieguvējiem ir futbolists Ralfs Beinarovičs. «Komandas  labā Ralfs ir gatavs spēlēt jebkurā pozīcijā. Viņš ir ar idejām bagāts spēlētājs, kurš tās izmanto gan sacensībās, gan treniņos», – par savu audzēkni saka Ruslans Bajārietis. Kopumā astoņās nominācijās tika apbalvoti 24 jaunie sportisti, un par katru no viņiem treneri bija atraduši labus vārdus. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru