Aizvadīti Jēkabpils pilsētas svētki
SARMĪTE RUTKA

Četras dienas aizvadītās nedēļas nogalē notika dažādi pilsētas svētku pasākumi. Kā zināms, Jēkabpilij šogad atzīmēja 349. gadadienu, tādēļ organizatori jau iepriekš paziņoja, ka nebūs nekādu novitāšu, – tās būšot jubilejas svinībās nākamgad. Tomēr arī daudzas jau ierastās lietas ir pilsētnieku ļoti iecienītas. Svētkus aizsāka tradicionālie «Kinoplača» Dārza svētki trešdien. Tā kā laika apstākļi lutināja, tad arī šogad tie bija labi apmeklēti. Turpretim daudzsološo piektdienas nakts pikniku «Mūzika kokos» Kena parkā nejaukais laiks krietni pabojāja. Lai gan daudzie skatītāji «Bur Mani» un Elzu Ro-zentāli labprāt noklausījās arī tautas namā, tomēr šim pasākumam bija iecerēta pavisam cita gaisotne. 
Par laimi, galvenajā svētku dienā lietus un vējš ne­daudz mitējās, tā­dēļ varēja notikt visi iecerētie pasākumi, kas bija plaši apmeklēti. Die­na sākās ar ekumēnisko dievkalpojumu un ērģeļmūzikas koncertu Jēkabpils Svētā Miķeļa evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Bet Brīvības ielā, Vecpilsētas laukumā un laukumā pie Justīcijas nama jēkabpilieši un daudzie pilsētas viesi visas dienas garumā satikās, iepirkās un iz­klaidējās dižtirgū, vērojot mūziķu un dejotāju priekšnesumus, pieda­loties dažādu uzņēmumu, organizāciju un biedrību piedāvātajās aktivitātēs.
Lai gan tradicionālais pilsētnieku velobrauciens notika vēlāk nekā ierasts, tomēr, šķiet, laikapstākļi no rīta bija braucējus nobiedējuši, tādēļ šogad bija mazāks to skaits un arī esošie mazāk bija domājuši par braucamrīku un sevis izdekorēšanu. 
Īpašs pasākums šo svētku laikā bija jaunās pump track trases oficiālā atklāšana. Tajā piedalījās gan trases projektētāji, gan būvnieki, gan tās lielie un mazie lietotāji kuplā skaitā. Un visi izteica patiesu prieku, ka Jēkabpilī ir šāda ne tikai Latvijai unikāla trase, kas piemērota gan BMX, gan skrejriteņiem, pat mazajiem «Dip-dapiem». Pilsētas vadība savukārt izteica gandarījumu, ka šī trase ir kā jauns skaists vaibsts pilsētas sejā vietā, kuras sakopšanai gadiem netika rasti nekādi risinājumi. 
Kā allaž jautri visas dienas garumā gāja mazajiem pilsētas svētku svinētājiem Kena parkā un mazākumtautību sadziedāšanās svētkos «Sēļu sētā». Visas šīs aktivitātes beidzās, kad aktīvākie Jēkabpils uzņēmumi un organizācijas kārtojās pilsētas svētku gājienam. Šogad tas bija īpaši kupls un skaists, jo pirmo reizi bija ļauts izmantot arī transport­līdzekļus. Pats gājiens un prieks ielas malās stāvošo jēkabpiliešu sejās bija apliecinājums tam, ka jebkurš pasākums izdodas tad, ja tas nav no kāda organizatora uzspiests, bet gan ja tā veidošanā iesaistās daudzi pilsētnieki. Pat lietus, kas ik pa brīdim uzlija gan gājiena, gan pilsētas svētku lielkoncerta laikā, neizbiedēja ne pasākuma dalībniekus, ne skatītājus. Un viņu bija ļoti daudz. Cilvēki vienlīdz aizrautīgi sadziedājās ar lielkoncerta vadītāju Arturu Skrastiņu un Jēkabpils kopkori, vēroja «Pastalnieku» priekšnesumus un arī uzņēma viesmākslinieku Intara Busuļa, Aijas Andrejevas un «Mesa» uzstāšanos. 
Svētku kulminācija pirms lielās nakts balles bija salūts, kas šogad bija īpaši grezns un ilgs.
Pašvaldības policijas priekšnieks Indulis SURKULIS atzīst, ka šīgada svētki aizvadīti tik mierīgi kā nekad. – Lai gan sestdienā pil­sētā notika tik plaši ap­meklēts pasākums, mūsu darbs ne ar ko neatšķīrās, piemēram, no piektdienas darba. Pašvaldības un Valsts policija kopā aizturējām vien pāris pārmēru dzērušus cilvēkus. Bija arī pāris kautiņu, vēl kāds pārāk piesvinējies kungs bija sajaucis dzīvokļus un ielauzies svešā mājoklī kā savā, bet šādi starpgadījumi un vēl lielākā skaitā gadās katrā nedēļas nogalē.  Ma­nuprāt, gan svētku rīkotāji, gan arī mēs bijām paveikuši lielu darbu, lai viss būtu labi noorganizēts. Arī cilvēki, izskatās, ir iemācījušies svinēt. Jācer, ka tā būs arī nā­kamos gadus, – teic I. Sur­kulis.
Tradicionāli aizvadīti šie svētki, kas bijuši kā mēģinājums nākamgada 350. jubilejas svinībām. Tām tikšot meklētas jaunas idejas un jaunas formas. 
D. GAGUNOVA foto

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru