«Jēkabpils sporta laureātā» galvenās balvas iegūst volejbolisti un Reinis Nitišs
J. Šteinbergs

Jēkabpils tautas namā norisinājās ikgadējais pasākums  «Jēkabpils sporta laureāts 2018», kurā  tika godināti labākie  sportisti, komandas, treneri un sporta entuziasti. 
       Sākumā tika sveikti sportisti, kas pagājušajā gadā izcīnījuši medaļas pasaules un Eiropas čempionātos. Goda vietu uz skatuves ieņēma Normunds Ivzāns, kurš ieguvis  godalgotas vietas pasaules  čempionātā vieglatlētikā veterāniem (soļošana),  Valdis Alksnītis (pasaules čempions svaru stieņa spiešanā guļus), Reinis Nitišs (FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta uzvarētājs) un Aivars Druvenieks, kurš  izcīnīja bronzas medaļu Eiropas čempionātā 24 stundu rogainingā. Šie sportisti ar Jēkabpils domes lē­mumu un saskaņā ar attiecīgajiem noteikumiem tika arī pie naudas balvām, kas svār­stījās no 60 līdz 170 eiro. 
Turpinājumā pateicības  raksti tika pasniegti sportistiem, kas izcīnījuši medaļas Latvijas čempionātos. Pirmie tika godināti vieglatlēti:  Aivars Bondars, Aldonis Palkavnieks, Viktors Zarņic­kis, Zigmunds Znotiņš, Ivars Dundurs, Baiba Grasa, Rita Šķipare, Ruta Šķipare, Aivita Ķiploka, Anita Šteinberga. Jāsaka, ka visi šie sportisti, izņemot A. Bondaru (bronza Latvijas čempionātā 50 km skrējienā)  laurus plūkuši veterānu čempionātā. Viegl­atlētu devums naudas izteiksmē saskaņā ar nolikumu tika novērtēts no 30 līdz 40 eiro, atkarībā no izcīnītās vietas.  
    Mazliet mulsinoši, ka uz šo  pasākumu nebija  uzaicināti ne jaunie Jēkabpils sportisti, kas  izcīnījuši medaļas Latvijas čempionātā vieglatlētikā pieaugušajiem, ne viņu treneri. Jā, viņi gan atzinības, gan naudas balvas ir saņēmuši reizē, kad godināja sporta skolas izcilniekus, bet tomēr liekas jocīgi, ka lielajā  pasākumā  viņi netika pat pieminēti.  Bez jaunajiem talantīgajiem  vieglatlētiem Jēkabpils sporta aina izskatās nepilnīga. 
      Pie  pateicībām par me­daļu izcīnīšanu Latvijas čempionātos  tika arī volejbolisti – Mārcis Obrumans, Aivis Kokins, Ilva Mazure, Edvīns Skrūders, Rihards Puķītis, Pāvels Jemeļjanovs, Dāvis Melnis, Vladislavs Blum-bergs, Zigurds Adamovičs, Armands Āboliņš, Ēriks Voroņko, Kristers Sils, Kris-ters Dardzāns, Matīss Petju­kevičs, Edgars Kalnozols, Reinis Prīdāns, Māris Tru­šelis –, kas pagājušogad izcīnīja   čempiontitulu;   hand­­­­bolistes  Simona Ār­mane, Ma­dara Jugāne, Kris­ta Krū­miņa, Anete Čeiča, Kristīne Dzenīte, Ieva Lapsa, Agnija Malceniece un Terēze Voi­čonoka; galda tenisists Rihards Mencis; pauerliftingisti Olga Miglāne, Nataša Ņikitina, Nikolajs Kaminskis, Skaidrīte Voiko, Uldis Ban­ga, Aleksandrs Miglāns, Alek­sandrs Zvezdenkovs, Aleksandrs Andronovs, Žid­rius Sabaļausks un  Rolands Deg­ro;  šautriņu metēja  Vi­ta Grebska; ziemas peldētāji Ivars Timko un  Zenots Skre­butāns; orientieristi Jānis Kalniņš, Imants Meldrājs, Agate Šicāne, Kristiāns Lipskis un Daniela Krasov­ska; Latvijas čempions duatlonā  Anatolijs Macuks; taku orientieristi Guntis Jaku­bovskis un Valdis Strods; raketlonists  Uldis Dzirkalis; sporta makšķernieks Jānis Skrējāns; novusisti Uldis Kampāns un Juris Stikāns; kartingists  Mārtiņš Lapiņš; rallija braucēji Mārtiņš Svilis un  Oskars Safonovs; svarbumbu cēlāji Vladislavs Voi­tehovičs un  Oļegs Groš­teins, kā arī krosmintonisti Andrejs Krūmiņš un  Uldis Lazdiņš. Visi šie sportisti tika arī pie naudas balvām, kuru lielums svārstījās no 90 eiro par 1. vietu volejbola čempionātā līdz 10 eiro par 3. vietu kadetu čempionātā novusā.  
      Kopumā dome sportistu individuālajai prēmēšanai bija atvēlējusi 5 188 eiro (kopā ar iedzīvotāju ienākuma nodokli). Ārpus šīs summas 6 000 eiro  piešķirti sporta klubam «Jēkabpils lūši» par Latvijas kausa izcīnīšanu, panākumiem Bal­tijas līgā un Jēkabpils tēla popularizēšanu. Savukārt 1000 eiro atvēlēti,  kā teikts domes lēmumā «(..)FIA Eiropas rallijkrosa Supercar klases 2018. gada sezonas čempiona titula ieguvējam biedrībai «SKN sports»». Šis formulējums ir mazliet dīvains, jo R. Nitišs startēja komandā «SET Promation», kam diez vai ir kāds sakars ar minēto biedrību. Cerams, ka šī nauda, lai arī pa aplinkus ceļiem, nonāks pie Rei­ņa, jo viņš to tiešām ir pelnījis, tāpat kā volejbolisti, kuru  treneris Mārcis Obru­mans neslēpa, ka tā tiks sadalīta spēlētājiem, atkarībā no katra ieguldījuma komandas panākumos.  
    Pasākuma turpinājumā tika pasniegtas dažādas balvas par attieksmi, ieguldījumu un sasniegumiem sporta arēnā. Daudziem no iepriekš nosauktajiem sportistiem vēlreiz nācās stāties goda vietā skatītāju priekšā.  Balvu «Par sirdsdegsmi sportā» saņēma vieglatlētikas veterāns Ivars Dundurs, taku orientēšanās sacensību  organizators Valdis Strods, orientierists Aivars Druve­nieks, volejbola entuziasts Māris Trušelis, handbola trenere Vita Brikmane un  šaha lietpratējs Gunārs Pušmu­cāns. Nomināciju «Entuzi­asts sporta arēnā» saņēma sporta kluba «Impulss» dvēsele Aleksandrs Andronovs   un Ingus Zolbergs  no «VFS fitness», bet par brīvprātīgo  darbu  tika sumināta Ilona Žurila. Balva  «Sports kā dzīvesveids» tika pasniegta  aktīvam sacensību dalībniekam Aivaram Bondaram,  «Izaugsme sportā»  –  viegl­atlētam Aleksandram Ku­cam, bet «Uzlecošā zvaigznīte sportā» – jaunajai  basketbolistei Rainai Toma­šickai.  Par mūža ieguldījumu sportā  balva piešķirta Jānim Knodzem. 
      Interesanti, ka  iedzīvotāju balsojumā «Labākais jēkabpilietis Latvijas simtgades sporta arēnā 2018» uzvarēja nevis kāds pazīstams sportists, bet  CrosFit treneris Aivis Ivbulis. Tas liecina, ka no sporta pasīvas baudīšanas cilvēki arvien vairāk  uzmanības pievērš veselīgam dzīvesveidam un fiziskajām aktivitātēm.
Un visbeidzot galvenās nominācijas. Liekas, ka tajās neviens nekādus pārsteigumus negaidīja un to arī nebija, –  par gada sporta komandu kārtējo reizi  atzīta volejbola komanda «Jēkabpils lūši», bet par gada treneri  – «lūšu» treneris Mārcis Obrumans. Kuro gadu viņš saņem balvu, Mārcis sacījās aizmirsis.  
     Savukārt par «Gada sportistu» arī bez pārsteigumiem un, neapšaubāmi, pelnīti  tika nosaukts autobraucējs Reinis Nitišs. Par saviem nākotnes plāniem sportists izteicās izvairīgi, neko konkrētu nesolot, bet līdz jaunajai sezonai jau laika vēl daudz. 
     Vakarā ar priekšnesumiem  uzstājās deju grupa «Xeny Dance Studio» un   senioru koptreniņu grupa, kas sporta speciālistes Daces Valteres vadībā bija iestudējusi deju, bet visemocionālākā bija mazā Reiņa Valtera uzstāšanās vakara sākumā ar māmiņas sacerēto patriotisko dzejoli. l
 
Autora foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. Jēkabs
  Jēkabs
  pirms 2 gadiem

  Kāpēc neuzaicināja Latvijas čempionāta medaļniekus vieglatlētikā?? Nav vēl 35 gadus sasnieguši??? Skumji...

  Atbildēt
 2. Drūmais
  Drūmais
  pirms 2 gadiem

  Interesanti gan.... bet lasīju par viņu čempionāta medaļām un balvām jau novembrī. .....

 3. Sportiņš
  Sportiņš
  pirms 2 gadiem

  Ja "Jēkabpils lūši" 3 x izcīnījuši Latvijas kausu un sīvā konkurencē kļuvuši arī par Latvijas čempioniem. Godam nopelnījuši labākās komandas nomināciju. Sabalsojām! Galv.treneris Mārcis Obrumans soli pa solim gadiem ir trenējis un saliedējis komandu tā, ka tagad komanda uzrāda tik labus panākumus. Apsveikumi galv.trenerim un visai komandai!

  Atbildēt

Pievienot komentāru