Lāčplēša dienu atzīmē skrienot (+foto)
Juris Šteinbergs

10. novembrī Krustpils novadā pie vecās Sūnu skolas tika aizvadīts Lāčplēša dienai veltīts skrējiens. To organizēja biedrība «Dauga­vas pār­upieši». 
      Pulcējušies pie pieminekļa Krustpils novada  Lāč­plēša Kara ordeņa kavalieriem, skrējiena dalībnieki uzklausīja nelielu biedrības pārstāvja  Normunda Pasta­ra stāstījumu par Brīvības cīņu varoņiem, bet vecās skolas telpās varēja aplūkot tiem veltītu izstādi. 
     Skrējiens notika jau sesto reizi. Kopumā dažādās vecuma grupās piedalījās 46 dalībnieki, kas sacentās distancēs, kuru garums bija  no 500 m līdz 5 km. 
Garākajā distancē pa apkārtējiem mežiem un pauguriem V19 grupā (2000. g. dz. un vecāki) uzva­rēja Jānis Jerofejevs, aiz sevis atstājot  Romu Žilinski un Jāni Bisenieku. Uzvarē­tājs saņēma arī kausu par absolūti labāko laiku  vīriešu konkurencē. Trases rekords 17 min. 43 sek., kas sa­sniegts pirmajā skrējienā pirms sešiem gadiem, gan palika nepārspēts. Sieviešu konkurencē šajā vecuma grupā ātrākā bija Jūlija Vēvere, turpmākajās vietās atstājot Inetu Jerofejevu un Evelīnu Vasiļjevu. 
     V18 grupā (2001.– 2006. g. dz.) visātrāk 5 km noskrēja Renārs Vasiļjevs, otrais bija   Ingus Ābeltiņš, bet trešais – Gabriels Val­miers. Sievietēm V18 grupā pirmā finišēja Annija Deg­tereva, otrā – Agnese Ivsiņa, savukārt trešā bija Elizabete Bikovska. 
    2007.–2008. g dzimušie zēni un meitenes Sūnu meža takās veica 2 km. Uzvaras lauri tika Markusam Circenim un Jekaterinai Le­vi­kinai, otrā vieta – Kris­teram Jānim Vulānam un Andželai Gedroicai-Jurago, trešā – Laurim Luginam un Paulai Beātei Avotiņai. 
    Bērnu 1 km distancē pirmais finiša līniju sasniedza Renārs Jaksons, aiz sevis atstājot Mareku Vēveri un Tomu Lazdānu. Savukārt pavisam mazo bērneļu grupā piedalījās tikai viena dalībniece. Tas netraucēja 5 gadus vecajai Selīnai Jero­fejevai labā laikā veikt 500 m distanci,  un viņa finišā tika sveikta ar skaļiem aplausiem. 
    Pēc  skrējiena visi dalībnieki un arī līdzjutēji varēja mieloties ar organizatoru sarūpēto zupu. Tāpat visi saņēma arī  piemiņas nozīmītes.
 
 
Autora foto

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru