Vairāk nekā simts putnu pāriem – jaunas mājas
Juris Šteinbergs

Sestdien un svētdien visiem interesentiem bija iespēja izgatavot un kokos iekārt putnu būrīšus. Par to parūpējās Dabas resursu aizsardzības biedrība, kas būrīšu izgatavošanas darbnīcas rīkoja pie Baļotes ezera, Jēkabpils Mežaparkā, Marinzejas muižas parkā un pie Laukezera. 
    Visas darbnīcas bija ļoti labi apmeklētas, arī svētdien, neskatoties uz auksto vēju. Galvenokārt  tās bija ģimenes ar bērniem, bet bija arī pa kādam gados vecākam dabas draugam. 
     Biedrības pārstāvji Ilmārs Luksts un Aleksejs Jemeļ­janovs bija labi pastrādājuši  – detaļas  būrīšiem bija sagatavotas jau iepriekš, un darbnīcu dalībniekiem atlika vien tās sasist vai saskrūvēt kopā. Bet, pirms sākt dar­bu – notika neliela instruktāža, kādā secībā un kā detaļas savienot. Citam tas izdevās ātrāk, citam – lēnāk, jo lielākajai daļai bērnu un, iespējams, arī daļai pieaugušo tas bija pirmais mūžā uztaisītais putnubūris. Kad darbs bija paveikts, būrīši tika iekārti turpat Laukezera apkaimē augošajos kokos, bet daļa aizceļoja līdzi dalībniekiem, lai, iekārti piemājas kokos, kļūtu par  zīlīšu vai mušķērāju  jauno mājvietu. Kopumā divās dienās tika uztaisīti ap  120 jaunu putnubūru. Laikā, kad bieži pat vismazākais darbiņš netiek veikts bez  projekta rakstīšanas un kādu fondu naudu saņemšanas, Ilmāra un Alekseja veikums tiešām ir uzslavas un apbrīnas vērts. 
     Mūs pārsteidza cilvēku  atsaucība. Nebijām cerējuši, ka tā būs tik liela. Rīkot šādas darbnīcas bija mūsu pašu iniciatīva. Kaut ko tādu organizējām pirmo reizi, un ir prieks, ka izdevās. Lielu paldies sakām sponsoriem – uzņēmumiem «Sedumi» un «DLLA» par materiāliem, «Vērtīgs» – par afišu drukāšanu un Dabas aizsardzības pārvaldei – par stāstījumu par putniem, ko varēja noklausīties Marin­zejas muižas parkā. Bet vislielākais paldies visiem, kas nepaslinkoja, atbrauca un izgatavoja būrīšus, — pastāstīja  Ilmārs Luksts.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru