Funkcionālās gultas - ar ko tās īpašas?
Apmaksāts raksts

Ja dzīvē atgadījies tā, ka tuviniekam nepieciešama ilgstoša mājas aprūpe, tad vērts padomāt par funcionālās gultas priekšrocībām. Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām nu iespējams nodrošināt pilnvērtīgu komfortu gan mājas, gan slimnīcas apstākļos un, lai ar to rīkotos nav vajadzības pielietot spēku, par visu parūpējas tālvadības pults un ērti vadāmās iekārtas.
    Aprūpējot pacientu, kam ilgstoši jāatrodas uz gultas, svarīga ir bieža pozas maiņa, un tieši to vislabāk palīdzēs nodrošināt funcionālā gulta - tā ir ērti vadāma, pozīcijas ir viegli maināmas, un tās ērti pielāgojamas individuālām prasībām. 
     Jāatceras, ka funcionālā gulta pamatīgi atvieglos ne tikai paša pacienta, bet arī tuvinieku un aprūpes darbinieku ikdienu, jo, pateicoties vieglajai lietošanai, ikdienas gaitas, kas nupat prasīja tik ilgu laiku un piepūli, tagad atvieglos ērti vadāmas tehnoloģijas, kas palīdzēs nodrošināt ēdināšanu, higiēnas procedūras un brīvā laika pavadīšanu pilnvērtīgā komfortā. Ja parastajā gultā ik katra darbība slimnieka aprūpē prasa fizisku spēku un piepūli, tad funkcionālā gultā par visu parūpējas jaunākās tehnoloģas.
     Ļoti svarīgs faktors guloša pacienta aprūpē ir bieža pozas maiņa, kas palīdz nerasties izgulējumiem un atslogos spiedienu uz ķermeņa daļām, kas tiek noslogotas atrodoties ilgstošā guļus stāvoklī. Tā ļoti svarīgi ir nenoslogot ķermeņa apakšējo daļu, augšstilbus un apakšstilbus, kas parasti cieš visvairāk, rodoties izgulējumiem, tāpēc funkcionālās gultas paredz vairākus apakšējās daļas pacēlumus un leņķus, kurus viegli izvēlēties, ņemot vērā slimnieka individuālās prasības.  
      Parasti fukcionālās gultas apakšdaļa paredz kāju saliekumu, ko var regulēt līdz pat 45 grādu leņķī, tādejādi ir vieglāk nodrošināt ķermeņa apakšējās daļas mainīgas pozīcijas un aizkavēt izgulējumu rašanos. Arī gultas galvgaļa un muguras balsta augstums ir viegli maināms un paceļams vairakos augstumos un fiksējams vairākās pozīcijās, tādejādi nodrošinot to, ka katrai ikdienas aktivitātei, piemēram, maltītes ieturēšanai vai lasīšanai piemērojams visērtākais ķermeņa stāvoklis.
     Protams, liela nozīme ir funkcionālās gultas matracim, mūsdienu tehnoloģijas ļauj tos izveidot ar īpašu pildījumu, kas maksimāli aizkavē izgulējumu rašanos. Katrai funkcionālai gultai tie pielāgojami individuāli, ņemot vērā konstrukcijas īpašības un, pārsvarā gadījumu, tie nāk komplektā ar pašu funkcionālo gultu, tādejādi nodrošinot vislielāko komfortu, jo īpaši izstrāti atbilstoši  gultas modelim.
     Funkcionālās gultas ir arī ērti pārvietojamas, jo vairumam modeļu apakšējā daļā ir īpaši ritentiņi, tādēļ neskatoties uz pamatīgajiem koka rāmjiem un stabilajām konstrukcijām, to pārvietošana un pielāgošana neprasīs īpašas pūles vai fizisku sagatavotību.  
      Domājot par slimnieka ērtībām, lielākajai daļai funkcionālo gultu modeļu augšdaļā izveidots īpašs stienis ar roku balstu, kas paredzēts tam, lai slimnieks varētu veikt ikdienas darbības arī patstāvīgi, pats pie tā pievelkoties, lai nomainītu pozīciju.
     Arī par pašas funkcionālās gultas augstuma piemērošanu ir īpaši piedomāts, to ērti mainīt ar tāvadības pults palīdzību un tā paceļama līdz pat 80 cm augstumā no grīdas. Tāpēc to ērti piemērot jebkurai ikdienas aktivitātei. Tāpat atsevišķi funcionālo gultu modeļi drošības nolūkos paredz arī ērtas sānu malas, kas palīdz fiksēt pozīciju un neļauj slimniekam izkrist. Turklāt fukcionālā gulta ir viegli saliekama, pateicoties ērtajai konstrukcijai, to var salikt viens cilvēks, bez īpašām iemaņām vai instrumentiem.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru