Gada balvas «Zelta čiekurs»  nominācija «Mazais zelta čiekuriņš» – Vībānu ģimenei no Zasas pagasta
ILZE BIČEVSKA

1. decembrī Vidzemes koncertzālē «Cēsis» notika gadskārtējā meža nozares Gada balvas «Zelta čiekurs» pasniegšanas ceremonija. Tajā nominācijā «Par ilgtspējīgu saimniekošanu» atzinību saņēma arī Guntis Vībāns no Zasas pagasta. 
 
   Skaidrītes un Gunta Vībānu priežu, egļu, bērzu un ozolu jaunaudze 33 hektāru platībā aug Jēkabpils novada «Ļūcānos». Kon­kursa «Zelta čiekurs» ietvaros Latvijas Meža īpašnieku biedrība šovasar brauca lūkot sakoptākos mežus Latvijā, un kā pie pirmajiem vērtētāji šā gada augustā devās tieši pie Vībāniem.  
– Sākotnēji šajā nominācijā bija divdesmit viens, tad vairs tikai septiņi pretendenti, no kuriem finālā iekļuva trīs. Guntis Vībāns šajā konkursa nominācijā saņēma «Mazo zelta čiekuriņu» jeb abi ar vēl vienu pretendentu dalīja otro un trešo vietu, – stāsta Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Subatiņš, kurš kopā ar pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistu Kasparu Sēli arī bija devušies uz šo apbalvošanas ceremoniju Cēsīs. 
    – Ir ļoti patīkami, ka tika pamanīts un ar atzinību un vērtīgām balvām novērtēts šāds apjomīgs un laikietilpīgs darbs, ko paveikuši mūsu novada iedzīvotāji. Sveicām viņus arī no novada pašvaldības puses, dāvājot ziedus un grāmatu «No Sēlijas pūra», – stāsta J. Su­batiņš. 
   Pirmdienas rītā sazvanīti, lai pajautātu, kādas sajūtas un iespaidi pēc svinīgā «Zelta čiekura» pasākuma, Skaidrīte un Guntis jau bija atceļā no savas jaunaudzes. Tā kā Guntis stūrēja automašīnu, par abu iespaidiem dalījās Skaidrīte. 
    – Ļoti labi! Ļoti liels prieks un gandarījums, ka esam pamanīti un atzinīgi novērtēti! Paldies diviem cilvēkiem, kuri mūs mudināja pieteikties šajā konkursā: mežkopim Mārcim Iraidam un mūsu Inai Sēlei! Ja viņi nebūtu pastāstījuši, ka šāds konkurss notiek, mēs jau nezinātu. Nu un par šo pasākumu... Es sen nebiju bijusi atpūtas izbraucienā kopā ar savu vīru. Tie mums bija jauki svētki abiem. Saņēmām daudz ziedu, laba vēlējumu, apsveikumu un balvu. Tikām ne vien pie «Mazā zelta čiekuriņa», bet arī pie naudas balvas un dāvanu kartes, ar kuru tagad varēsim iegādāties stādus mūsu mežam. Tiešām ir patīkami, ka mūsu darbs novērtēts arī visas Latvijas mērogā! Nu mums vēl ilgi būs ko atcerēties! – stāsta Skaidrīte Vībāne. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru