Gadījumi, kad nevajadzētu ņemt aizdevumu
Apmaksāts raksts

Bankas un nebanku aizdevēji, kuru pakalpojumus aplūko un salīdzina Compeuro.lv kredītu portāls, katru dienu izgudro un piedāvā arvien jaunus aizdevumu veidus un īpašas akcijas procentu likmēm. Taču tas nebūt nenozīmē, ka jums vajadzētu pieteikties kaut uz vienu no tiem, pilnībā neapsverot visus iespējamos riskus. Protams, patēriņa aizdevums ir viens no veidiem, kas var palīdzēt izveidot jūsu kredītvēsturi, kas, savukārt, atvieglotu iegādāties augstas klases priekšmetus nākotnē, piemēram, automašīnu vai dzīvokli. Ja jūs varat atļauties aizdevumu, un jūs spēsiet to atbildīgi atmaksāt, saņemt pozitīvu apstiprinājumu aizdevumam var būt liels atslogs krīzes situācijā. Bet ir skaidri gadījumi, kad jums vajadzētu izvairīties no aizņēmuma saņemšanas par katru cenu. Zemāk esam aplūkojuši dažus no spilgtākajiem.
 
Kad banka pieprasa galvotāju
 
Ir daudz gadījumu, kad banka nepieņem jūsu aizdevuma pieprasījumu, ja vien jūs nepiesaistāt aizdevuma līgumam arī galvotāju. Bet pat tad, ja viens no vecākiem vai kāds cits radinieks piekrīt kļūt par jūsu galvotāju, fakts, ka jums tāds, pēc bankas domām, ir vajadzīgs, ir zīme, ka jums nevajadzētu ņemt šādu aizdevumu. Skarba realitāte ir tāda, ka banka vienkārši uzskata, ka jūs neesat pietiekami “kvalificēts”, lai atmaksātu šādu aizdevumu, tāpēc viņiem nepieciešams papildus drošības spilvens. Taču jums tai būtu jābūt zīmei – ja jau es neesmu kvalificēts – tad tādu aizdevumu nevaru uzņemties. Ja vien nevēlaties riskēt sabojāt attiecības, atstājiet draugus un radiniekus tālu prom no saviem finansiālajiem jautājumiem.
 
Kad jums ir slikta kredītvēsture
 
Slikta kredītvēsture uzreiz nenozīmē, ka jūs nevarēsiet saņemt aizdevumu, bet jūs, protams, par to maksāsiet krietni vairāk nekā gadījumā ar labu kredītvēsturi. Tā kā jūs šajā gadījumā tiekat uzskatīts par riskantu pretendentu, banka piemēros augstākas procentu likmes, lai nodrošinātos pret jūsu maksātnespēju, kas palielinās jūsu ikmēneša maksājumus. Atkarībā no tā, cik daudz jūs vēlaties aizņemties, aizdevuma saņemšana ar sliktu kredītvēsturi ilgtermiņā var būt ļoti dārgs lēmums.
 
Lai samaksātu par kāzu svinībām
 
Daži cilvēki vēl joprojām uzskata, ka jo lielākas un greznākas kāzas, jo labāk. Šie paši cilvēki arī uzskata, ka kāzas ir notikums, kas notiek reizi mūžā (un ceram, ka tā tas arī būs), tāpēc nav nekā slikta būt izšķērdīgam kāzu rīkošanā, ja pēc tam būs ilgs laiks kopā to visu nomaksāt. Bet, ņemot vērā to, ka 50% no visām laulībām arī Latvijā beidzas ar šķiršanu, pastāv diezgan liela iespēja, ka kāzu parādi būs krietni ilgāki par pie altāra dotajiem solījumiem. Maksāt par pasaku, kas vēlāk pārvēršas parādu murgos? Vai tiešām uzsākt jaunu ģimeni ar parādu nastu kaklā ir tas pareizākais lēmums? Noteikti ne! Esiet reāli - ja jūs nevarat atļauties plašas kāzu svinības ar saviem naudas līdzekļiem, tad noteikti tās var organizēt arī mazākos apmēros. Un ticiet, ka šādu lēmumu jūs noteikti nenožēlosiet vēlāk.
 
Lai samaksātu par gaidāmo atvaļinājumu
 
Ja jūs esat pārdedzis no pārslodzes darbā un jums nepieciešams gars atvaļinājums, iespējams, ir pēdējais laiks tādam pilnībā ļauties. Bet, ja jums nav naudas, lai atļautos doties eksotiskā atvaļinājumā, aizdevums šajā gadījumā nav atbilde. Atvaļinājums ir laiks, lai atpūstos un pavadītu laiku kopā ar savu ģimeni, nevis vēl vairāk sarežģītu sev dzīvi. Ja vien jūs nespējat nomaksāt aizdevumu tūlīt pēc atgriešanās mājās, divreiz apsveriet, pirms ar aizdevumu palīdzību finansējat šādu atvaļinājumu. Jā, tas varētu būt jūsu mūža lielākais ceļojums un labākās atmiņas nākamajiem gadiem, bet tas nav tā vērts, lai to aizēnotu ar finansiālu spriedzi. It īpaši, ja jums būs jāstrādā vēl vairāk, lai atmaksātu aizdevumu. Jums jāsaprot, ka aizdevums uz 24 mēnešiem par ceļojumu, kas ilgst 14 dienas, vienkārši nav tā vērts. Kā alternatīvu variet izpētīt īsākus ceļojuma maršrutus tuvāk mājām, kas nebūt neizmaksās daudz naudas. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru