Gaisa vada aizvietošanu ar pazemes trasi pabeigs līdz nākamajai apkures sezonai
INESE ZONE

21. oktobrī Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps klātienē iepazinās ar darbu norisi SIA «Jēkabpils siltums» pasūtītajā objektā – jaunas siltumtrases izbūvē, lai varētu atteikties no trases gaisa pārvada no Tvaika ielas katlumājas, kas rada lielus siltuma zudumus.
     Darbus objektā veic SIA «Hektors». Tiks izbūvēts trases posms aptuveni pusotra kilometra garumā, un darbu kopējās izmaksas ir ap 1,5 miljoniem eiro. Apskate tika uzsākta pie sporta nama, kur posmā gar Brīvības ielu jau izbūvēta jaunā trase, un tā pievienota centrālajai trasei, nodrošinot apkuri sporta namam un daudzdzīvokļu mājām «Lauktehnikas» mikrorajonā. Līdz šim apkure tika nodrošināta pa gaisa pārvadu no Tvaika ielas katlumājas caur SIA  «Ošukalns» teritoriju. Arī gar Tvaika ielu jau izbūvēta jaunā trase, un pašlaik darbi notiek posmā gar Bebru ielu.  Darbus plāno turpināt tik ilgi, cik to atļaus laika apstākļi, bet nākamvasar demontēs trašu pamatnes.
      SIA «Jēkabpils siltums» valdes priekšsēdētājs Alek­sandrs Karpenko stāsta, ka gar Bebru un Tvaika ielu izbūvēto trasi ar pārējo tīklu savienos pirms nākamās apkures sezonas, tātad efektu no siltuma zudumu samazinājuma reāli jutīs nākamajā apkures sezonā. Siltuma zudumu samazinājums varētu būt no 4% līdz 4,5%. A. Karpenko stāsta, ka pēc nākamās sezonas, kad būs izvērtēts ieguvums no gaisa vadu trases nomaiņas, uzņēmums varētu iesniegt sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā jaunu tarifu aprēķinu. Ņemot vērā visu laiku augošo šķeldas cenu, siltuma zudumu samazināšana varētu ļaut to kompensēt un saglabāt esošo tarifu nepalielinātu vai, labākajā gadījumā, var izdoties to nedaudz samazināt. Taču vēl neesot skaidrs, ko nesīs solītās izmaiņas nodokļu politikā.  Turpmākie ceļi vēl lielākai siltuma zudumu samazināšanai ir katlumāju modernizēšana, un varētu ķerties arī pie deviņdesmito gadu beigās un divtūkstošo gadu sākumā renovēto trašu nomaiņas, jo šobrīd rūpnieciski izolētās caurules  dos lielāku siltuma zudumu samazinājumu. Tāpat jānomaina vēl daži nelieli cauruļvadu posmi, kas nav renovēti kopš padomju laikiem. Šo ieceru īstenošana ir atkarīga no «Jēkabpils siltuma» finansiālās situācijas, jo savu brīvu līdzekļu uzņēmumam nav – jāņem kredīti. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru