Gatavi piešķirt braukšanas maksas atlaidi Agrobiznesa koledžas audzēkņiem
Inese Zone

Jēkabpils pašvaldības attīstības un tautsaimniecības jautājumu komitejas sēdē deputāti izskatīja Jēkabpils Agrobiznesa koledžas vadības iesniegumu par braukšanas maksas sabiedriskajā transportā atlaižu 50% apmērā piemērošanu koledžas audzēkņiem. 
      Atbilstoši domes lēmumam ar 50% atlaidi sabiedrisko transportu var izmantot Jēkabpils vispārizglītojošo skolu audzēkņi, kas deklarēti pilsētā. Pašvaldība autobusu parkam dotē atlikušo summu. Tā kā koledža nav pašvaldības izglītības iestāde, tad šis nosacījums neattiecas uz tās audzēkņiem. Komitejas vadītājs Aivars Kraps rosināja atbalstīt šo priekšlikumu un piešķirt koledžas audzēkņiem braukšanas maksas atlaides ar nākamā gada sākumu.
     – Tad autobusu parks būs saņēmis jaunos ar gāzi darbināmos autobusus, kas būs pielāgoti jaunām pasažieru uzskaites sistēmām, un tad arī varēs  piešķirt atlaidi, – sacīja Aivars Kraps. Komitejas locekle Kristīne Ozola atgādināja, ka viņa jau iepriekš ierosinājusi dotēt bezmaksas braucienus ar sabiedrisko transportu visiem Jēkabpils izglītības iestāžu audzēkņiem, neskatoties uz to, vai viņi deklarēti Jēkabpilī vai citur. Viņa pieminēja Rīgas pašvaldības piemēru, kur bez maksas var braukt visi skolēni. K. Ozo­­la rosināja ar nākamā gada 1. septembri šādu kārtību ieviest arī Jēkabpilī.
      SIA «Jēkabpils autobusu parks» valdes priekšsēdētājs Jānis Ščerbickis, jautāts par to, cik domei varētu izmaksāt bezmaksas braucienu dotēšana un vai šim nolūkam būtu vajadzīgi papildu autobusi, ja pieņem, ka tad brauks vairāk bērnu, konkrēti atbildēt nevarēja. Viņš sacīja, ka papildu autobusi nebūšot vajadzīgi, jo esošie ir gana ietilpīgi un būs  septiņi jauni. Taču nepieciešamo summu viņš nevarot nosaukt, jo skolēni, kas brauc neregulāri, neiegādājas mēnešbiļetes, tāpēc nav zināms precīzs potenciālo braucēju skaits un izmaksas. Informāciju varētu pētīt un apkopot un vēlāk ziņot precīzāk, jo, ieviešot jauno uzskaites kārtību, katrs skolēna brauciens tiks reģistrēts. Arī deputāts Broņi­slavs Ivanovskis aicināja dotēt visu Jēkabpils mācību iestāžu skolēnu braucienus, nešķirojot, kur viņi deklarēti, jo tas piesaistīšot  bērnus pilsētas skolām.  
     – Jēkabpils pašvaldība ir draudzīga saviem iedzīvotājiem, un attiecībā uz nākamo gadu tiek apspriesti dažādi varianti – arī bezmaksas braucieni skolēniem. Tas ir budžeta jautājums, lai tie, kuri grib saņemt atlaides, deklarējas Jēkabpilī, – iebilda A. Kraps. Citi komitejas locekļi gan nebija mierā, sakot, ka dienesta viesnīcā dzīvojošajiem bērniem taču nav kur deklarēties. Taču visi vienprātīgi nolēma, ka Jēkabpilī deklarētajiem koledžas audzēkņiem jāpiešķir braukšanas maksas atlaide no nākamā gada. Ierosinājums vēl jā­skata finanšu komitejā. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru