Gleznas, kas rada svētku sajūtu
Jānis Apīnis

22. maijs  Jēkabpils pilsētas bibliotēkai ir nelieli, bet sirsnīgi svētki – Emīlijas diena. Nu jau piekto gadu tā ir arī   bibliotēkas diena, kad ciemos tiek aicināti lasītāji, sadarbības partneri, draugi un citi interesenti. 
   Iepriekšējos gados šajā dienā, pieminot pirmo bibliotēkas pārzini Emīliju Grā­matnieks, ir bijušas gan tikšanās ar lasītājiem bērnu bi­b­liotēkas pagalmā, gan sarunas par novadpētniecības darbu u. c. Bet šogad  Emī­lijas dienas  centrālais notikums bija gleznotājas Jo­lantas Ābeles personālizstāde «Sapņot un būt»  un tikšanās   ar pašu mākslinieci. Bibliotēkas vadītāja Renāte Lenša un viņas kolēģes, atklājot izstādi, uzsvēra, ka Jolantas gleznas rada saulainu, gaišu noskaņu, svētku sajūtu. Ne velti viņas darbu ekspozīcijas nereti ievada dažādus citus svētkus. Pazīstamajai māksliniecei, kuras darbu izstādes bijušas Jēkabpilī, Rīgā, Dau­gavpilī, Līvānos un citur, ir tuvas ainavas, klusās dabas un portreti. Viņa tver dabas formas un noskaņu, profesionāli to attēlo glezniecības valodā. Jolanta savas kompozīcijas realizē fotoreālisma izpausmē, tomēr dažreiz atsakās no dabā ieraudzītā un pievēršas abstraktam tēlojumam. Gleznotājas mākslinieciskajai izpausmei raksturīga daudzpusība un uzmundrinoša krāsainība.  
     Šajā izstādē  ir gan ie­priekšējo gadu darbi, kas  jau bijuši redzami citviet, gan arī vairākas nesen tapušas gleznas. Sarunā ar klātesošajiem Jolanta stāstīja par to, kā  veidojies, attīstījies un mainījies viņas ceļš mākslas pasaulē, kā top darbi un kur rast iedvesmu; arī par to, ko māksliniekam nozīmē sapņot un uzdrīkstēties, kā tas atspoguļojas gleznās un kā iedvesmas brīžus savienot ar  ikdienas darbiem un pienākumiem. 
   J. Ābeles gleznas pilsētas bibliotēkas izstāžu un tikšanās  zālē  būs aplūkojamas  līdz 20. jūnijam, iespējams, pat ilgāk, un tās apskatīt aicināts ikviens interesents.
   Emīlijas dienas  sarīkojuma otrajā daļā bibliotēkas darbinieces  veltīja pateicības vārdus  tiem cilvēkiem, kas palīdz bibliotēkai, atainojot gan  ikdienas notikumus, gan svētku reizes, – pilsētas fotogrāfiem, ar kuriem gadu gaitā izveidojusies radoša sadarbība. Sirsnīgus paldies, ziedus un nelielas dāvanas saņēma Dmitrijs Gagunovs, Daiga Kalniņa, Dainis Ormanis, Spodra un Voldis Purviņi, Elīze Lenša, Gaļina Ļebe-deva. Pateicība arī Jānim Lācim un Līnai Lambai, kas gan nebija ieradušies.
   Jāpiebilst, ka Jēkabpils pilsētas  bibliotēka regulāri   rīko dažādas izstādes  un tikšanās ar interesantiem cilvēkiem. Sīkāk par plānotajiem sarīkojumiem var lasīt  mājaslapā www.jpb.lv, bet jau tuvākais  pasākums būs     29. maijā plkst. 16.00 –  tikšanās ar žurnālisti Maiju Pohodņevu un kinooperatoru Modri Pelsi. Pazīstamie autori pastāstīs par radošo sadarbību, kriminālromānu rakstīšanu un jaunākajiem kopdarbiem. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. vērotājs
    vērotājs
    pirms 3 gadiem

    Māksliniece ar skaistiem ziediem rokās, pati ir smuka kā glezna.

    Atbildēt

Pievienot komentāru