Godina brīvprātīgā darba veicējus (+foto)
INESE ZONE

Nevalstisko organizāciju (NVO) apvienība «Jēkabpils NVO resursu centrs» jau tradicionāli veicina un atbalsta brīvprātīgo darbu un arī šogad aicināja jēkabpiliešus, NVO un valsts un pašvaldību iestādes pieteikt Jēkabpils aktīvākos brīvprātīgā darba veicējus brīvprātīgo godināšanas pasākumam, kā arī izsludināja fotoakciju «Brīvprātība vienā fotokadrā». Pretendentiem bija jāiesaistās brīvprātīgajā darbā no maija līdz septembrim un līdz 20. septembrim jānosūta fotogrāfija, kurā redzams viņu brīvprātīgais darbs.
      28. novembrī biedrības «MC Brīvības gari» telpās Jēkabpilī, Zvanītāju ielā pulcējās NVO pārstāvji, lai godinātu brīvprātīgā darba veicējus un fotoakcijas labāko darbu autorus.
        Jēkabpils NVO resursu centra valdes priekšsēdētāja Ligita Upīte  atgādināja, ka organizācija brīvprātīgo darbu jau vairākus gadus atbalsta visā Vidusdaugavas un daļēji arī Latgales reģionā, sadarbojoties ar Nodarbinātības valsts aģentūru brīvprātīgo vietnes www.brivpratigie.lv  administrēšanā. Arī Jēkabpils  domes deputāte Līga Kļaviņa sveica brīvprātīgos, sakot, ka nav būtiskas nominācijas un balvas, bet gan atzinība no līdzcilvēkiem, paša gūtais gandarījums, un katrs darbs ir ieguldījums pilsētas labā.
      -Brīvprātīgais darbs ir galvenais demokrātijas vingrinājums. Tu balso vēlēšanās reizi pāris gados, bet, kad esi brīvprātīgais, tu balso katru dienu – par tādu sabiedrību, kādā vēlies dzīvot, - ievadot pasākumu, dalībniekus uzrunāja tā vadītāja Evelīna Elksnīte, kas arī aktīvi veic brīvprātīgo darbu. E. Elksnīte informēja, ka, vērtējot pieteiktos nominantus,  secināts, ka NVO sevišķi vēlas pateikties tiem, kuri brīvprātīgo darbu veic gadiem ilgi. Tāpēc ieviestas divas papildu nominācijas – «Par mūža ieguldījumu NVO kustības attīstībā Jēkabpilī» un «Brīvprātīgais, kas īpaši veicinājis tieši jauniešu brīvprātīgā darba attīstību Jēkabpilī». 
Balvu par  mūža ieguldījumu saņēma poļu biedrības «Rodacy» ilggadējais vadītājs Aleksandras Raščevskis, bet par jauniešu brīvprātīgā darba veicināšanu dienas centra «Kopā būt» galdniecības darbnīcas vadītājs Dainis Zeltiņš.
      Titulu «Gada brīvprātīgais 2019», balvas un godarakstu saņēma: Velta Antonoviča (pieteicējs Jēkabpils pensionāru apvienība «Sasaiste»); Skaidrīte Petjukēviča (pieteicējs biedrība «Par ķepām») un   Inese Grišāne (pieteicējs Inga Ļevāne). V. Antonoviča aktīvi darbojas senioru dienas centrā, gādājot par fizisko aktivitāšu organizēšanu un iepazīstinot ar gardām ēdienu receptēm. Skaidrīte Petjukēviča nežēlo laiku un līdzekļus, lai ārstētu un meklētu labus saimniekus bezpajumtes kaķiem. Viņa uzsver, ka ļoti svarīgs biedrībai «Par ķepām» būtu lielāks sabiedrības atbalsts. Inese Grišāne ir viena no māmiņu biedrības «Atspulgs» dibinātājām un aktīvistēm, un biedrība jau ir daudzu pasākumu un akciju organizators.   
      Fotoakcijas «Brīvprātība vienā fotokadrā» konkursa uzvarētājs kategorijā «Brīvprātīgais, kurš iedvesmo!» ir Artūrs Isakovs, kurš kopā ar citiem Jēkabpils hokeja kluba aktīvistiem bez maksas mācījis bērniem apgūt slidošanas iemaņas stadiona slidotavā. Kategorijā «Brīvprātīgais uz 1 dienu!» balvu saņēma Lauris un Nauris Līcīši, abi brāļi iesaistījās brīvprātīgajā darbā Jēkabpils dzīvnieku patversmē.   Kategorijā «Lepns, jo brīvprātīgs!»  uzvarētāju gods tika Diānai Okuņevai kopā ar Diānu Cakuli.  Meitenes brīvprātīgo darbu veica pilsētas svētku laikā. Fotokonkursa dalībnieki saņēma vērtīgas balvas: sporta inventāru, vakariņas ar slavenību – aktrisi Dārtu Daneviču un vakariņas divām personām. 
     Brīvprātīgo godināšanas pasākumu finansiāli atbalstīja Jēkabpils dome, kā arī Jēkabpils NVO resursu centrs dāvināja pašu sarūpētas balvas un piemiņas lietas.
 
D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru