Grants ielas apstrādā ar atputekļošanas materiālu
Santa Kūlīte, “Jēkabpils pakalpojumu” sabiedrisko attiecību speciāliste

SIA “Jēkabpils pakalpojumi” 3. aprīlī uzsāka atputekļošanas darbus grants seguma ielām Jēkabpilī.
     Ņemot vērā, ka laika prognozes tuvākajai nedēļai sola saulainus un siltus laikapstākļus, darbi sākti savlaicīgi, lai grantētās ielas neputētu un ielu tuvumā esošo māju iedzīvotājiem neradītu apgrūtinošus apstākļus.
    Apstrāde ar pretputekļu materiālu darbu ietvaros tiks veikta visās pilsētas ielās, kuras ir blīvi apdzīvotas un kurām šajā gadā nav paredzēti nozīmīgi ielu remontdarbi.
    Grants ielu brauktuvju apstrādei tiek izmantots putekļu absorbents - kalcija hlorīds (CaCl2).  Atputekļošana tiek veikta, uzirdinot mitru ielas seguma virskārtu un tajā iestrādājot kalcija hlorīda granulas. Tās piesaista gaisa mitrumu un tādā veidā būtiski samazina putekļu izplatīšanos. Iestrādātais materiāls līdzsvaro mitruma līmeni tā, ka mitrums paliek ceļa augšējā slānī.
     Iestrādātā materiāla darbības laiks svārstās no 3-6 mēnešiem. Tas ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, transporta intensitātes, ieklātā materiāla daudzuma uz vienu kvadrātmetru, grants ceļa kvalitātes, laika apstākļiem u.c. faktoriem.
     Šajā sezonā kopumā atputekļošana tiks veikta vairāk kā  80 Jēkabpils pilsētas ielās un ielu posmos. Kopējais apstrādājamo ielu apjoms ir gandrīz 23 kilometru garumā jeb 88 tūkstošu kvadrātmetru platībā.
 
Autores foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru