Graustu nojaukšana kā Ziemassvētku dāvana jēkabpiliešiem
INESE ZONE

Jēkabpils dome ir informējusi par ieceri līdz šī gada beigām nojaukt pilsētā divus graustus – Viestura ielā 44 un Rīgas ielā 211b (veco dzirnavu drupas pie Donaviņas upītes). Līdz gada beigām nav atlicis daudz laika, tāpēc loģisks ir jautājums, vai solījumu izdosies īstenot?
    Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis  stāsta, ka graustu nojaukšana būšot kā dāvana jēkabpiliešiem svētkos, ka beidzot pilsētā tiek nojaukti kādi grausti.
     – Vismaz darbi līdz Zie­massvētkiem tur noteikti ir jāuzsāk. Viss atkarīgs no tā, kā ēka sabrūk. Ja tas būs kā Madonas ielā,  kad atlika tikai piedurties un ēka sa­gruva, tas būs ātrāk. Ja mēģinās jaukt pa detaļām, tas notiks ilgāk.  Plānojam budžeta grozījumos piešķirt naudu, lai jau šoziem visus graustu būvgružus varētu aizvākt. Līdz šim nauda bija atvēlēta tikai nojaukšanai. Mēs noslēgsim līgumu ar SIA «Jēkabpils pakalpojumi». Darbus uzticēsim vi­ņiem, bet viņi savukārt konkursa kārtībā meklēs piemērotu kandidātu ēku nojaukšanai, – sacīja R. Ragainis. 
    Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Aivars Kraps papildināja, ka sākotnēji «Jēkabpils pakalpojumi» ierobežos teritoriju un tad meklēs, kas var nojaukt ēkas. Visa nepieciešamā dokumentācija un nojaukšanas projekts  jau esot sagatavoti, atliek tikai uzsākt darbus. 
– Arī par graustu Rīgas ielā jau ir sagatavoti visi saskaņojumi un Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde nojaukšanai ir piekritusi. Šobrīd saskaņojam ar zemes īpašnieku iespējas  izvest būvgružus. Tur faktiski arī viss ir kārtībā un jau šogad varēsim noslēgt līgumu ar «Jēkabpils pakalpojumiem», lai uzsāk darbu pie nojaukšanas procesa organizēšanas tāpat kā objektā Viestura ielā 44. Ir lietas, ko darīs «Jēkabpils pakalpojumi» paši, bet ne nojaukšanu, jo ir tikai kādi pieci uzņēmumi Latvijā, kas ar to nodarbojas, –  skaidro A. Kraps.
    R. Ragainis piebilda, ka  cilvēki sociālajos tīklos interesējas, kas būs ar citiem graustiem, kad tos nojauks? Viņš stāsta, ka atšķirībā no abām ēkām, kas kļuvušas par bezsaimnieka mantu un kuras tagad nojauks,  citiem objektiem ir īpašnieks, kurš pats var lemt par nojaukšanu. Pašvaldība tikai var viņu brīdināt, sodīt par nesakopšanu, bet nevar iejaukties un nojaukt ēku. Ceļš līdz pašvaldības iespējai pašai ķerties pie graustiem ir garš un ilgs darbs ar dokumentiem, bet pie tā tiekot strādāts. 
    SIA «Jēkabpils pakalpojumi» informē, ka 12. decembrī ir noslēgts līgums ar Jēkabpils pašvaldību par daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas nojaukšanu Viestura ielā 44. Uzņēmums sola darbus uzsākt līdz šī gada beigām, darot visu iespējamo, lai jau 2019. gada sākumā šī celtne būtu nojaukta. Protams, būvdarbi teritorijā ar ēkas nojaukšanu vien nebeigsies – tiks veikta būvgružu drupināšana, izvešana un teritorijas sakopšana.
    Kā liecina informācija par iepirkumiem SIA «Jē­kabpils pakalpojumi» mājaslapā, konkurss iepirkumam par ēkas Viestura ielā 44  demontāžu un būvgružu drupināšanu noslēdzas 2019. gada 2. janvārī. Tātad ātrāk par nākamā gada sākumu  pie nojaukšanas tiešām nevarēs ķerties un līdz tam var veikt tikai sagatavošanas darbus. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. o je dritvai!
    o je dritvai!
    pirms 1 gada

    Kad palikušas dažas dienas līdz Ziemassvētkiem, tad tikai meklē, kas nojauks. Nu šitais monstrs tik ātri nebruks.

    Atbildēt

Pievienot komentāru