«Green Genius» Jēkabpilī būvēs vienu no lielākajām saules elektrostacijām Latvijā
Vaida Raciunaite Cepkiene, projektu vadītāja

Atjaunojamās enerģijas uzņēmums «Green Ge­ni­us», kas patlaban darbojas astoņās Eiropas valstīs, Jēkabpilī īstenos vienu no Latvijas lielākajiem saules elektrostaciju projektiem, kura jauda būs 100 megavati. Kopējās investīcijas plānotas ap 90 miljoniem eiro, un elektrostacijas būvniecību iecerēts uzsākt jau šogad. Uzņēmumam «Green Genius» tas ir pirmais šāda mēroga projekts Latvijā, sekmējot tā turpmāku darbības attīstību mūsu valstī. 
      «Latvijai ir ļoti labs saules enerģijas izmantošanas potenciāls ar pievilcīgiem noteikumiem un saprātīgu regulējumu šādu projektu attīstīšanai, ko esam pētījuši jau ilgāku laiku. Esmu gandarīts, ka esam iesaistījušies projektā, kuram noteikti būs nozīmīga ietekme uz Latvijas ilgt­spēju un valsts enerģētisko neatkarību,» norāda «Green Genius» solārā biznesa virziena vadītājs Simons Šileikis (attēlā). 
     «Green Genius» 100 megavatu saules elektrostaciju attīstīs Jēkabpilī vairāk nekā 151 ha lielā teritorijā. Pēc nepieciešamo atļauju saņemšanas elektrostacijas būvniecības darbus plānots uzsākt līdz šī gada jūnijam. Kopumā projekta īstenošanā plānots investēt ap 90 miljoniem eiro. Saules elektrostacijas 100 megavatu jauda gada laikā ietaupīs 100 000 tonnu CO2  – apjomu, ko vienā gadā absorbē divi miljoni jaunu koku. Elektro­stacijā saražotais elektro­enerģijas apjoms būtu pietiekams aptuveni 41 000 mājsaimniecību. Projekta īstenošanā «Green Genius» noslēdzis darījumu ar uzņēmējiem Edgaru Kamišovu un Vilni Buholcu, nodibinot profesionālu partnerību, ko plānots attīstīt arī nākotnē.
    Uzņēmums «Green Ge­nius» Latvijas tirgū darbību uzsāka jau 2019. gadā, iesaistoties apjomīgu ilgtermiņa atjaunojamās enerģijas projektu attīstībā, kā arī ieviešot neliela mēroga B2B (bizness-biznesam) risinājumus.
 
Uzziņai
«Green Genius» ir atjaunojamās enerģijas uzņēmums, kas izstrādā, izbūvē un īsteno saules, biogāzes, vēja un zaļās ūdeņraža enerģijas projektus. Šobrīd tā projekti tiek attīstīti astoņās Eiropas valstīs. Uzņēmumam ir vairāk nekā 15 gadu darbības pieredze. Ik gadu «Green Genius» saražo aptuveni 399 GWh zaļās enerģijas, ietaupot vairāk nekā 335 tūkstošus tonnu CO2 – aptuveni tāds ir apjoms, ko gada laikā absorbē 16 miljoni koku. «Green Genius» ir daļa no starptautiskās uzņēmumu grupas «Modus Group», kas darbojas 11 Eiropas tirgos. 
 
 
 
 

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. Fredis
  Fredis
  pirms 2 nedēļām

  Izklausās jau fantastiski. Nesapratu kurā vietā tieši tiks realizēts šis grandiozais projekts?

  Atbildēt
 2. Špions
  Špions
  pirms 2 nedēļām

  Esmu dzirdējis kaut ko par Biržiem. Žurnālisti varētu to uzzināt un ziņot lasītājiem.

 3. Rihards
  Rihards
  pirms 2 nedēļām

  Iesaku palūkoties https://bis.gov.lv/bisp/lv/planned_constructions/bismap Šeit es redzēju, ka saules elektrostacija ir plānota pie Krustpils lidlauka, blakus paredzētajai VMG grupas kokšķiedru plākšņu rūpnīcai, kuras būvniecību arī visdrīzāk uzsāks šogad, jo pašlaik būvniecības lietas ir statusā "būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpilde", kas nozīmē, ka Būvvaldē vienkārši jāiesniedz informācija par būvnieku (un dažas citas nianses). Manuprāt, tā nav sakritība, ka šie abi objekti atradīsies viens otram blakus, jo visdrīzāk rūpnīcai būs liels enerģijas patēriņš.

 4. Hoppa
  Hoppa
  pirms 2 nedēļām

  ''Latvijai ir ļoti labs saules enerģijas izmantošanas potenciāls ar pievilcīgiem noteikumiem un saprātīgu regulējumu šādu projektu attīstīšanai'' - Manuprāt šie kaut ko sajauca!

  Atbildēt
 5. Jēkabpiliete
  Jēkabpiliete
  pirms 1 nedēļas

  Kur pazudis tas investors kurš solīja ieguldīt miljonus. Ragainis teica ka līgums gandrīz noslēgts.

  Atbildēt

Pievienot komentāru