Gūst smagu traumu, apgāžoties basketbola groza konstrukcijai
INESE ZONE

Jēkabpils valsts ģimnāzijas stadiona basketbola laukumā 27. maijā noticis nelaimes gadījums, kurās smagi cietis nepilngadīgs jaunietis. Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis stāsta, ka par notikušo policija ierosinājusi kriminālprocesu.
Jēkabpils novada domē informē, ka jaunietis guvis nopietnas traumas un  ārstēšanai nogādāts Rīgā. 
27. maijā JVĢ stadiona futbola laukumā norisinājās Latvijas jaunatnes čempionāts futbolā, kur sacentās Jēkabpils sporta skolas un Rīgas komandas. Negadījuma laikā stadiona teritorijā bija daudz cilvēku, arī jaunieši, kas vēroja spēli un sporta aktivitātēm izmantoja stadiona teritoriju, arī basketbola laukumu.
BD ir saņēmusi informāciju no lasītājas, kuras mazdēls negadījuma vietā bijis kopā ar citiem jauniešiem. Jaunieši aktīvi pavadījuši laiku stadiona teritorijā, un vienam no viņiem uzkritusi āra basketbola groza konstrukcija. Sieviete bija neizpratnē, kā vietā, kur visu laiku notiek treniņi un sacensības, varēja atrasties nedroša ierīce. 
R. Ragainis stāsta, ka šobrīd situācijas noskaidrošanai nevarot izmantot stadiona novērošanas kameras, jo elektroenerģija piegāde tām ir no JVĢ, un remontdarbu laikā to nevar nodrošināt.
-Sākotnējā versija ir, ka bērni tur ir dauzījušies ap groza konstrukciju un karājušies ar rokām basketbola grozā, un tad pēkšņi vienā brīdī konstrukcija ir apgāzusies. Bet nesaprotam, kā tas ir iespējams. Visi atsvari tur ir vietā. Parunājām ar aculieciniekiem un sapratām, ka konstrukcija faktiski nav apgāzusies, bet salikusies kopā pārvietošanas pozīcijā un tad kritusi uz aizmuguri. Tas ir pārvietojams basketbola grozs, ar saliekamu konstrukciju. Var arī mainīt groza augstumu, un notikuma brīdī kāds grozu bija nolaidis zemāk. Tātad bērni vai kāds cits to bija izdarījuši. Cik saprotu, tur visu var regulēt ar noteiktas konstrukcijas atbrīvošanu un salikt pārvietošanai. Jautājums, kāpēc tā konstrukcija tajā brīdī salikās un krita uz aizmuguri? Esam uzdevuši pārbaudīt visas šāda tipa basketbola grozu konstrukcijas, kur tās mums novadā ir, lai nebūtu iespējams tur katram nākt un kaut ko izdarīt. Es pieļauju, ka tas tā notika negadījuma vietā. Taču neviens pieaugušais aculiecinieks man nav varējis precīzi pateikt, kā tas notika. Bērni tur bija, spēlējās, varbūt arī darīja kaut ko tādu, ko tur nevajadzēja darīt, bet tas neattaisno to, ka šī konstrukcija salikās, jo tā tas nedrīkstētu būt.  JVĢ stadiona basketbola laukumā katru vakaru spēlē pieaugušie, un pat dankojot (triec bumbu grozā no augšas, nereti pieturoties pie stīpas) nav bijis tā, ka grozs apgāztos. Tātad bērna svars vai fiziska aktivitāte nevarēja būt par iemeslu, lai groza konstrukcija gāztos. Tas ir šausmīgs nelaimes gadījums. Tagad tas ir kriminālprocess, kura laikā izvērtēs, kas un  kādā veidā tur ir noticis. No aculieciniekiem dzirdētā informācija ir ļoti atšķirīga. Ļausim policijai izvērtēt visus apstākļus, atrast lieciniekus, kas tur bija, lai viņi pastāsta, kā  tas notika, - stāsta Raivis Ragainis. 
Tūlīt pēc notikušā Sporta skola un Jēkabpils Sporta centrs norādīja, ka viņi tikai izmanto stadionu sacensībām, bet neatbild par stadiona uzturēšanu, bet JVĢ vadība pauda, ka stadions ir pašvaldības īpašums. Vaicāts, kas tad par visu atbild, domes priekšsēdētāja vietnieks Alfons Žuks sacīja, ka grozs ir JVĢ bilancē. Pamatlīdzekļu uzskaites kartīte liecinot, ka groza konstrukcija ir nodota JVĢ. Tātad ģimnāzijas  vadībai – direktoram Valerjanam Vizulim - esot jānes par to pilna atbildība. Savukārt uz jautājumu, vai  stadionā ir kāds darbinieks, kas seko līdzi notiekošajam un iekārtu stāvoklim, R. Ragainis atbildēja, ka ir sporta laukuma dežurants, kas vakarā apseko, vai nav kādas nekārtības, bet nav tādas personas, kas visu laiku sekotu, kas tur notiek un ko katrs dara. 
-Tur tad ar vienu personu nepietiktu, bet vajadzētu uz katru iekārtu savu cilvēku, lai to nodrošinātu, jo stadionā ir futbola un basketbola laukums, trenažieri.  Tagad nav skaidrs, kas tur notika, un kāpēc kāds mainīja groza augstumu. Pret tiešu cilvēka darbību jebkura konstrukcija būs bezspēcīga. Kamēr skaidri nezinām, kas tur notika, nevaram izlemt, ko darīt, lai nekas tāds vairs neatkārtotos. Konstrukcija ir domāta groza augstuma mainīšanai un salikšanai un pārvietošanai, bet jautājums, kas to dara - vai tie ir bērni, kuri nevar noturēt atsvaru, - sacīja Raivis Ragainis.
Uz jautājumu, vai negadījuma brīdī dežurants bija stadionā, R. Ragainis atbildēja, ka tobrīd viņš neesot bijis klāt. Un neviens taču bērnus neapsaukšot, lai stāv mierā sporta laukumā. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Frīdis
    Frīdis
    pirms 2 mēnešiem

    Atbildīgās personas vismaz pamatīgi jāizlamā.

    Atbildēt

Pievienot komentāru