Gvido Liepiņu atsauc no Jēkabpils slimnīcas valdes priekšsēdētāja amata
INESE ZONE

    BD jau informēja, ka 30. maijā Jēkabpils reģionālās slimnīcas kapitāldaļu turētāja pārstāvis Aivars Kraps pēc tikšanās ar slimnīcas valdi un nodaļu ārstiem un virsmāsām paziņoja, ka rosinās slimnīcas valdei 14. jūnijā sasaukt kapitālsabiedrības dalībnieku ārkārtas sapulci un darba kārtībā plāno iekļaut četrus punktus: par valdes priekšsēdētāja Gvido Liepiņa atsaukšanas pabalsta un īpašumā vai valdījumā esošā transportlīdzekļa nomas maksas noteikšanu, par valdes locekļa Andreja Miļčevska atsaukšanas pabalsta noteikšanu, par valdes locekles Innas Gelleres ( iepriekš I. Budovska) atsaukšanas pabalsta noteikšanu, kā arī par valdes priekšsēdētāja Gvido Liepiņa atsaukšanu no amata.  
    Minētie četri jautājumi tika skatīti ārkārtas dalībnieku sapulcē, ko slimnīcas valde bija sasaukusi dienu ātrāk – 13. jūnijā.
    Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš sapulces sākumā lūdza, lai tā tiktu ne tikai protokolēta, bet arī veiktu audioierakstu. Šī prasība tika apmierināta. 
 
Valde esot zaudējusi uzticību
     A. Kraps rosināja atcelt iepriekšējā domes sasaukuma laikā slimnīcas valdes locekļiem noteiktos atlaišanas pabalstus, kā arī  liegt iespēju valdes priekšsēdētājam (jebkuram, kas turpmāk ieņems šo amatu) uz patapinājuma līguma iznomāt darba vajadzībām savu automašīnu (par to mēnesī tika izmaksāta 250 eiro kompensācija), kā arī valdes priekšsēdētājam autotransporta izmantošanai darba vajadzībām turpmāk tiks noteikts degvielas limits. Tāpat A. Kraps arī rosināja G. Liepiņa atsaukšanu no valdes priekšsēdētāja amata, minot to, ka G. Liepiņš valdes priekšsēdētāja amatā ir zaudējis Jēkabpils  pašvaldības  uzticību. A. Kraps minēja, ka, iepazīstoties ar SIA «Jēkabpils reģionālā slimnīca» valdes priekšsēdētāja vēstuli «Par ārkārtas dalībnieku sapulci» un Jēkabpils pilsētas pašvaldībā iesniegto  Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes parakstīto paziņojumu par dalībnieku ārkārtas sapulces sasaukšanu, secina, ka nav ievērots likumā noteiktais dalībnieku sapulces sasaukšanas termiņš.   Līdz ar to valdes priekšsēdētājs savus pienākumus ir pildījis nepienācīgi. Par sapulces sasaukšanu bijis jāinformē divas nedēļas iepriekš, kā to paredz normatīvie akti, bet tas neesot laikus darīts. A. Kraps kā kapitāldaļu pārstāvis un līdz ar to vienīgais ārkārtas sapulces dalībnieks arī nobalsoja par visiem četriem minētajiem jautājumiem, atceļot atlaišanas pabalstus, iespēju iznomāt savu automašīnu un atsaucot G. Liepiņu no amata.  
    G. Liepiņš iebilda pret trīskāršā atlaišanas pabalsta atcelšanu, sakot, ka A. Kraps nav tiesīgs vienpusīgi atkāpties no noslēgtā līgumu par minētajiem pielīgtajiem labumiem. To varot grozīt tikai atbilstoši Civillikuma normām. G. Liepiņš esot konsultējies ar advokātu, un pašvaldībai savas līgumsaistības esot jāpilda. G. Liepiņš sacīja, ka tad, ja viņš tiesāsies par iespēju saņemt pielīgto pabalstu un uzvarēs domi, dome kopā ar tiesas izdevumiem varot zaudēt vairāk nekā izmaksājot pabalstu. Viņš jautāja, vai tad, ja tas notiks, A. Kraps atzīs savu vainu un atkāpsies no amata? A. Kraps atbildēja, ka viņa atbildību vēlētāji varēšot vērtēt 2021. gada pašvaldību vēlēšanās. G. Liepiņš arī iebilda pret atlaišanu, sakot, ka iebildumi attiecībā uz sapulces sasaukšanas laiku esot tikai iegansts un viltība. Tas viss esot apzināti organizēts, jo tad jau iznākot, ka sapulce bijusi jāsasauc 30. maijā, tikko A. Kraps rosināja to darīt. Viņš arī pauda pieņēmumu, ka  viņa atbrīvošana nepieciešama, lai jaunā domes vadība varētu brīvāk rīkoties vairāku miljonu vērtā slimnīcas rekonstrukcijas projekta sakarā. Tāpat G. Liepiņš sacīja, ka slikta komunikācija ar kolektīvu viņam tiek pārmesta, jo viņš esot uzstājis, lai mediķi darba laikā ir savā darba vietā. A. Kraps vaicāja, cik tad bijis darba laika neievērošanas gadījumu un vai par to ir lemts slimnīcas valdes sēdēs? G. Liepiņš minēja, ka runa ir par diviem dakteriem. Viņš noraidīja iespēju nosaukt viņu vārdus, jo to neļaujot personu datu aizsardzība, taču pēc grāmatvedības datiem varot redzēt, ka slodzes viņiem mainītas. Viņš nepaskaidroja, kāpēc par to nav runāts valde sēdēs un nav informēta dome. 
    A. Kraps arī noraidīja pieņēmumu par savtīgām interesēm projekta sakarā. Viņš sacīja, ka Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) finansētais slimnīcas rekonstrukcijas projekts, par ko G. Liepiņš pauda aizdomas, ir būtiski aizkavējies un apdraudēts. Par ko A. Kraps  pārliecinājies tikšanās laikā ar CFLA vadību, nevis šo informāciju ieguvis no pašas valdes. Viņš sacīja, ka paliek pie iepriekš teiktā, ka sarunās ar slimnīcas valdi nav guvis pārliecību par slimnīcas nākotnes attīstības stratēģiju. Tāpat kolektīvs esot paudis,  ka komunikācija ar valdi ir neapmierinoša. Nostrādātā gada laikā valdes priekšsēdētājam neesot radusies izpratne par slimnīcas darba organizācijas principiem un slimnīcas valde neesot darījusi visu iespējamo, lai spētu saņemt atbilstošu valsts finansējumu par sniegtajiem ārstniecības pakalpojumiem, tādējādi gadu noslēdzot ar zaudējumiem. A. Kraps uzsvēra, ka cilvēka dzīvība un veselība ir pats galvenais un tās ir vērtības, uz kurām nedrīkst ekonomēt.
     Darbu valdē turpinās A. Miļčevskis un līdz 23. jūlijam arī I. Gellere, kas pēc tam došoties ilgstošā atvaļinājumā un vienlaikus ir lūgusi atbrīvot viņu no ieņemamā valdes locekles amata.  A. Kraps informēja, ka jau tuvākajā laikā tiks izsludināti konkursi uz Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa amata vietām.
 
Opozīcija nesaskata iemeslu atcelt G. Liepiņu
    Jāpiebilst, ka pirms ārkārtas dalībnieku sapulces G. Liepiņš bija ieradies uz 13. jūnija finanšu komitejas sēdi.  Tur G. Liepiņš un opozīcijas pārstāvji Līga Kļaviņa, Raivis Ragainis, Aigars Nitišs pauda viedokli, ka nav pamata atlaist slimnīcas valdi, jo tai ir nākotnes redzējums un valde to sekmīgi īsteno. Viņi arī minēja, ka savulaik «Jēkabpils pakalpojumu» vadībai atlaišanas pabalsts bijis pat 10 algu apmērā. A. Kraps uz to atbildēja jau iepriekš minēto par slikto komunikāciju ar kolektīvu un iekavēto rekonstrukcijas projektu. CFLA esot informējuši, ka slimnīcas valde ilgstoši neatbildējusi uz viņu vēstulē, tās pat neapskata, ko sistēmā varot pārbaudīt. Savukārt, kas attiecoties uz pabalstiem, tad pie šī jautājuma strādāšot, un, ja būtu tāda situācija, ka atstādina vēl kādu valdes priekšsēdētāju, arī viņam pabalstu nemaksāšot. 
     A. Nitišs iebilda, ka pirms tam taču slimnīca arī neesot plaukusi un zēlusi. Iepriekšējās valdes darba stils bijusi bļaušana savā starpā un pacienti bijuši neapmierināti, un  revidente taču esot teikusi, ka zaudējumi būtu bijuši jebkuram. R. Ragainis sacīja, ka viņš ar savu komandu gribējuši kaut ko mainīt, lai būtu pakalpojumi ar labu kvalitāti tepat uz vietas.  Opozicionāri sacīja, ka kolektīvs, protams, ir neapmierināts, ja vadība grib lauzt veco kārtību. Ja personālu turētu komforta zonā, tad nekas labs nenotiktu. Līga Kļaviņa sacīja, ka, atsakot atlaišanas pabalstu, iespējamie pretendenti uz valdes locekļu amatiem tagad sapratīs, ka viņiem nebūs nekādu garantiju. Savukārt A. Nitišs  minēja, ka G. Liepiņš tiesāsies un tiesāšanās var ilgt gadus trīs, un  tie domei būs izdevumi. Opozicionāri ieteica padomāt un valdi neatlaist. 
    Savukārt A. Kraps pauda pārliecību, ka atalgojums valdes locekļiem ir gana labs, lai netrūktu amata pretendentu. Domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola piebilda, ka pārmaiņas nevar būt tikai pārmaiņu pēc. Savukārt valdes darbība neesot radījusi pārliecību, ka tā var nodrošināt šos kvalitatīvos pakalpojumus. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (7)

 1. dakters
  dakters
  pirms 11 mēnešiem

  Spriežot pēc visa rakstītā, vai nu Gvido neveikli blefo, vai arī viņa advokāts ir tāds pats diletants.

  Atbildēt
 2. A
  A
  pirms 11 mēnešiem

  Spriežot pēc likuma panta Gvido ir atlaists nelikumīgi.

 3. dakters
  dakters
  pirms 11 mēnešiem

  Tātad skaidrs-diletants.

 4. A
  A
  pirms 11 mēnešiem

  Domes jurists gan diletants, ja sagatavoja tādu atlaišanas iemeslu

 5. No juridiskā viedokļa
  No juridiskā viedokļa
  pirms 11 mēnešiem

  SIA "Jēkabpils reģionālā slimnīca" valdes priekšsēdētājs tiek nelikumīgi atstādināts no amata. Domei būs iespēja kārtējo(!) reizi zaudēt(!) tiesā par tās pakļautībā esošā vadītāja/darbinieka atstādināšanu no amata! G.Liepiņa k-gam atliek tik pielikt klāt prasību(!) par morālās kompensācijas apjomu ...eiro piedziņu! Paldies G.Liepiņa k-gam par Jēkabpils Rotari kluba un ārvalstu Rotari klubu lielo - 1 000-šos mērāmu atbalstu slimnīcai!

 6. B
  B
  pirms 11 mēnešiem

  Sūnu ciems, bļin. Sen jāklapē slimnīca ciet

  Atbildēt
 7. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 11 mēnešiem

  Liepinc Krap kādreiz izčakares. Paskatīcimes, kurš tad smieses.

  Atbildēt

Pievienot komentāru