Halles celtniecībai ņems 12 miljonu aizņēmumu
INESE ZONE

Jēkabpils domes 9. novembra finanšu komitejas sēdē tika izskatīts un tūlīt pēc tam notiekošajā ārkārtas domes sēdē apstiprināts lēmums par aizņēmumu multifunkcionālās sporta halles celtniecībai. 
   Tas paredz ņemt  aizņēmumu Valsts kasē līdz 12 miljoniem eiro. Aizņēmuma samaksas termiņš būs 30 gadi. Pamat­summas atmaksu sāks pēc trīs gadiem. Aizņēmuma atmaksu garantēs ar pašvaldības budžetu. Aizņēmumu izņemt vidējā termiņā šādās daļās: 2018. gadā – 50 tūkstošus eiro, 2019. gadā – četrus miljonus eiro un 2020. gadā – septiņus miljonus un 950 tūkstošus eiro. 1,6 miljonus objekta būvniecībai piešķirt sola Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). 
    Domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis skaidroja, ka lēmums par aizņēmumu tagad nepieciešams tāpēc, ka citādi iepirkumu komisija bez zināma finansējuma avota nevar pasludināt uzvarētāju konkursā par halles projektēšanu un būvniecību. Deputāts Leonīds Sal­cevičs iebilda, ka neredz vajadzību steigties ar šo lēmumu. R. Ragainis atbildēja, ka par IZM finansējumu, vai tas nākošgad būs, vēl vēstule no IZM neesot saņemta, bet: mēs ejam uz priekšu, lai halle būtu. L. Sal­cevičs iebilda, ka tādas vēstules nav jāgaida, bet jābrauc tām pakaļ uz ministriju. Uz to R. Ragainis atteica, ka L. Salecevičs tikai citiem aiz muguras braukājot pa ministrijām un kārtojot savas «ģelas». L. Salce­vičs savukārt iebilda, ka paši taču lūguši, lai viņš palīdz ar savu pieredzi.
    Deputāts Kaspars  Ģir­ģens sacīja, ka halles uzturēšana un kredītsaistības ik gadu prasīšot aptuveni miljonu eiro: 400 tūkstoši kredīta segšanai un 600 tūkstoši uzturēšanai, vismaz tik izmaksājot Valmieras halle. Uz viņa jautājumu, ka acīmredzot halle Jēkabpilī būs  gribot vai negribot, bet vai pašvaldība spēs finansēt citas nepieciešamas lietas, izpilddirektors Guntars Go­gulis atbildēja, ka pat vissliktāko scenāriju gadījumos pašvaldības šādās situācijās spējot pildīt savas funkcijas. Tika arī skaidrots, ka bažām nav pamata, jo ieplānotajiem ES atbalstītajiem projektiem līdzfinansēšanu nodrošināšot. Par nākamajiem projektiem – mikrorajonu remontiem vai citiem – G. Gogulis skaidroja, ka jāiz­analizē «Bebru» plusi un mīnusi, un tad varēs par to domāt.
    Balsojumā pret aizdevuma ņemšanu bija Leonīds Salcevičs, Aivars Kraps, Nikolajs Anuškevičs, Edgars Lamba un Māris Dimants. Minētais piecinieks iepriekšējā sasaukuma laikā paši rosināja halles celtniecību. L. Salcevičs gan skaidroja, ka esot nevis pret celtniecību, bet gan pret procedūru, kā viss notiek.  Savukārt K. Ģir­ģens, kas līdz šim halles jautājumā bija ieņēmis visai rezervētu, drīzāk noliedzošu nostāju, bija par.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (12)

 1. he he
  he he
  pirms 1 gada

  Kāpēc pašvaldība nevar dzīvot pa līdzekļiem? Tur n-tie kredīti uz 20 gadiem, tur uz 30 gadiem. Nu mīlīši, kur ir garantija, ka atdosiet? Jūs traki esat palikuši? Samaziniet štatus, sev algas, meklējiet iekšējās rezerves. Naudu lieciet tur, kur iedzīvotāji prasa. Halle nav prioritāte. Tā var gadus desmit pagaidīt.

  Atbildēt
 2. Frīdis
  Frīdis
  pirms 1 gada

  Beidzot tā lieta sāk kustēties,halli jau nu vajag,par to nevar būt nekādas runas. Nav jēga naudu izlietot visādos sīkumos,kam es arī nepiekrītu,bet te ir cita lieta.

  Atbildēt
 3. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Frīdiņ, iesim uz turieni boulingu spēlēt. :) Pa manam šo būvi vajadzētu atlikt uz mazliet vēlāku laiku.

 4. Frīdis
  Frīdis
  pirms 1 gada

  vērotāj, atlikt var,bet kāda jēga? Labāk šausmīgas beigas nekā mūžīgas šausmas.

 5. Darja
  Darja
  pirms 1 gada

  Hahahah!!! Izskatās ka Ragainim skauž tas ka Leonīdam ir visur pazīšanās. Jo gan jau Ragainim paietu visi garām un pat neuzklausītu ko viņš tur bubina...

  Atbildēt
 6. darjai
  darjai
  pirms 1 gada

  Ragainis nav atsēdējis 20 gadus tronī. Arī pieredzes nekādas. Pilsēta jau nav ģerevņa, kur var visus nolikt.

 7. Darja
  Darja
  pirms 1 gada

  Ragainis ir jaunais pilsētas mērs!! Un.ir strādājis arī iepriekšējā sasaukumā tāpat kā Nitišs!!! Nav pēkšņi jauniņaia te trāpījies!!!!

  Atbildēt
 8. he he
  he he
  pirms 1 gada

  Visu laiku publiskā telpā cirkulē vieni un tie paši deputāti. Ir taču vēl Māris Dimants, Mārtiņš Svilis, Andrejs Gavrilovs, Līga kļaviņa. Ko viņi dara kā deputāti? Kāds ir viņu pienesums sabiedrībai? Citi plus, mīnus vairāk vai mazāk tiek pieminēti.

  Atbildēt
 9. Ana
  Ana
  pirms 1 gada

  Reāli domājošie deputāti nav žurnālidtiem interesanti

 10. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Muļķim pats skaidrs, ka katra pilsēta, lauki ir jāsakārto vispirmāmkārtām, katrs pakšķis, lai cilvēki justos par savu valsti lepni. Visi grib dzīvot skaistā vidē, bet kāpēc pašvaldība, katrs iedzīvotājs to negrib saprast? Jaunie, arī cilvēki gados aizbrauc prom, ieaug ar saknēm svešā zemē, kur ir darbs, sakārtota infrastruktūra. Dzīve ir tikai viena. Ko dod tā lielā alga amatvīriem un sievām un visiem pietuvinātajiem, ja vide kurā dzīvo, ir ne visai acij tīkama, ka cilvēki nav mierā ar viņu darbu. Nulles vērtība ir tādai dzīvei ar visu biezo naudas maku. Kāpēc cilvēki ir tik inerti? Ir radies tāds iespaids, ka BD kolektīvam visvairāk rūp, kas notiek un kā palīdzēt tautai. Kā var palīdzēt tautai, kura neko nevēlas darīt savas dzīves uzlabošanā? Rokas tautai ir ļengani nolaistas. Bet var arī tautu saprast, jo ar tautas kalpiem atrast kopīgu valodu vairs nav iespējams!

 11. Anai
  Anai
  pirms 1 gada

  Nu lai tad tie reāli domājošie deputāti arī kādreiz kaut ko pasaka, lai žurnālistiem par viņiem rodas interese. Kļaviņa gan jau nav nio klusētājām. Tās teksti visur tiek salikti, un visos pasākumos viņa ir klāt. Dimants māj galvu visam ko Salcevičs saka, kas ir Gavrilovs neviens tolkom nezina, laikam sēž un klusē. Svilis arī kaut ko varētu pateikt kādreiz, bet laikam bail vērt muti vaļā, ka nepasaka kādu glupību. Tur jau pozīcijā Nitišs ir tas runas vīrs.

  Atbildēt
 12. tā tas ir
  tā tas ir
  pirms 1 gada

  jā, nevar muti plātīt, ka neizspļauj ko lieku. Pēc tam spēj tikai atsisties.

Pievienot komentāru