Handbolistes uzvar, futbolisti un basketbolisti  zaudē

Nedēļas nogalē bez volejbolistiem vēl vairākas Jēkabpils komandas startēja savās līgās.

Latvijas čempionāta sieviešu virslīgā handbolā Jēkabpils Sporta skolas komanda  mājās spēlēja ar SK “Latgols”. Jēkabpilietes maču iesāka neveiksmīgi un pēc nospēlētām desmit minūtēm zaudēja ar 9:15, bet tad pamodās un  iemeta sešus bezatbildes vārtus un sešās minūtēs panāca neizšķirtu. Jēkabpilietes  turpinājumā tempu nesamazinājās un nākamo spēles nogriezni uzvarēja ar 19:3.  Ieguvušas desmit vārtu pārsvaru (28:18)  Jēkabpils meitenes  maču droši novadīja līdz beigām, izcīnot uzvaru ar 40:27.  Gita Kaulakane protokolā atzīmējās ar 10 vārtiem, Dinijas Purviņas kontā – 8, bet pa 5 guva Kristīne Dzenīte, Madara Jugāne un Simona Ārmane. Pēc šīs uzvaras, kas komandai bija trešā šosezon, Jēkabpils SS ar 6 punktiem ieņem 2. vietu. Nākamā spēle -  3. novembrī Ludzā vēlreiz pret SK “Latgols”.

Ne tik labi šodien klājās “Jēkabpils Lūšu” telpu futbola komandai, kas Latvijas virslīgas mačā mājās uzņēma daudzkārtējos Latvijas čempionus FK “Nikars”. Rīdzinieki bija ievērojami spēcīgāki un jēkabpilieši    piekāpās ar 2:8, ciešot pirmo zaudējumu četrās spēlēs.  Pēc pirmā puslaika, kurā jēkabpiliešu labā vārtus guva Aigars Liņģis un Oskars Zeps, rezultāts bija 2:5. Otrajā puslaikā mūsējie pāris reizes trāpīja pa vārtu stabu, bet  A. Liņģis un  O. Zeps nespēja realizēt soda sitienus, savukārt pretinieki savas izdevības izmantoja – divreiz iesita no soda sitienu atzīmes, bet vienreiz - no spēles. Nākamo maču telpu futbolisti aizvadīs 27 oktobrī Rīgā pret “New Projekt”.

Savukārt dienu iepriekš, piektdien, pirmo sezonas maču aizvadīja jaunā LBL3 basketbola komanda «Jēkabpils lūši/SC».
   Jaunizveidotās «Jēkabpils lūšu/SC» komandas pieteikumā pārsvarā ir 1999. – 2001. gadā dzimuši puiši, kas jau pagājušajā sezonā spēlēja LBL3, bet dažiem ir tikai LJBL pieredze. Vairāki spēlētāji – Edgars Čaupjonoks, Mārcis Zībergs, Agris Bojārs, Roberts Stalidzāns  un Dāvis Šteinerts – ir spēlējuši arī LBL2, bet Edgars Leja un Edijs Stiebriņš  – nedaudz arī LBL augstākajā divīzijā.  Komandu trenē Andris Čerjaks.
    Pirmo spēli “Jēkabpils Lūši/SC” aizvadīja viesos pret BK “Jaunpils”. Jēkabpilieši lielāko spēles daļu bija iedzinējos, vienbrīd pat ar 18 punktiem. Otrajā puslaikā mūsējie pamazām sāka pievilkt, un piecas minūtes līdz pamatlaika beigām noķēra pretiniekus un uz īsu brīdi pat izvirzījās  minimālā vadībā. Galotnē “lūši” trīs reizes meta pa grozu, bet ne pagarinājumu, ne uzvaru pēdējās sekundēs izraut neizdevās, un tika piedzīvots zaudējums ar 59:61. E. Leja guva 21 punktu, E. Čaupjonoks – 18, Andrejs  Grustāns – 8, M. Zībergs un R. Stalidzāns – pa 6 punktiem.
   Nākamo maču  «Jēkabpils Lūši/SC» aizvadīs otrdien, 23. oktobrī, plkst. 20.15 Jēkabpils Sporta namā pret Daugavpils novadu.
LBL 3. divīzijā startē 18 komandas, kas ir sadalītas trīs apakšgrupās. Bez Jēkabpils un Jaunpils komandām B apakšgrupā vēl ir BK «Salacgrīva», Rugāju SC, Daugavpils novads un BS Tukums/TSS.  Pēc divu apļu turnīriem katras grupas trīs  labākās komandas kvalificēsies turnīram par 1.–9. vietu, pārējās spēlēs par 10.–18. vietu. Izslēgšanas turnīrā piedalīsies pirmo astoņu vietas ieguvēji, kā arī divas labākās otrās finālgrupas vienības.