Horeogrāfes Aijas Rūlietes dejai — otrā vieta jaunrades konkursā
ILZE BIČEVSKA

    Valmieras Kultūras centrā notika XVIII jaunrades deju konkurss. Tajā piedalījās 84 tautas deju kolektīvi un horeogrāfi: 30 jaunie autori un septiņpa­dsmit pieredzes bagāti ho­reogrāfi. Krustpils kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs «Kreicburga» ieguva godpilno otro vietu, izdejojot savas vadītājas Aijas Rūlietes kā horeogrāfes izveidotās dejas: «Lai rīb zeme dancojot», «Kur gaismeņa» un «Sasukāju bēru zirgu». 
   — Tikai puspunkta pietrūka līdz pirmajai vietai. Bet otrās vietas ieguvums tik un tā uzskatāms par lielu sa­sniegumu, jo mums bija jāsacenšas ar lieliem kolektīviem, kas ir ar bagātu koncertēšanas pieredzi uz lielām skatuvēm un, protams, fi­nansiāli daudz labāk apgādāti (vairākas tērpu kolekcijas, rekvizitori, ģērbēji utt.). Gribu uzsvērt, ka horeogrāfs ne­kad neko no savām dejām  plašākai publikai nevarētu parādīt, ja nebūtu savu dejotāju — dejas izpildītāju. Un man tie ir ļoti labi. Es zinu, kā dejotājus atlasa lielajiem deju kolektīviem, kur tiek meklēti labi noauguši puiši un meitas. Mēs esam no provinces deju kolektīva, kur dejo cilvēki, kuriem tas vienkārši patīk. Mēs sevi veidojam nevis caur lielu atlasi, bet caur grūtu darbu. Cil­vēki, kuri bieži vien uz mēģinājumiem nāk pēc garas un grūtas darba dienas, ir no­guruši, taču cenšas no visas sirds. Un, ja nu esam ieguvuši šādu vērtējumu, tad patiesi varam par to būt lepni, — stāsta Krust­pils kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīva «Kreicburga» vadītāja A. Rūliete. Viņa teic, ka par savdabīgām ugunskristībām dejai «Lai rīb zeme dancojot» kalpojis «Kreic­bur­gas» brauciens uz konkursu Turcijā 2012. gadā, kad nācās sacensties 24 valstu deju ansambļu konkurencē.
    — Mūs pamanīja gan tur, gan tagad — Valmierā. «Kreicburgai» nav daudz tērpu komplektu, bet mūsu vienkāršie, bet gaumīgi  stilizētie tērpi ļoti labi izcēlās uz kopējā fona. Mūs ievēroja gan apkārtējie, gan arī ar saviem atšķirīgajiem tērpiem un dejas stilu iepatikāmies skatītājiem. Protams, bija kļūdiņas, bet iegūtā pieredze atsver visu, — teic  A. Rū­­liete.
   Jaundarbus vērtēja hore­ogrāfs, Viljandes Kultūras akadēmijas lektors Pauls Bobkovs; Daugavpils deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja, Tautas deju ansambļa «Līksme» vadītāja Aija Daugele; horeogrāfs, Rīgas pilsētas deju kolektīvu virsvadītājs, Tautas deju ansambļa «Teiksma» vadītājs Jānis Ērglis; teātra horeogrāfs Alberts Kivlenieks; Dobeles deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja, kā arī Tautas deju ansambļa «Gatve» vadītāja Gunta Raipala. Pirmo vietu konkursā ieguva Agra Daņiļēviča deja «Cepurīti mētādams». 
   XVIII Jaunrades deju kon­kursu rīkoja Latvijas Na­cionālais kultūras centrs sadarbībā ar Valmieras Kul­tūras centru.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru