Ideja par Vīpes pagasta pievienošanu Līvānu novadam nav nolikta malā
ILZE BIČEVSKA

Patlaban attālinātā režīmā notiek Saeimas sēdes, kā arī Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma izskatīšana trešajā lasījumā. Tam daudzo priekšlikumu vidū nodots arī Vīpes pagasta iedzīvotāju iesniegums, kurā pausta vēlme  pievienoties Līvānu novadam. 
    Atgādināsim, ka Vīpes pagastā par šo jautājumu tika vākti iedzīvotāju paraksti, un kopā par teritoriālās reformas gaitā pievienošanos kaimiņu novadam – Līvāniem – parakstījās 166 šā pagasta iedzīvotāji, kas ir vairāk nekā puse no balsstiesīgajiem, kuri piedalījās pēdējās pašvaldību vēlēšanās, kas notika 2017. gadā. Laika gaitā šajā jautājumā tika saņemta piekrišana no Līvānu novada domes, bet šā gada sākumā Krustpils novada pašvaldība domes sēdē pieņēma lēmumu, kas ne­atbalsta šādu Vīpes pa­gasta iedzīvotāju iniciatīvu. 
    – Uz otro likuma lasījumu mēs nepaspējām, bet uz trešo šīs savas vēlmes rakstiskā formā (iedzīvotāju parakstu un domju sēžu lēmumu kopijas) iesniedzām izskatīšanai Saeimā. Pie normāliem apstākļiem droši vien mūsu jautājums tiktu pie izskatīšanas aprīļa beigās, maija sākumā, bet patlaban ārkārtas situācijas un attālināto Saeimas sēžu laikā tas viss, protams, ievelkas. Tagad jāgaida. Ko darīsim, ja piekrišanu nedos arī Saeima? Iedzīvotāju griba ir jārespektē, zinām, ka administratīvi teritoriālās reformas komisija ir paudusi viedokli, ka arī pēc reformas pastāv iespēja mainīt novadu robežas, – stāsta Vīpes pagasta pārvaldniece Ineta Šeinova. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru