Idejas dāvanām, kas piemērotas ziemas priekiem
Apmaksāts raksts

Pienācis rudens, skolēni veiksmīgi uzsākuši skolas gaitas un ar nepacietību gaida pirmo sniegu, kad varēs izbaudīt ziemas priekus. Uzsākoties ziemas sezonai, arī pilsēta piedāvā visdažādākās iespējas ziemas sporta veidu cienītājiem, piemēram, tiek atvērtas slidotavas un slēpošanas trases, kas nodrošina jautru izklaidi ne tikai draugu kompānijā, bet arī ģimenēm. Sevišķi tuvi ziemas prieki ir tieši bērniem, jo kas gan var būt jautrāks kā vizināšanās ar ragaviņām, pikošanās un sniega vīru celšana? Tāpēc, ja bērna dzimšanas vai vārda diena iekritusi rudenī vai ziemā, kāpēc gan neiepriecināt viņu ar sezonai atbilstošu dāvanu? Tāpēc turpinājumā esam apkopojuši pāris idejas dāvanām, kas noderēs mazajiem ziemas prieku cienītājiem.
 
Slidas 
Ja bērni iecienījuši slidotavas pakalpojumus, tad lieliska dāvana būs kvalitatīvs slidu pāris. Izvēlēties slidas bērniem vajadzētu gluži tāpat kā tiek piemeklēti apavi. Pastāv mīts, ka slidas vajadzētu izvēlēties pāris izmērus lielākas par bērna kājas izmēru, jo bērni ātri aug un pāraug gan parastos apavus, gan slidu zābaciņu. Tomēr speciālisti iesaka izvēlēties slidas, kas nevainojami pieguļ kājai un sevišķi atbalsta to potītes daļā, jo tieši tas rada līdzsvaru visas kājas garumā. Protams, lielākā daļa pilsētas slidotavu piedāvā arī izdevīgu slidu nomu, tomēr, ja bērns nolēmis ar slidošanu nodarboties nopietni vai pat profesionāli, kvalitatīvas un lieliski kājai piegulošas slidas būs neatsverama dāvana.
 
Ragaviņas
Mūsdienās ragavas ziemas priekiem tiek ražotas no visdažādākajiem materiāliem - no metāla, koka vai plastmasas. Tāpat ir pieejami ērti, saliekami modeļi un pat piepūšamās ragavas un matrači. Protams, visizpatītākais modelis jau gadu desmitiem ir ierastās koka ragaviņas, tomēr tagad tām aizvien biežāk manāmi arī plastmasas sāncenši, pirmkārt, tie ir svarā daudz vieglāki, bet otrkārt - neaizņem daudz vietas, kad tiek uzglabāti mājās. Pavisam maziem bērniem pieejama tērauda ragaviņu modeļi, kas teju līdzinās bērnu ratiņiem, to priekšpusē izvietots rokturis to stumšanai, bet sēdeklītis nodrošināts ar sānu malām un matraci, lai mazuli tajās vizināt būtu pēc iespējas ērtāk.
 
Slidināšanās paliktnis
Atšķirībā no izmērā lielākām ragaviņām, slidināšanas paliktni ir ērti pasist padusē un ņemt līdzi uz skolu, lai pēc stundām varētu nodoties jautrajai izklaidei. Slidināšanās paliktņi izgatavoti no izturīga, elastīga materiāla un lieliski slīdēs pa sniegu vai ledu. Atkarībā no slidināšanās paliktņa modeļa, tam ir viens rokturis aizmugurē vai divi rokturi katrā tā malā. Tiesa gan, to izmantot var tikai vienatnē tā nelielā izmēra dēļ.
 
Piepūšamais sniega matracis
Būs lieliska dāvana un sniegs bērniem milzum daudz prieka. Izgatavots no izturīga PVC materiāla, tas ir noturīgs arī pret zemām temperatūrām un dizainā vairāk atgādinās piepūšamo laivu. Tas ir aprīkots ar 4 drošības spilventiņiem, kas nodrošina lielāku ātrumu, bet, lai bērniem būtu drošāk, katrā tās pusē ir ierīkoti ērti rokturi. 
Arī sniega matrača svarnesība ir iespaidīga, tas var ātri pārvadāt līdz pat 120 kg kopsvara. Piepūšamā matrača komplektācijā pieejami arī palīgrīki, kas palīdzēs salabot tā virsmu, ja gadījies to pārdurt, tomēr biezais un noturīgais materiāls to parasti nepieļauj. Turklāt piepūšamais sniega matracis neaizņems daudz vietas arī nepiepūstā veidā un sver mazāk par 3 kilogramiem.
 
Saliekamais slidkalniņš
Ja ģimene dzīvo privātmājā, tad lieliska dāvana bērniem būs saliekamais slidkalniņš. Parasti šie slidkalniņi ir izgatavoti no viegla, izturīga materiāla, piemēram, plastmasas, un ir viegli saliekami un stabili. Turklāt kā jautru izklaidi tos iespējams izmantot neatkarīgi no sezonas, pa to šļūkt bērni varēs arī vasarā. Tiesa gan, vairums saliekamo slidklaniņu modeļu būs piemēroti pavisam maziem bērniem, sākot no 2 gadu vecuma, tomēr iespējams iegādāties arī modeļus, kas atbildīs visām bērnu vecuma grupām. 
Daži no slidkalniņu modeļiem ir tik kompakti, ka tos var izvietot pat bērnistabā. Turklāt tos ir vienkārši salikt, neizmantojot papildus instrumentus vai lūdzot palīdzību, salikt slidkalniņu viegli var vienatnē. Parasti slidkalniņa komplektācijā ietilpst trepes, rokturi, balsts vidusdaļai un pati slīdēšanas virsma. Arī saliekamo slidkalniņu konstrukcija ir svarā neliela, ja gatavota no plastmasas, tā nesvērs vairāk kā 10 kg.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru