Iedzīvotāji neizpratnē, kāpēc atjaunota tikai viena Biržu pamatskolas stadiona puse
INESE ZONE

Atjaunotais Biržu pamatskolas stadions raisa daudzu iedzīvotāju jautājumus. Atjaunota un klāta ar mākslīgo segumu ir tikai puse no futbola laukuma. Tagad tas neatbilst nekādiem standartiem. Turklāt spēles laikā bumba var nokļūt tuvu blakus esošajam ceļam vai pat uz tā, jo nožogojums uz ceļa pusi nav izbūvēts.   Iedzīvotāji ir neizpratnē par šādu risinājumu, jo taču ieguldīts visai prāvs finansējums. 
 
    Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ra­gainis stāsta, ka, novadiem apvienojoties, katra teritorija nāca ar savu redzējumu un saviem projektiem.  Varot būt tā, ka stadions Biržos ir mazāks par standarta izmēriem, bet tas acīmredzot bijis saistīts ar finansējuma iespējām,  un tā tas bijis lētāk.
      – Pērn jau esošajam projektam veicām iepirkumu un tādu, kāds bija projektēts, arī uztaisījām. Jāteic, ka projekts Salas ciema stadionam  arī bija līdzīgi taisīts. Bet Sala tomēr ir lielāka, un mēs apturējām tādu pašu  projektu Salai. Tas ir jāpārprojektē, jo arī Salā bija plānots tikai pusstadions. Labi, Biržos, kur ir mazāks iedzīvotāju blīvums un skola skolēnu skaita ziņā ir mazāka, tāds variants var derēt. Tāpat parasti spēlē tikai vienā stadiona pusē, bet Salā stadions ir jābūvē citādi, – sacīja Raivis Ragainis.
     Novada pašvaldības iz­pilddirektors Uldis Skrei­vers  skaidro, ka Biržu skolas stadions ir būvēts sen, un tam jau sākotnēji ir bijis nestandarta izmērs. Skrej­ceļa izmērs neatbilst standartiem, un tas ir ļoti plats – vismaz seši metri. Savukārt futbola laukums esot tuvu standartam.  Mākslīgais se­gums  tagad ir izbūvēts tikai vienā laukuma pusē, un to varot darīt, jo arī tad, ja ir liels laukums, treniņos un  jaunāku bērnu sacensībās izmanto tikai pusi laukuma vai arī procesi notiek paralēli abās laukuma pusēs. 
     – Projekts ir mantots no Salas novada, un  projektēšanas uzdevumā pat nav minēts laukuma izmērs, tā varēja projektēt  jebko. Pro­jektēšanas uzdevumu dod pašvaldība, šajā gadījumā tas bija Salas novads,  un atbilstoši tam projektē, iepērk darbus un būvē. Šajā gadījumā veidojas kontrasts, jo vienā pusē ir mākslīgais segums, bet otrā – dabīgs zālājs. Es negribētu teikt, ka zālājs nav kopts. Tas ir regulāri izpļauts. Uz skrejceļa, kas segts ar tenisītu, gan no tā nekas nav palicis pāri, un skrejceļš ir aizaudzis ar nezālēm. Sporta skolotājs informē, ka ar to cīnās, bet nesekmīgi. Stadionā notiek arī sporta skolas nodarbības, bet, ņemot vērā jauno sportistu un pamatskolas skolēnu skaitu, laukums ir derīgs un labi izmantojams, kaut arī nav standarta, jo var notikt treniņi un sacensības, – skaidro Uldis Skrei­vers.
     R. Ragainis piebilst, ka par Salu, kur tādu pašu projektu apturēja, bija minēts, ka  sporta skolotājs ar to būtu mierā un bērnu skaitam ar to pietiktu. Arī Jē-kabpils Valsts ģimnāzijas  stadionā parasti nodarbības notiekot tikai uz puslaukumiem, tāpat veterānu čempionāti un vietējie kausi. Tikai lielās sacensībās iz-mantojot visu laukumu. 
    – Fakts ir tāds, ka pērn, lai izdarītu kaut ko, jo citādi, kā tas izskatās, ka Jēkabpilī un citur kaut ko dara, bet Salas pagastā neko, īstenojām Biržu stadiona projektu. Tagad nevar teikt, ka tā ir mūsu vaina, ka mēs esam ko tādu izdarījuši, jo būvējām tādu, kāds bija mantots no Salas novada. Salas ciemā to nevar darīt, jo tad tur būtu daudz vairāk protestu. Bet pārprojektēšanai vajag laiku un naudu, tāpēc Salai stadions vēl tikai taps, – saka Raivis Ragainis. 
    U. Skreivers atzina, ka, bez šaubām, Biržu stadiona projektam bija nepilnības. No vārtiem līdz šosejai esot 40 metri, un varot piekrist: ja spēlētu pieaugušie vai jaunieši, bumba dažreiz var nonākt līdz ceļam. Ja spēlējot jaunāka vecuma bērni, tad diez vai, jo starpā esot dzīvžoga josla. Bez šaubām, drošības nolūkos vajadzējis uzcelt nožogojumu vismaz uz šosejas pusi. Taču esot jāsaprot arī tas, ka diemžēl bērnu skaits, kas apmeklē sporta nodarbības, nav liels. Ja būtu uzcelts lielais laukums, tas nebūtu noslogots, un nodokļu maksātāju nauda būtu iztērēta nelietderīgi. Bet tas, ko noteikti vajadzētu darīt nākotnē, esot Biržu pamatskolas stadiona skrejceļa remonts. Varbūt to varot visapkārt nebūvēt sešu metru platumā, bet tikai pie   finiša, kur var skriet īsās distances, bet apkārt stadionam tikai  divus skrejceļus. 
     Domes vadība atzina, ka uzņēmējs vēl aizvien, kaut darbi tika pabeigti vasarā, objektā atstājis nenovāktus smilšu maisus, bet tagad atgādināšot, lai tos aizvāc.
     – Ja te ir pārmetumi, ka tas vai cits nav izdarīts un kāpēc izbūvēts tāds stadions, tad ir tikai viens  jautājums, kādēļ šie stadioni jau sen nav atjaunoti gan Salā, gan Biržos. Nevar ta-gad teikt, ka tā ir tikai jaunā novada atbildība. Mēs šo­brīd dzēšam ugunsgrēku, – sacīja Raivis Ra­gainis. 
    Pērnā gada 25. novembra domes sēdē Jēkabpils novada dome nolēma ņemt vidējā termiņa aizņēmumu Valsts kasē līdz 207 665 eiro ar Valsts kases noteikto gada aktuālo procentu likmi investīciju projektam «Biržu pamatskolas sporta laukuma atjaunošana». Mērķ-finan­sējuma ieguldījumi bija paredzēti drenāžas tīklu izbūvei, futbola laukuma seguma atjaunošanai un labiekārtošanai. Biržu stadiona pārbūvi veica SIA «BPV pakalpojumi», kura piedāvātās izmaksas bija 110 963 eiro bez PVN. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. Janka
  Janka
  pirms 1 mēneša

  Kaut kāds sviests! Pusstadions! Kur pazudusi nauda otrai pusei?

  Atbildēt
 2. Huligāns
  Huligāns
  pirms 1 mēneša

  Ir taču pusmaratons, kāpēc tad nevar būt pusstadions. Atlikušo laukuma daļu varētu atdot Biržos dzīvojošo ukraiņu bēgļu mazdārziņiem, lai gan iespējams līdz sējas laikam orki būs no Ukrainas padzīti.

 3. jā
  pirms 1 mēneša

  Ir taču stops un ir pusstops.

 4. Ku ku!
  Ku ku!
  pirms 1 mēneša

  Atstāt tikai divas joslas?

  Atbildēt
 5. Liesma
  Liesma
  pirms 1 mēneša

  Kurš tad iesniedza projektu un parakstu uzlika ?Vai tad Salas novads ?Nē taču ! Jēkabpils novada amatpersonas ! Interesanti ,kur palika pārējais kredīts?Atkal pilsētā ?Matemātika neiet kopā starp aizņēmumu un stadiona izmaksām ar visu PVN.Katrs var izlasīt un noklausīties pēdējo Salas novada domes sēdi,kur nolēma startēt šajā programmā un sakārtot visu stadionu Biržos !!!!! To vietējie labi zina un ir neizpratnē!Ragainis izliekas par kurlu un aklu un tik meklē citu neizdarības.Vispirms vajag parādīt savus darbus. Salas novada iesākto Līder projektu Biržos velk kā kaķi aiz astes-nevar un nevar pabeigt.Arī šogad izbūvēt solītai ceļš uz Kaļķiem un Zaļā iela Salā pat netiek projektēta,kur nu vēl izbūvēta !:)))))Nu kur ir tā pašu izdarība ?

  Atbildēt

Pievienot komentāru