Iedzīvotāji varēs uzzināt, kā sevi pasargāt no vēža
Žanete Tiltiņa, veselības veicināšanas koordinētāja Jēkabpils pašvaldībā

   Šobrīd Latvijā ir aptuveni 70 000 onkoloģisko pacientu, un ik gadu 12 000 cilvēku izdzird diagnozi – vēzis. Taču 40% onkoloģisko saslimšanu varētu nebūt, ja vien cilvēki izvairītos no vēža riska faktoriem. Par to, kādi ikdienas ieradumi veicina vēža attīstību un kuri, tieši pretēji – mūs pasargā no vēža, varēsiet uzzināt 31. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 14.00 Jēkabpilī.
    Projektā «Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī» dienas centrā «Kopā būt!» (Jaunā iela 39i) notiks Onkoloģisko slimību profilakses diena «Rūpējies par sevi šodien, esi vesels rīt!».
    Pasākumā varēs noklausīties «RSU ambulance» ģimenes ārstes-rezidentes Dr. Rūtas Plaudes lekciju par dzīvesveida un uztura nozīmi onkoloģisko slimību profilaksē.
    Pasākumā piedalīsies arī Latvijas sieviešu-volontieru biedrības «VITA» vadītāja Irina Januma, kura pirms vairākiem gadiem pati ir uzveikusi vēzi un labprāt pastāstīs par savu pieredzi un sniegs praksē pārbaudītus ieteikumus, kā saglabāt labu veselību un nepadoties grūtsirdībai.
    Pēc lekcijas noklausīšanās ikviens varēs uzdot jautājumus un iesaistīties diskusijā. Šī ir lieliska iespēja uzzināt aktuālu informāciju un  palīdzēt ne vien sev pa­šam, bet arī saviem līdzcilvēkiem.
     Atgādinām, ka Latvijā darbojas valsts apmaksāta vēža savlaicīgas atklāšanas programma, kuras ietvaros sievietes vecumā no 25 līdz 70 gadiem  var veikt bezmaksas dzemdes kakla skrīningu, sievietes vecumā no 50 līdz 69 gadiem – krūts vēža skrīningu, bet ikviens iedzīvotājs vecumā no 50 līdz 74 gadiem – zarnu vēža skrīningu. Diemžēl atsaucība skrīningam joprojām ir ļoti zema, un cilvēki pārāk maz uzmanības velta savai veselībai. Profilaktiskas pārbaudes vajadzīgas arī tad, ja cilvēks jūtas labi, jo sākuma stadijā vē­zis nesāp un bieži vien nav arī nekādu citu simptomu.
    Ieeja pasākumā ir bez maksas.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru