Iedzīvotājiem aktīvāk jāiesaistās mājas apsaimniekošanā
INESE ZONE

Jēkabpils pašvaldības laikrakstā SIA «JK Namu pārvalde» aicina daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju pilnvarotās personas saskaņot māju apsaimniekošanas tāmes nākamajam gadam. 
     BD vaicāja Namu pārvaldes vadītājam Ainaram Vasilim, kādi darbi tāmēs paredzēti, uz kā balstās to sagatavošana: mājas apsekošanas akts, obligātie ap­saimniekošanas darbi u. c., no kādiem darbiem var atteikties, kādi ir obligāti? Kā iedzīvotāju pilnvarotās personas saņem tāmes, lai dzīvokļu īpašnieki un īrnieki ar tām varētu iepazīties? Kā ir ar tām mājām, kur nav pilnvaroto personu, vai tur  iedzīvotāju klusēšana tiek uzskatīta par piekrišanu sagatavotajai tāmei? 
     – Klusēšana vienmēr ir piekrišana. Ja mājas iedzīvotāji nav izrādījuši iniciatīvu par darbiem, kādus plānots veikt nākamajā gadā vai dažus gadus uz priekšu, tad tie darbi tiks veikti pēc tāda plāna, kādu piedāvā ap­saimniekotājs – šajā gadījumā SIA «JK Namu pārvalde». Bet visiem cilvēkiem ir iespēja izteikties. Ja viņiem nav pilnvarotās personas, tad viņiem jāsasauc kopsapulce. Ja iedzīvotāji izrāda interesi par darbiem, kas tiek plānoti, un viņiem ir doma, ka  būtu vajadzīgi citi darbi, būs jāsasauc mājas kopsapulce.  Tāmes ir tikai projekti, tas ir ieskats, ko veidojuši Namu pārvaldes darbinieki, apsekojot mājas. Ja cilvēki grib veikt izmaiņas, tas ir iespējams, un tas ir atvērts process, bet tas ir atvērts process līdz konkrētam brīdim. X stunda parasti iestājas ap 1. decembri. Bet jāsaprot, ka arī tas nav akmenī ie­cirsts, arī 3. decembrī var kaut ko mainīt. Ja nav mājas pilnvarotās personas, kas varētu izlemt un pieņemt tāmi, tad ir jāsasauc kopsapulce. Ja no mājas būs interese un neapmierinātība, tad acīmredzot kopsapulci sauksim mēs. Jautājums, vai tajā būs kvorums. Ja līdz šim bija informēts, ka ir tāmes, un cilvēki, jebkurš, kurš vēlējās, varēja vērsties Namu pārvaldē un iepazīties ar tāmēm, tad tuvākajā laikā tāmes tiks izdrukātas un katram iedzīvotājam ieliktas pasta kastītē. Cilvēki ar tām var iepazīties un, ja viņiem ir ierosinājumi, vērsties Namu pārvaldē.  Pār­valdē no 1. novembra ir mainīts darbalaiks, un  ēku meistari strādā no pulksten 8.00 līdz 19.00 katru dienu. Var gan pusdienlaikā, gan līdz septiņiem vakarā nākt un izteikt savu viedokli, – skaidro A. Vasilis. Runājot par apsaimniekošanas darbiem, kas ir obligāti, viņš informē, ka no nākamā gada mājas apsaimniekotājam būs obligāti jāveic kāpņu telpu mitrā uzkopšana, ko līdz šim piedāvāja tikai kā izvēles pakalpojumu. Tas arī tiks iekļauts Namu pārvaldes veidotajās tāmēs. Taču atteikties no šīs uzkopšanas var, bet tad iedzīvotājiem pašiem reizi nedēļā ir jānodrošina  kāp-ņu telpu mazgāšana. 
    – Tas ir jautājums, kā var veidoties tāmju cenas attiecībā pret to, kā uz dzīvokļiem tiek attiecinātas izmaksas par darbiem: kāpņu apkopšanu, sētnieka darbu. Tos var izvēlēties veikt iedzīvotāji paši, un tad par to netiks iekasēta nauda, vai arī to ieskaitīs mājas uzkrājumu sadaļā, kas ļaus māju labāk apsaimniekot un uzkrāt naudu mājas remontam.  Ir jānāk uz Namu pārvaldi un par visu jārunā, jo katra māja ir individuāla. Vienā iedzīvotāji ir aktīvāki, citur tas tā nav. Ja viņi ir gatavi vienkārši maksāt naudu, tad ar to būs jāsamierinās. Problēma ir privatizētajos dzīvokļos iemitinātie īrnieki, kas nav lemt tiesīgi, bet bieži vien nāk uz sapulcēm, parakstās un  prezentējas dzīvokļu īpašnieku vietā. Tā ir tā situācija, kādā mums šodien ir jāstrādā. Un tāpēc arī sasaukt kopsapulces un panākt kvorumu ir ļoti grūti, –  stāsta A. Vasilis. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Žagata
  Žagata
  pirms 1 gada

  Vajag, vajag aktīvāk iesaistīties, jo Pils rajona namu pārvaldes mājas arī tūlīt pievienosies, jo Mišas kungam jauns amats būs..... Domes tirgū dzirdēju, ka izsludinātais konkurss uz Jēkabpils ūdens valdes locekļa amatu ir teātris! Pils rajona namu pārvaldes Miša jau rokas berzē par savu jauno locekļa amatu! Izrādās mūsu jaunā domes vadība ne par mata tiesu nav labāka par veco!

  Atbildēt
 2. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Jā, tauta, ko klusējiet, nestudējiet tāmes, neizsakāt savu viedokli,a? Aktīvāk, lūdzu, aktīvāk! Bet mājas vecākajam arī nav jāguļ uz lauriem. Varēja apstaigāt dzīvokļus un savākt parakstus, piekrīt katra dzīvokļa īpašnieks vai ne. Diez vai tomēr var piekrist, ka klusēšana ir piekrišana. Bez parakstiem diez vai var bāzties virsū ar saviem pakalpojumiem. Tas jau būtu pieskaitāms pie reketa. Man šķiet, ka cilvēkus Namu pārvalde ir izbesījusi, tāpēc arī dialoga nav.

  Atbildēt

Pievienot komentāru