Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens pārbaudes mātes kafejnīcā dēvē par provokāciju
INESE ZONE

 Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) 10. jūnijā sociālajā tīklā «Facebook» informē, ka Valsts policija pagājušajā nedēļā veikusi pārbaudi  viņa mātei piederošā kafejnīcā. Pārbaudes veikuši arī citi dienesti, ko politiķis uzskata par provokāciju.
    S. Ģirģens sociālajā tīklā ievietojis arī vairāku institūciju pārbaudes aktus par pārbaudi viņa mātei piederošajās kafejnīcās Jēkabpilī. 
 
Tā esot provokācija un nomelnošana
    «Mamm, piedod, ka tev ir jācieš manis dēļ», – tā savu ierakstu «Facebook» uzsāk Sandis Ģirģens. 
    Tālāk viņš raksta: -«Kopš es un mans brālis nolēmām doties politikā, lai cīnītos pret korupciju, stulbību, bezdarbību un nolaidību valsts pārvaldē, lai ienestu jaunas pārmaiņas un strādātu tautas labā, pastāvīgi saskaramies ar provokācijām, pārbaudēm, nomelnošanu...
     Ja pret tevi neko nevar atrast, sit tuviniekiem... Šajos pāris mēnešos, kas tikai nav paviesojies manas mammas kafejnīcā: VID, Valsts darba inspekcija, Pārtikas veterinārais dienests, iesūtīti čigāni (atvainojos, romi), kuriem liekas kotlete ir saindēta... Nekas nesanāk... Turpinājums, tiek veikta vesela operācija pat ar koordināciju no Rīgas. 154 km attālums... Vienlaicīgi divās kafejnīcās Jēkabpilī ierodas kriminālpolicija, ENAP (Red. piez. - Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde) ... Kāpēc netika iesaistīta OMEGA?... it kā par licencēm AKKA/LAA... Vai tad AKKA/LAA (Red. piez. – Autortiesību aģentūra) rīcībā nebūtu informācijas par to, vai uzņēmumiem ir vai nav licences... smieklīgi. Kāds sakars tik saskaņotai specoperācijai minūte minūtē?
    Lūdzu, ej jebkurā laikā uz kafejnīcu, skaties, rāda TV vai skan radio. Vai tad nav iespējams pirms pārbaudes vispirms noskaidrot informāciju par licencēm. Kāpēc iesaistīti tādi ievērojami VP resursi?
     Pēc tam Jēkabpils policijas iecirknī pratina manu mammu, izmeklētājs uzdod jautājumus par totalizatoru likmēm... Kāds sakars ar totalizatoriem mazai kafejnīcai?....
    Attiecībā pret mani VID tiek veiktas kontroles... Atrada.... nepamatotus izdevumus: uzturlīdzekli, izdevumi ēšanai un ārstēšanai, ko samaksāju tuvam cilvēkam, ārstēšanai pret vēzi...
    Sausais atlikums.... Cilvēki, pirms Jūs dodaties politikā, esiet gatavi, ka sitīs Jūs un Jūsu ģimenes locekļus. Izkratīs līdz pēdējam centam... Netiks žēloti resursi, kaut gan acīmredzami Jums nav pilis, bentliji vai citas luksus preces... Izdevumi ēšanai, ārstēšanai ir neattaisnotie izdevumi... Atcerieties visu cents centā par pēdējiem 3 (trīs) gadiem.
    Ja šo tekstu lasa šo pasākumu, provokāciju organizatori... Ziņa Jums... Mani tas nebiedē... Arī mana mamma ir stiprs cilvēks.
Es pabeigšu savu misiju... izravēšu Jūs ar saknēm... Visam savs laiks».
 
Policija tikai darot savu darbu
     Informācija par S. Ģirģena viedokli, ka viņš un viņa ģimenes locekļi apzināti tiek vajāti, tika publicēta dažādos plašašsziņas līdzekļos, un šo viedokli komentēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava. Piemēram, portālā “LSM.LV” viņa norāda, ka: «Es saprotu dēla uztraukumu par māti un vēlmi viņu aizstāvēt, bet es nesaprotu iekšlietu ministra emocionālo uzbrukumu VP situācijā, kad policija veic savu darbu».
    S. Pildava norādīja, ka Valsts policija veic regulāras un plānveidīgas pārbaudes publiskās vietās, tostarp kafejnīcās par audiovizuālā satura nelicenzētu izplatīšanu un arī šāda satura retranslēšanu. Šo darbības virzienu nosakot ne tikai VP stratēģija, kurā tas ir viens no prioritārajiem, bet ir arī viens no būtiskākajiem darbības virzieniem valsts iestāžu darba plānā ēnu ekonomikas ierobežošanai. S. Pildava arī sola, ka policija turpinās strādāt šajā virzienā, un jebkurš uzņēmējs, kurš publiskā vietā atskaņo vai pārraida saturu bez atbilstošām, spēkā esošām licencēm, saņems sodu atbilstoši saviem pārkāpumiem. Bez izņēmumiem. Savukārt uzņēmumiem, kuros nav pārkāpumu, nav arī pamata uztraukumam.
    Arī PVD informē, ka tā bijusi plānveida pārbaude un nekādi būtiski pārkāpumi nav konstatēti.
    BD sazinājās ar SIA «Krustpils ceļavējš 3» īpašnieci Elzu Ģirģenu. Viņa sacīja, ka nevēlas kaut ko plašāk komentēt. Taču pēdējā laikā pārbaužu tiešām bijis neraksturīgi daudz, ka vairs neatliek laika darbam. Nekādi pārkāpumi gan neesot atklāti.
 
Sola gādāt par nepamatotu pārbaužu  izskaušanu 
    Savukārt S. Ģirģens mātes uzņēmuma veikto pārbaužu sakarā secinājis, ka   jārunā ar policijas vadību par darba organizēšanu saistībā ar iecerēto VP reformu. S. Ģirģens «Facebook» publicējis ierakstu, kurā pauž, ka: «Nav labs tonis komunicēt fb par savu padoto darbu, bet informēju sabiedrību, rīt I. Ķuzim (Red. piez. - Valsts policijas priekšnieks) tiks uzdoti sekojoši jautājumi, kontekstā ar VP darba organizēšanu:
    1) Vai VP pirms plānveidīgas pārbaudes publiskās vietās, tostarp kafejnīcās, par audiovizuālā satura nelicencētu izplatīšanu un arī šāda satura retranslēšanu ir ieguvusi datus no autortiesību aģentūrām AKKA/LAA un LaIPA par pārbaudāmo komersantu ar mērķi noskaidrot, ir vai nav pārbaudāmajam komersantam spēkā esoša licence audiovizuālā satura izplatīšanai un retranslēšanai?
   2) Ja pārbaudāmajam komersantam ir spēkā esoša licence audiovizuālā satura izplatīšanai un retranslēšanai, uz kāda pamata VP darbinieki tērē valsts resursus fiziskai kontrolei un procesuālo dokumentu noformēšanai, paskaidrojumu saņemšanai utt.?
    3) Vai VP par labas pārvaldības principu var nosaukt kontroles veikšanu reģionā, iesaistot policijas resursus no ENAP Rīgas nodaļas? No minētā izriet secīgs jautājums: vai reģionos nepietiek intelektuālā resursa šādas pārbaudes veikšanai, vai tomēr tās ir VP funkciju un struktūras īpatnības, kuras tiks reformētas?
    Mans secinājums. Distancējoties no konkrētā gadījuma, lietu kārtībai bija jābūt sekojošai:
    1) VP ar autortiesību aģentūrām AKKA/LAA un LaIPA saskaņo elektroniskā formā to komersantu sarakstu, kuriem ir spēkā esošas licences. Šie komersanti ir ārpus pārbaužu loka. Netērējam valsts resursus, tur kur tie nav jātērē.
   2) VP ar autortiesību aģentūrām AKKA/LAA un LaIPA kopsakarībā ar datiem no VID vai LR UR pēc komersanta darbības profila un fakta saskaņo elektroniskā formā to komersantu sarakstu, kuriem potenciāli nav licences. Vēl labāk, kurus autortiesību aģentūras neformālā vizītē ir apmeklējušas un piefiksējušas kā subjektus, kas dabā nelikumīgi izplata vai retranslē audiovizuālo saturu, lai pārbaude nav formāla resursu tērēšana.
   3) Solis Nr3. atbilstoši sarakstam un reģionam, VP nosaka amatpersonas, kas un kādus komersantus pārbaudīs dabā. ENAP darbiniekam no Rīgas nav jābrauc uz reģionu, kur šādu funkciju izpildīt noteikti var konkrētā reģiona VP amatpersona.
Minētais gadījums un VP sabiedrisko attiecību speciālistes nepārdomātā replika norāda, ka steidzami nepieciešamas VP struktūras un funkciju reformas. Rīt MK tiks prezentēta ceļa karte uzsāktajai reformai.
     Atvainojos cilvēkiem par šādiem atsevišķu VP amatpersonu publiskiem izteikumiem.
      Rīt jauna diena. Strādāsim praktiski ar VP vadību, lai analizētu kļūdas, kopā ar manu īpašu atbalstu uzlabosim procesus.» Tā sola S. Ģirģens.
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens un Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis 11. jūnijā valdībā prezentēja Valsts policijas darba organizācijas un struktūras izmaiņu plānu. Par to, ka policijā būtu nepieciešamas darba organizācijas pārmaiņas, S. Ģirģens publiski izteicies  vairākkārt. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru