Ielu apgaismojums ieslēdzas pusstundu ātrāk
INESE ZONE

Jēkabpilieši laiku pa laikam sūdzas par nepietiekamu ielu apgaismojumu vai situācijām, kad tas ilgstoši nedeg. Ir ielu posmi, kas nav apgaismoti. Ir bijusi informācija par dažādu projektu iecerēm, ka varētu  ieviest tā dēvētās  viedās tehnoloģijas, LED apgaismojumu, kas būtu kvalitatīvāks, un izmaksas būtu zemākas. Pagaidām gan konkrēti projekti netiek īstenoti.
     Jēkabpils pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis  stāsta, ka sūdzības par ielu  apgaismojumu parasti vairāk raksturīgas rudens un ziemas periodam, kad ir apmācies laiks un garas pārejas no tumšā uz gaišo diennakts laiku. 
      -Ar ielu apgaismojumu nekas nav mainījies. Problēmas varētu būt ar krēslas sensoriem, kas dažreiz nenostrādā. Lielākajā daļā kontroles sadales  ir uzstādīti attālinātie vadības bloki, kur apgaismojuma ieslēgšana un izslēgšana tiek kontrolēta atbilstoši saules lēktam un rietam. Tajā brīdī, kad ir apmācies, lai arī jau ir visai tumšs, gaismas neieslēdzas, tās ieslēdzas mazliet vēlāk. To mēs esam ievērojuši, un manuāli ieslēgšanās laiks tika noregulēts pusstundu ātrāk. Tagad apgaismojums ieslēdzas pulksten 16.31 un izslēdzas  pulksten 7.03. Jāskatās, vai šie laiki vēl nav jāmaina. Ja runā par viedajām tehnoloģijām, tad to ieviešana ir jāvērtē ar prātu, jo izmaksas ir ļoti augstas. Ceram, uz nākamo plānošanas periodu, par ko valdība un visi fondu plānotāji ir ziņojuši, ka tad prioritātes būs zaļās un viedās tehnoloģijas un viss, kas saistīts ar šīm lietām. Vienlaikus mēs, protams, uzstādām automatizētos attālinātās vadības blokus, jo viss pilsētas apgaismojums vēl nav automatizēts, kas nodrošina katras trešās lampas izslēgšanu nakts laikā, lai ieekonomētu naudu. Ja iedzīvotāji redz, ka katra trešā lampa naktī nedeg, tad tās ir apzināti izslēgtas. Aptuveni puse apgaismojuma infrastruktūras jau ir šādi aprīkota, – skaidro Guntars Gogulis.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru