Iemesls vēlmei gāzt Raivi Ragaini esot domes darba caurspīdīgums
INESE ZONE

29. aprīlī Jēkabpils domes pozīcijas deputātu grupa tautas namā rīkoja preses konferenci, lai iedzīvotājiem un medijiem skaidrotu situāciju, kāpēc, viņuprāt, tagad astoņi deputāti izsaka neuzticību Raivim Ragainim un pieprasa jauna priekšēdētāja vēlēšanas, nominējot šim amatam Aivaru Krapu. Sanākušos, kuru vidū bija visai daudz nevalstiskā sektora pārstāvju, uzrunāja Raivis Ragainis un viņa vietniece sociālajos jautājumos Līga Kļaviņa. Zālē bija arī pozīcijas deputāti Aigars Nitišs un Mārtiņš Svilis.
     R. Ragainis savā uzrunā uzsvēra jau iepriekš publiski pausto.  
      -Sabiedrība uzrunā pozīciju un jautā, kāpēc mēs neskaidrojam pašvaldībā notiekošo, un mums ir ko teikt, tāpēc arī  organizējam šo preses konferenci. Esam izjutuši nevalstisko organizāciju, jauniešu un iedzīvotāju atbalstu. Tas liecina, ka mūsu vīzija ir bijusi pareiza un atbalstāma, – sacīja Raivis Ragainis. Viņš minēja, ka opozīcijas pārmetumi par bezdarbību reģionālās reformas sakarā un autoritāru vadības stilu, neinformējot kolēģus, esot nepamatoti. R. Ragaiņa kabineta durvis vienmēr visiem bijušas atvērtas. Patiesībā apvērsuma iemesli esot citi – domes pozīcijas godprātīgā un caurspīdīgā darbība un kapitālsabiedrību sakārtošana, kuras tagad vairs nevarot izmantot savās interesēs. Tāpat R. Ragainis vienmēr esot pieprasījis no darbiniekiem strādāt, nevis tikai atstrādāt, un pozīcija esot pārliecināta, ka ilgtermiņā tādai politikai ir nākotne. L. Kļaviņa piebilda, ka nu varot jautāt, ko nozīmē solījumi, paraksti zem vienošanās, ja tagad tā notiek? Viņa atgādināja, ka Leonīds Salcevičs pats balsojis par R. Ragaini kā priekšsēdētāju un solījis viņu atbalstīt.  Tāpat viņi savulaik ticējuši Kristīnei Ozolai un tam, ka viņas ekspertīze par to, ka viņa var ieņemt padomnieces amatu, ir pamatota, bet izrādījies, ka nē. L. Kļaviņa minēja, ka pa šiem diviem gadiem dažādu iemeslu dēļ vairākkārt mainījies deputātu sastāvs, kas arī esot pamats šodienas notikumiem. Arī viņa uzsvēra, ka pozīcija bijusi atklāta pret kolēģiem. Vienmēr pēc finanšu komitejas sēdēm ar deputātiem viss pārrunāts. Šo divu gadu laikā esot daudz padarīts, arī daudz no tā, kas  daudzus gadus neticis darīts. Esot prieks, ka spējuši reformēt pašu pašvaldības sistēmu. Arī R. Ragainis pauda prieku par domē un kapitālsabiedrībās izveidoto komandu. 
      -Sekojiet līdzi notikumiem, vērtējiet, ko katrs dara, un nākamajās vēlēšanās esiet modri, – sacīja R. Ragainis. 
       Pēc uzrunas plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tika aicināti uzdot jautājumus. Tika vaicāts par sakritību, ka jau pirms konkursiem uz kapitālsabiedrības vadītāju amatiem sabiedrībā cirkulēja potenciālo uzvarētāju vārdi un parasti viņi arī ieņēma šos amatus. R. Ragainis sacīja, ka tas arī domes vadībai neesot bijis saprotams, kāpēc tā ir, un bieži vien tieši tāpēc cilvēki ar labu vadītāja potenciālu nepretendējot uz amatu un tad nākoties viņus uzrunāt. Tika vaicāts arī par Bebru ielas mikrorajona asfaltu un drūpošo bruģi. Par bruģi skaidroja, ka jau ir sastādīts defektu akts un to nomainīs, bet par aizliegumu urbt asfaltu, ka speciālisti par to jau devuši atzinumu un nevar ļaut kuram katram urbt un bojāt segumu.  Izskanēja arī jautājums par pilsētas tēla veidotāju Ainaru Vladimirovu, kas nu ir R. Ragaiņa padomnieks. Tika skaidrots, ka viņa pienākums ir palīdzēt ieviest jauno logo un konsultēt pašvaldību reformas jautājumos, jo viņam esot pieredze darbā ministrijās. Uz jautājumu, vai 11 000 eiro samaksa par vecā logo pārstrādi nav pārāk dārgi un vai ir tā, ka kapitālsabiedrības par saviem logo maksājušas atsevišķi,  L. Kļaviņa atteica, ka nē, jo, piemēram, Valmiera par šādu pakalpojumu maksājusi 45 000 eiro, bet, jā, kapitālsabiedrībām ir bijuši savi līgumi. Vaicāti, ar ko no paveiktā  viņi visvairāk lepojas, R. Ragainis minēja apgūtos projektus, pilsētas tēla uzlabošanu, sakoptu vidi (zālāji, parki), graustu nojaukšanu. Savukārt L. Kļaviņa –  izglītības jomas sakārtošanu, ko atzinīgi vērtējot izglītības ministre, labu sadarbību ar nevalstisko sektoru. Uz jautājumu, kāpēc  uzrunās minēts, ka pozīcija cer, ka deputāti izšķirošajā sēdē rīkosies atbilstoši sirdsapziņai un vai tas nozīmē, ka ir iespējams, ka daļa vairs neatbalsta R. Ragaiņa atlaišanu, abi domes vadītāji atbildēja, ka viņi tikai cerot uz kolēģu godaprātu.
     Zālē klātesošie pie brīvā mikrofona pamatā izteica atbalstu R. Ragainim un viņa komandai. Vairāki runātāji minēja, ka vadošu amatu domē nevar ieņemt cilvēks, kurš savulaik publiski sabojājis reputāciju, domājot A. Krapu, un negatīvi izteicās par L. Salceviča darba stilu un rīcību. Bija arī daži jautājumi par koalīcijā esošo uzņēmēju uzvarām pašvaldības konkursos, uz ko Aigars Nitišs atbildēja, ka viņš vienmēr startējis ar lētāko piedāvājumu. Turpretim citi minēja, ka tas ir labi, ka darbs ir vietējam uzņēmējam un tātad – vietējiem cilvēkiem. Izskanēja arī tāds viedoklis, ka nav nozīmes, kas ieņem amatu - A. Kraps vai R. Ragainis, jo politiķu domāšanas veids un darba stils vispār esot vienāds.
      Izskaņā L. Kļaviņa un R. Ragainis sacīja, ka arī tad, ja viņi pēc izšķirošās sēdes paliks bez domes vadības mandātiem, viņi neapstāsies un startēs nākamajās pašvaldību vēlēšanās, kas notiks 2021. gadā.
 
D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. Nja
  Nja
  pirms 1 gada

  Cik balti un pūkaini. Un neinteresanti.

  Atbildēt
 2. Ha, ha, ha
  Ha, ha, ha
  pirms 1 gada

  Tur tev jāpiekrīt, Kraps ir daudz raibāks, glumāks un ienteresantāks.

 3. Huligāns
  Huligāns
  pirms 1 gada

  Ragainis ar Kļaviņu protams to ir nopelnījuši ar savu darbību. Jāatzīts, ka ir r bijis daudz kas labs viņu darbībā, bet kļūdu un augstprātības arī ir bijis daudz. Cits jautājums ir vai mēs jēkabpilieši esam pelnījuši tādu mēru kā Kraps. Par mums taču visa Latvija smiesies (un jau smejas)!

  Atbildēt
 4. Krēsls
  Krēsls
  pirms 1 gada

  Lai smejas. Nāks citi sūdi, šitie aizmirsīsies.

 5. rudens
  rudens
  pirms 1 gada

  Nu, redz, ne vienam te īsti nav ko bļaustīties: ko savēlējām, tie arī dala ietekmi. Atgādināšu, ka vēlēšanās absolūtais uzvarētājs vēl aizvien bija Salcevičs. Un tikai ar "Saskaņas" un tā paša Krapa pārpirkšanu tika izveidota pašreizējā koalīcija. Un, kā zināms, to, kuru var nopirkt, var nopirkt vairākas reizes - tas ir tikai naudas jautājums. Un tagad nav ko ķērkt nevienai no pusēm - kāds balsoja par ļooooti nacionālo (ha-ha) Ozolu, kāds - par šausmīgi populistisko un skandalozo (tiešām!) kaimiņpartijas pārstāvi Bērziņu. Viņus visus ievēlēja jēkabpilieši. VISUS! Arī deputāta morāles paraugu Krapu - starp citu viņu ievēlēja no mazzināmas partijeles, tātad neslēpās aiz grandu muguras. Kā saprotiet, bija vienkārši cienījams kandidāts, ja jau tika domē:)

  Atbildēt
 6. Krēslam
  Krēslam
  pirms 1 gada

  Pag čuras jau bija, tagad vēl arī sūdi būs! Nu i bitīt matos....

  Atbildēt

Pievienot komentāru