Vienkārši veidi, kā paildzināt sava auto akumulatora mūžu
Apmaksāts raksts

Akumulators ir viena no svarīgākajām transportlīdzekļa daļām, jo bez tā mēs gluži vienkārši nevarētu mašīnu iedarbināt, nemaz nerunājot par aizbraukšanu no punkta A uz punktu B. Papildus tam akumulators nodrošina dažādu auto elektronisko ierīču (kondicionēšanas sistēmas, gaismu vai telefona uzlādes pieslēgvietas) darbību. 
    Diemžēl auto akumulatori nav mūžīgi. To vidējais darbības laiks ir no trim līdz pieciem gadiem. Pēc tam baterija sāk darboties gausāk, rodas problēmas ar mašīnas iedarbināšanu u.tml. Akumulatoriem, kuriem elektrolīts ir šķidrā veidā, jāpievērš uzmanība tā līmenim, jo, pateicoties pastāvīgai motora karstuma, saules un citu faktoru iedarbībai, šķidrums daudzums samazinās. Patiesībā, karstums ir galvenais faktors, kas saīsina akumulatora mūžu. Tieši tādēļ karstākajos reģionos auto akumulatoru mūžs ir īsāks. 
    Pat tad, ja rūpējamies par mašīnas bateriju pareizi, ik pēc laika to būs nepieciešams mainīt. Par laimi, mūsdienās par piedāvājumu nav jāuztraucas, jo gan sortiments, gan arī iegādes iespējas ir pietiekoši daudzveidīgas. Vienmēr būs tādi cilvēki, kas dos priekšroku preču pirkšanai klātienē, taču mēs dzīvojam 21. gadsimtā, kad visam laika var nepietikt, tādēļ nereti prātīgāk, vieglāk un arī izdevīgāk preces, tai skaitā, akumulatorus, varam pirkt tiešsaistē. Akumulatori internetā pieejami pārskatāmā veidā, vari salīdzināt dažādus ražotājus, cenas un izvēlēties vajadzīgos parametrus. Starp citu, interneta veikalā 220.lv dažādu transportlīdzekļu akumulatoriem šobrīd ir ļoti labas cenas!
     Droši vien Tu, tāpat kā citi auto īpašnieki, prāto, kā būtu iespējams pagarināt savas mašīnas akumulatora mūžu. Mums Tev ir vairāki padomi, kas palīdzēs to izdarīt vienkāršā veidā. 
 
Izvairies no īsiem braucieniem
    Īsi, bieži braucieni, piemēram, katru dienu no mājas līdz darbam vai veikalam, novērš akumulatora pilnīgu uzlādi. Tā rezultātā uzlādes un izlādes cikla biežums pieaug, bet akumulatora mūžs saīsinās. Lai nodrošinātu atbilstošu baterijas uzlādes līmeni, centies biežāk doties garākos, nevis īsākos braucienos. 
 
Novieto auto akumulatoru pareizi
    Ja tas netiks atbilstoši novietots, akumulatoram vibrāciju, triecienu un vadu saskaršanās rezultātā var rasties iekšējie bojājumu. Lai no tā izvairītos, auto baterija ir regulāri jāpārbauda. Jāpārliecinās, ka stiprinājuma vietas ir pietiekami stingras, lai akumulators neizkustētos no savas vietas un netiktu pakļauts vibrācijai. 
 
Neaizmirsti izslēgt gaismas, atstājot mašīnu
   Mēs visi esam tikai cilvēki, un gadās, ka piemirstam izslēgt mašīnas gaismas vai iekšējo apgaismojumu. Taču šīs darbības var atstāt negatīvas sekas, proti, izlādēt akumulatoru. Ir akumulatori, kurus nepieciešams atkārtoti uzlādēt, lai atrisinātu šo problēmu, taču atceries, ka tas samazina baterijas kalpošanas laiku. Tāpēc uzmanies uz pārbaudi, vai viss ir izslēgts, pirms kāp ārā no mašīnas. 
 
Ierobežo koroziju
    Atsevišķas akumulatora daļas ar laiku oksidējas un var sākt rūsēt. Taču to nepieciešams pēc iespējas ātrāk novērst, tīrot akumulators savienojuma vietas. Pievērs uzmanību tam, lai uz akumulatora nekrātos nosēdumi.  
 
Ņem vērā akumulatora garantiju
    Pirms iegādājies automašīnas akumulatoru, vienmēr noskaidro, kāds ir tā garantijas servisa termiņš. Piemēram, 220.lv pieejamo akumulatoru ražotāji nodrošina divu gadu garantiju. Šī informācija ir svarīga, lai nepieciešamības gadījumā Tu zinātu, ko darīt, ja tiek konstatēti defekti vai problēmas baterijas darbībā. 
 
Izvairies lietot auto elektroniku, esot dīkstāvē
    Mašīnas gaismu ieslēgšana un mūzikas klausīšanas laikā, kad auto nav iedarbināts, ievērojami “apēd” akumulatora enerģiju. Tādēļ, ja vēlies paildzināt tā kalpošanas laiku, izvairies no šādās darbībām. Tāpat ņem vērā, ka ilgstoša automašīnas neiedarbināšana arī veicina akumulatora izlādi. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru