Iepērcies gudri un vairs nepieļauj tipiskākās iepirkšanās kļūdas!
Apmaksāts raksts

Iepirkšanās ir daļa no ikdienas, taču tas nenozīmē, ka cilvēki to vienmēr dara pareizi.  Patiesībā iepērkoties cilvēki mēdz pieļaut kļūdas, kas ir izdevīgas vien tirgotājiem, viņi dara visu, lai pircējiem saprātīgus lēmumus pieņemt būtu grūtāk. Turpinājumā tipiskākās iepirkšanās kļūdas, kas palīdzēs atmaskot veikalu stratēģijas un turpmāk pieņemt gudrākus lēmumus. 
 
Zīmolu izvēle
Daudzi populārāko zīmolu fani tiešām tic, ka labi zināmais noteikti ir arī kvalitatīvākais. Taču patiesībā liela daļa produktu ar dažādām preču zīmēm tiek ražoti vienā un tajā pašā rūpnīcā – atšķiras tikai etiķetes, nosaukums un dažas citas nianses, kas nebūt nenozīmē sliktāku kvalitāti. Kā zināms, par zīmola precēm nākas maksāt vairāk, tādēļ vērts izmēģināt dažādu, arī mazāk zināmu ražotāju preces, tādā veidā ietaupot ievērojamas naudas summas. 
 
Sezonas preces
Kas attiecas uz augļiem un dārzeņiem – tie lētāki ir tieši sezonas laikā. Ja ir vēlme ietaupīt, vislabāk ēdienkartē iekļaut konkrētajai sezonai raksturīgos pārtikas produktus. Bet, ja runa ir par apģērbu, apaviem un citām precēm, vērts ņemt vērā labi zināmo padomu – ‘’ratus taisi ziemā, ragavas – vasarā’’. Gaidot sezonas sākumu, lai iegādātos nepieciešamo, var gadīties pārtērēties. Daudz izdevīgāk iepirkties ir sezonas beigās, kad pieejamas lielākas atlaides. Šādos gadījumos noderīgs var būt arī patēriņa kredīts bez ķīlas, kas dod iespēju iegādāties nepieciešamo preci uzreiz, taču norēķināties par to vēlāk – veicot ikmēneša maksājumus. Protams, vienmēr jāizvērtē pirkuma nepieciešamība un izdevīgums. Tāpat svarīgi izvērtēt savu maksātspēju un iespēju kredītu atmaksāt līgumā noteiktajā laikā. 
 
Cena par kilogramu
Lai atrastu izdevīgākos pārtikas produktus, vērts pievērst uzmanību cenai par kilogramu vai litru. Ieviesiet paradumu salīdzināt ne tikai cenas par iepakojumu, bet arī aplūkot, cik konkrētā prece izmaksā lielākās mērvienībās – tas palīdzēs gūt skaidru priekšstatu par to, kas patiesībā ir izdevīgākais pirkums. 
 
Iepirkumu saraksts
Tipiska iepirkšanās kļūda ir doties uz veikalu bez iepirkumu saraksta – tādā veidā iepirkšanās ir haotiska, turklāt iegādātas tiek arī nevajadzīgas preces. Iepirkuma saraksta sastādīšana palīdzēs iegādāties tikai to, kas nepieciešams un izvairīties no pārtērēšanās. 
 
Īpašie piedāvājumi un atlaides
Atlaides un īpašie piedāvājumi šķiet vilinoša iespēja. Taču tikai tādēļ, ka kaut kam šobrīd ir atlaide, tas nepadara to par labu darījumu. Ja šī prece nav Tavā iepirkumu sarakstā, tad tā iegāde tik un tā būs definējama kā lieki tēriņi, neatkarīgi no tā, cik tā izmaksās.  
 
Klientu lojalitātes kartes
Klientu lojalitātes kartes var šķist nenozīmīga lieta, tomēr ilgtermiņā tās var būt ļoti izdevīgas – ar tām var sakrāt punktus, ar kuriem pēc tam norēķināties par pirkumiem, tāpat kartes īpašnieki var saņemt dažādus īpašus piedāvājumus un dāvanas. 
 
Iepirkumu ratiņi
Mazi, pārpildīti iepirkumu ratiņi vienmēr ir labāki, nekā lieli un pustukši. Kādēļ? Jo lielajos ratos ielikto preču apjoms šķietami saruks un radīsies lielāka vēlme ratus piepildīt ar vēl kādām lietām. Lai izvairītos no spontāniem pirkumiem, vienmēr izvēlies tāda izmēra ratiņus vai iepirkumu grozu, kas atbilst Tavam iepirkumu sarakstam un budžetam. 
 
Iepirkšanās, kad esi izsalcis 
Jūties izsalcis? Nedodies uz veikalu! Pretējā gadījumā palielināsies iespēja, ka iegādāsies kaut ko neparedzētu, lai nekavējoties apmierinātu savu izsalkumu. 
 
Budžeta plānošana
Iepirkšanās paradumus tieši ietekmē arī budžeta plānošana un naudas tērēšanas paradumi kopumā. Izveidojot efektīvu, dzīvesveidam atbilstošu budžeta plānu, vairāk sekosi līdzi arī saviem pirkumiem. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru