Iepirkums apstrīdēts, un nav zināmas skolēnu pusdienu cenas un ēdinātāji
INESE ZONE

Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un  izglītības jautājumos Alfons Žuks informē, ka ir noticis iepirkums par skolēnu ēdināšanas pakalpojuma sniegšanu, bet viens no pretendentiem ir pārsūdzējis ie­pirkuma rezultātus, un Iepirkumu uzraudzības birojs tagad izskata sūdzību. A. Žuks pauda cerību, ka birojs to iz­darīs ātrāk nekā maksimālā termiņa – mēneša – laikā, jo cerams, ka viņi saprot, ka tuvojas mācību gada sā­kums un par ēdināšanu jābūt skaidrībai. 
    Kamēr sūdzība nav izskatīta un tāpēc nav zināmi konkursa rezultāti, nav zināma arī pusdienu porcijas cena. 
      – Ja ēdinātāju neizdosies noskaidrot laikus, skolās, kur ēdināšanu organizēja paši ar saviem virtuves darbiniekiem, to arī turpinās darīt. Prognozējam, ka porcijas cena varētu būt 2,50 eiro. Ja tas tā būs, varēsim bez maksas paēdināt 1. līdz 4. klasi un  segt 50% bērnudārzu audzēkņu ēdināšanas iz­maksām. Tā tas būs līdz decembrim, un tad redzēsim, kas notiks no 2023. ga­da 1. janvāra, cik varēsim atļauties nākamā gada bu­džetā. Bezmaksas ēdināšana no 1. līdz 12. klasei būs bērniem no mazturīgām un trūcī­gām un daudzbērnu ģimenēm.  Redzot, kas notiek ar energoresursu nu komunālo maksājumu cenām, ir skaidrs, ka šo cilvēku kategorija būs lielāka nekā līdz šim. Ja ēdinātu līdz 9. klasei, kā līdz šim,  šobrīd vajadzētu  vairāk nekā miljonu eiro, ko nevaram atļauties. Paralēli ēdināšanas pakalpojumu iepirkumam veicam pārtikas  produktu iepirkumu, un tad, ja neizdosies laikus pabeigt apstrīdēto iepirkumu,  pagarināsim līgumu ar esošajiem ēdinātājiem, lai bērni saņem pusdienas. Ir gan problēma, ka skolas, kur paši gatavoja ēst, tagad laikus nezina, ko  par turpmāko darbu teikt skolu virtuves darbiniekiem – vai darbu turpinās viņi vai ēdinās citi, – stāsta Alfons Žuks. 
    A. Žuks skaidro, ka visās novada skolās jauni ēdinātāji nav jāmeklē, tikai tur, kur beidzas līgumi. Pie­mē­ram, Viesītē un Aknīstē līgums ar ēdinātājiem bija noslēgts uz trim gadiem. Taču arī  tiem, kam līgumi vēl spēkā, par 1,75 eiro vairs ne­ēdināšot un prasīšot do­mei cenas palielinājumu sakarā ar izmaksu pieaugumu. Par Jēkabpils bērnudārziem esot vienošanās, ka tur ēdināšanu nodrošinās iestāžu virtuvēs. 
    – Mēs organizējām konkursu, lai redzētu, kādas būs piedāvātās pusdienu cenas, jo bija doma, ka visās skolās ēdināšanu varētu konkursa kārtībā nodrošināt uzņēmumi, nevis skolu virtuves. Ja cenas ir augstas, tad atstātu iepriekšējo kārtību. Mēs jau nezinām, kāda ir reālā cena, ja ēdināšanu nodrošina skolas virtuvē. Piemēram, Zasā ir 70 centi, bet nezinām, vai tur ierēķinātas elektrības izmaksas, algas, trauki, aprīkojums, citas izmaksas. Tā ir, ka saka: mums skolā ēdināšana lēta. Bet, ja lauku skolā ir 30 bērni un tāpat vajag kādus divus pavārus, kam jāmaksā alga, vai tas ir tik lēti? Tāpēc šādos gadījumos tiks veikts reālo izmaksu aprēķins un paskatīsimies, cik prasīs ēdināšanas uzņēmumi, un tad skatīsimies, kā izdevīgāk. Ēdināsim, cik varam ar šī gada budžeta iespējām atļauties.    
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (7)

 1. Fredis
  Fredis
  pirms 1 mēneša

  Nebrīnos, jābrīnās būtu ja nebūtu sūdzība. DD

  Atbildēt
 2. Vārds
  Vārds
  pirms 1 mēneša

  Vai ģimnāzistiem atkal ik dienas daļu pusdienu tiesas sastādīs ne pārāk garšīga, taču tīri kraukšķīga un pusdienu cenā iekļauta plastikāta kastīte?

  Atbildēt
 3. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 mēneša

  Pa 2,50 jau var pārrītes! Tas iznāk puskilo des.

  Atbildēt
 4. Mamma
  Mamma
  pirms 1 mēneša

  Kaut kas traks! Pusdienas par brīvu bija labs atbalsts ģimenēm. Kā izdzīvot šajos cenu kāpjošajos laikos? Algas gan netiek palielinātas.

  Atbildēt
 5. joks
  joks
  pirms 1 mēneša

  Kur nacionāļu solījums pirms vēlēšanām atbalstīt ģimenes.

  Atbildēt
 6. jokam
  jokam
  pirms 1 mēneša

  Vai tad Ragainis, Vanags vai Žuks pirms vēlēšanām solīja neatbalstīt ģimenes?

 7. Vārds*
  Vārds*
  pirms 1 mēneša

  Kādas vēl ģimenes? Galvenais lai Žuks pats šajā grūtajā ziemā dzīvsvaru nepazaudē!

Pievienot komentāru