Iespējams, atbalstīs «Sky Amazons» rīkoto pasākumu
Aija Valdmane

Iespējams, atbalstīs «Sky Amazons» rīkoto pasākumu
AIJA VALDMANE
 
Krustpils novada pašvaldībā tika sa­ņemts biedrības «Sky Ama­zo­ns» iesniegums, kurā no novada domes tika lūgts līdzfinansēt gaisa balonu festivālu, kas varētu notikt nākamā gada februārī bijušajā Jēkabpils rajonā.
     No novada domes tika lūgts 5000 eiro liels finansiāls at­balsts.  Pārstāves bija ieradušās informēt domes deputātus pirms aizvadītās sēdes. Viņas prezentēja īsfilmu par gaisa balonu festivālu Rīgā 2013. gadā, stāstīja par to, ko iegūs novada pašvaldība, ja atbalstīs minēto pasākumu, proti: pašvaldība iegūst atpazīstamību Latvijas mē­ro­gā, tūristu, reizē ar to nau­das, pieplūdumu u.tml., savukārt iedzīvotāji — pilnvērtīgu un interesantu atpūtu. Turklāt ceļojums gaisa ba­lonā var izvērsties par vietu, kur bildināt savu mīļoto cilvēku, var notikt pat laulību reģistrācija. Var organizēt pikniku, cept pankūkas u.tml. Ziema izvēlēta tāpēc, ka šajā laikā ir mierīgāki at­mosfēras apstākļi, ziema ir arī periods, kad pasākumu ir maz, un tas  būtu īsti laikā. 14. februāris izvēlēts tāpēc, ka tā ir Mīlestības jeb Va­lentīndiena.
    — Kāpēc lai mīlestība ne­­piedzimtu jūsu novadā? — retoriski  jautāja  «Sky  Ama­­zo­ns» pārstāves.
   Par iespēju finansiāli at­balstīt šo festivālu sprieda  novada domes apvienotajā finanšu komitejas, sociālo un veselības aprūpes jautājumu, kā arī izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē.
    Domes priekšsēdētāja vietnieks Gundars Kalve no­rādīja, ka iecere ir laba, taču nauda nebūt nav maza. «Sky Amazons» pārstāvēm tā kā dots mājiens, ka varbūt to­mēr dome piešķirs naudu, bet  nākamreiz gan vajadzētu uz  šādiem pasākumiem raudzīties piezemētāk.
    Domes priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs atgādināja, ka bija taču izvirzīti nosacījumi, pie kādiem dome naudu atvēlēs. Deputāts Jānis Pas­tars interesējās par to, vai budžetā ir atvēlēta nauda — šie 5000 eiro? G. Kalve sacīja, ka naudu pārskaitīs tikai tad, kad «tiks izbaudīts  fakts» — gaisa balonu pa­celšanās pagastos ar novada simboliku. No deputātu vi­dus vēl izskanēja viedoklis, ka tā tomēr ir liela summa un izdevumi būs pamatīgi, neatkarīgi no laika apstākļiem tajā dienā. J. Pastars sa­cīja, ka, ja tiešām būs nelabvēlīgi laika apstākļi, var jau gaisa balonu pacelt tikai 30 metru augstumā, bet uz tiem jābūt novada simbolikai.
Komitejā nolēma, ka, ja pašvaldības prasības biedrība izpildīs, tad nauda tai tiks pārskaitīta pēc pakalpojuma saņemšanas, taču par to vēl lems domes sēdē. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Joske
  Joske
  pirms 5 gadiem

  Oho! Būs izklaide!

  Atbildēt
 2. viedoklis
  viedoklis
  pirms 5 gadiem

  Par to gan nešaubos,ka iedos to naudiņu,it sevišķi,ja tā dāmās stipri mīlīgi palūgs. Krustpils novads izklaides atbalsta,ka čaukst vien. Palūdz cilvēki saremontēt pagasta ceļu,lai var iebraukt visos gadalaikos sētā,pasaka - mēs neplānojam to darīt !!! Nu ,tad uz priekšu ar visiem saviem gaisa baloniem!!!

  Atbildēt

Pievienot komentāru