Iespējams, Jēkabpils pašvaldība šogad var zaudēt valsts atbalstu multihallei
Sagatavoja J.Apīnis

Apstiprināts Latvijas nacionālās sporta padomes programmas «Sports» līdzekļu sadalījumu šim gadam.
    Padome sadalījusi finansējumu sporta federācijām, sporta pasākumiem, augstas klases sasniegumu sporta atbalstam, sporta būvju uzturēšanai, kā arī sadalīts 2019. gada valsts budžetā iezīmētais mērķfinansējums investīcijām valsts nozīmes sporta infrastruktūras attīstības projektiem piecām sporta būvēm. Valmieras pilsētas pašvaldībai J. Daliņa stadiona rekonstrukcijai un vieglatlētikas manēžas būvniecībai piešķirts 2,1 miljons eiro, Ventspils pašvaldībai Olimpiskā centra «Ventspils» attīstības projekta īstenošanai - 1,55 miljonus eiro, Liepājas pilsētas pašvaldībai slēgto tenisa kortu būvniecībai - 2 988 423 eiro, Jēkabpils pilsētas pašvaldībai Jēkabpils multifunkcionālās halles būvniecībai - 500 000 eiro un Madonas pilsētas pašvaldībai biatlona un slēpošanas bāzes «Smeceres sils» attīstībai - 500 000 eiro.Kopumā desmit sporta būvēm 2019.gadā plānots piešķirt 8 266 380 eiro.
     Tagad tas ir diskusiju jautājums, jo izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska iesaka apturēt finansējuma piešķiršanu sporta būvēm, līdzekļus novirzot pedagogu algām.
      Aģentūra LETA ziņo, ka, vērtējot 2019. gada budžeta projektu, ministres uzmanību piesaistījuši 8,5 miljoni eiro, kas paredzēti vairākiem sporta objektiem. A. Šuplinska ierosinājums pārrunāts Sadarbības padomes sēdē, kur vairums par to bijis skeptisks, uzsverot, ka potenciālās tiesvedības var izmaksāt vēl lielākus līdzekļus. Taču ministre uzskata, ka var pabeigt noteiktu būvniecības kārtu un tad to apstādināt līdz brīdim, kad sakārtosies budžeta lietas. 
      Kā zināms, pedagogu atalgojuma pieaugumu plānots risināt 2020. gada budžetā un palielināt to pakāpeniski: zemāko mēneša darba algas likmi pedagogiem no pašreizējiem 710 eiro 2019. gada septembrī bija plānots celt līdz 750 eiro, 2020. gada septembrī - līdz 790 eiro, 2021. gada septembrī - līdz 830 eiro un 2022. gada septembrī - līdz 900 eiro. Grafiks paredzēja arī augstskolu un koledžu mācībspēku zemākās mēneša darba algas likmes pakāpenisku palielināšanu no 2019. līdz 2022.gadam.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. he he
  he he
  pirms 6 mēnešiem

  Primārā lieta ir cilvēka izdzīvošana. Ja cilvēks strādā un nevar atļauties nopirkt elementāras lietas, tad tās sporta būves patiešām var pagaidīt kaut gadus divdesmit.. Kas grib sportot, tas to var darīt pilsētas un apkārtnes sporta zālēs. Nu bet, ja algas pieliks tiem učikiem, kuriem tās ir pietiekoši pieklājīgas, tad tas būs noziegums. Nez kā būs ar tiem cūku rakumiem pie stadiona?

  Atbildēt
 2. kaut kā tā
  kaut kā tā
  pirms 6 mēnešiem

  Ragainis apgalvo, ka multihalle tikšot uzbūvēta termiņos.

  Atbildēt

Pievienot komentāru