Iesvēta vecticībnieku kultūrvēsturiskajam mantojumam veltīto ekspozīciju
INESE ZONE

27. februārī Jēkabpils vecticībnieku draudzes garīgais tēvs Vladimirs Ivanovs  un Rīgas Gre­benščikova un Līvānu draudžu garīgais tēvs, Latvijas vecticībnieku Pomoras baznīcas Garīgās komisijas priekšsēdētājs Fjodors Behčanovs iesvētīja Jēkabpils Vēstures muzejā izveidoto ekspozīciju, kas veltīta vecticībnieku kultūrvēsturiskajam mantojumam.
    Atbilstoši SIA «DD projekts» iecerei ekspozīcija veidota pēc principa «telpa telpā»  – telpas iekšpuse iekārtota kā tipiska vecticībnieku dzīvojamā istaba, savukārt uz telpas ārsienām izvietoti dažādi informācijas nesēji – kokapstrādes darbarīki, kas kalpojuši vecticībniekiem namdariem, vecticībnieku arhitektūrai raksturīgs kokgriezums – loga rotājums. Jēkabpils vecticībnieku kopiena pastāv no 17.  gadsimta otrās puses, to izveidoja reliģisko represiju bēgļi no Krievijas ziemeļrietumu apgabaliem, jo Kur­zemes hercogs Jēkabs bija iecietīgs pret vecticībniekiem un deva atļauju vietējai varai pieļaut vecticībnieku dievkalpojumus. Vec­ticīb­nieki apdzīvotā vietā Daugavas kreisā krasta slobodā mitinājās pat vēl pirms pilsētas statusa un vārda «Jakobštate» piešķiršanas un  bija vieni no pirmajiem tagadējās Jēkabpils iedzīvotājiem.
     – Katrai labai lietai, kad tā ir gatava, ir jāsaņem Die­va svētība, tāpēc arī  lūdzāmies un svētījām  šo eks­pozīciju, jo zinājām, ka tā ir gandrīz gatava. Protams, ka līdz oficiālajai atklāšanai to vēl papildinās un uzlabos.
 
Pilns teksts – 10. marta "Brīvajā Daugavā". 
Ja vēlaties abonēt šī (vai jebkura cita BD numura, sākot no 2010. gada) numura elektronisko (pdf) versiju, rakstiet uz e-pastu: sarmite@bdaugava.lv
Piemēram: Vēlos saņemt "Brīvās Daugavas" 10. marta numuru savā e-pastā: manspasts@inkaste.lv (jūsu e-pasta adrese).
Viena numura cena – 0,44 eiro, mēneša maksa – 3,80 eiro  (t. sk. PVN 21%) (būs jāveic pārskaitījums internetbankā). 
 

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. GedertsPiebriedis
    GedertsPiebriedis
    pirms 5 mēnešiem

    Es cer, ka viņ lūgšans pēc tas trakaš vīruss mūs neskars.

    Atbildēt

Pievienot komentāru