Ieteikumi, kā veiksmīgāk izvēlēties durvis
Apmaksāts raksts

Durvis ir svarīgs drošības un dizaina elements ikvienā mājvietā. Labas kvalitātes durvis saglabās telpās siltumu un aizsargās pret zādzībām. 
 
Konstrukciju veids
   Izšķir vieglas un masīvas konstrukcijas durvis. Vieglas konstrukcijas ir piemērotas mazākiem dzīvokļiem vai biroju telpām. Masīvas konstrucijas durvis paredzētas lielākām mājām, vasarnīcām vai atvērta tipa birojiem.
 
Kopšana
    Ja durvis lietosiet regulāri, uz tām veidosies dažādi traipi un roku nospiedumi. Ja Jums mājās ir bērni vai dzīvnieki, durvju kopšanai ir jāpievērš liela vērība. 
Durvis ieteicams tīrīt regulāri, ar mitru lupatiņu noslaucīt putekļus. Ja tās netīrīsiet regulāri, būs grūtāk atgūt to sākotnējo spozmi. Abrazīvā saimniecības pasta ir labs tīrīšanas līdzeklis, kas palīdzēs notīrīt dažāda veida netīrumus. Vispirms durvis ir jānoslauka ar mitru lupatiņu, tad to iemērciet pastā un notīriet netīrumus. Pasta ļoti ātri noberzīs dažāda veida traipus.  Pēc tam durvis ieteicams noslaucīt ar mitru drānu, lai nepaliku baltas švīkas no pastas paliekām. Centieties virsmu pārāk stingri neberzt, lai ar abrazīvajiem gabaliņiem to nesaskrāpētu.
 
Stils un dizains
    Durvīm ir jābūt savstarpēji saskaņotām gan pēc to veida, gan izmēra. Tas palīdzēs veidot vienotu dizainu.
    Izvēlieties durvis atbilstoši mājās vai dzīvokļa dizainam un interjera priekšmetiem.
     Ļoti populāras ir neitrāla stila durvis, kas neizceļas kopējā interjerā. Neitrālas krāsas saplūdīs ar sienām un kopējo interjeru. Gaišie, pasteļtoņi vai bēšas krāsas lieliski izskatīsies mazākos dzīvokļos vai ofisos.
     Aktuālas ir bezrāmju durvis. Tās neierobežo apmales vai rāmji, kā arī tās saplūdīs ar sienu. Vienīgie elementi, kas liecina par to esamību, ir smalkā durvju līnija un rokturis.
     Lielākām telpām piemērotas būs garas un platas durvis. Tās izcels augstos griestus un vizuāli paplašinās telpu. Izmantojiet bīdāmās durvis, kas ir ērti pieliekamas ārpus durvju ailes vienā no telpas pusēm. Pilnībā atvērtas, tās nosegs plašāku sienas laukumu, tādējādi radot iespaidu, ka durvju aile ir daudz platāka.
 
Rāmji
    Rāmji ir noteicoši durvju izvēlē  Nekvalitatīvi durvju rāmji izskatīsies bezgaumīgi un ilgtermiņā bojās durvis. Izvēlieties durvis komplektā ar labas kvalitātes rāmjiem. Tie būs savstarpēji saskaņoti un telpās radīs vienotu stilu. 
 
Rokturi
    Durvju rokturi ir izgatavoti no dažādiem materiāliem. Atbilstoši durvju materiālam ieteicams pieskaņot rokturus. Vispopulārākie ir tērauda, alumīnija, misiņa, plastmasas vai koka rokturi. 
   Rokturim ir jābūt ērtam un atbilstoša izmēra.  Noliecot rokturi nedrīkst sajust papildus atsperes pretošanos. Atlaižot rokturi, tam ir jāatgriežas sākotnējā pozīcijā. Jo rokturis ir masīvāks, jo stiprākai ir jābūt atsperei, lai tas nesaliektos. 
 
Durvju eņģes
    Klasiskās un pieliekamās durvju eņģes ir paredzētas koka durvīm. Izšķir divu tipu eņģes: ar apmali vai gludām durvīm. Tās tiek izgatavotas no misiņa vai tērauda. 
    Ieskrūvējamās eņģes ar šablona palīdzību ir viegli montējamas. Tās paredzētas koka durvīm ar apmali. Komplektējot eņģes ar alumīnija uzgaļiem dažādās krāsās, tās var viegli pieskaņot durvju roktura krāsai.
   Slēptas eņģes ir paredzētas gludām, koka durvīm. Tās ir viegli regulājamas horizontālā un vertikālā virzienā. Aizverot durvis, tās nav redzamas.
 
     Durvju cena (meklēt durvis cena) ir atkarīga no rāmju, rokturu un eņģu kvalitātes. Izmaksas veido arī durvju konstukcijas veids, funkcionalitāte un dizains. Izvēlieties labas kvalitātes durvis interneta veikalā 220.lv. Veikala piedāvājumā ir plašs durvju klāsts par zemām cenām. Izvēlieties piemērotāko risinājumu dzīvoklim, mājai vai biroja telpām. 220.lv piedāvā arī citas preces dažādām dzīves vajadzībām. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru