Ieteikumi, kā vizuāli paplašināt mazu telpu
Apmaksāts raksts

Bieži vien mūsu mitekļi nav tik lieli kā gribētos, tāpēc jāliek lietā izdoma un fantāzija, lai padarītu to vismaz vizuāli plašāku, nekā tas ir patiesībā. Pareiza krāsu izvēle, logu noformējums un dažādi interjera priekšmeti var lieliski noderēt mums šajā sarežģītajā uzdevumā, atliek vien saprast, kā ar tiem rīkoties, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.
 
Krāsu izvēle
Mazu telpu vislabāk vizuāli paplašinās vienotas tonalitātes ieturēšana, ieteicams vienā tonī krāsot gan sienas, gan griestus, tādejādi vizuālais iespaids par telpas plašumu tiks radīts maksimāli. Griestu toni var izvēlēties par vienu toni gaišāku.
 Mazās telpās nebūtu ieteicams izmantot tapetes ar lieliem rakstiem vai spilgtām krāsām, šie elementi liek telpai izskatīties vizuāli mazākai, tāpēc ieteicams ieturēties pēc iespējas gaišos toņos un izvēlēties tapetes ar sīku rakstu vai pavisam vienkrāsainas. 
Ja plānots mitekļa sienas un griestus krāsot, tad vislabāk ir izvēlēties gaismu atstarojošās krāsas, jo jebkurš elements, kas mazā telpā atspīd gaismu, padara to vizuāli plašāku.
 
Vizuālais centrs
Lielisks variants, kā vizuāli paplašināt mazu telpu, ir izveidot kompozicionālo centru - vai tas būtu liels ēdamgalds, stūra dīvāns vai pamatīgs apgaismojuma elements. Tas palīdzēs veidoties telpas simetrijai, jo ap telpas centrālo kompozīciju parasti pulcējas viesi, un veidojas vizuāls iespaids, ka telpa ir plašāka. 
Pārējie dekoratīvie telpas elementi parasti grupējas ap vizuālo centru. Piemēram, ja centrā ir izvietots liels stūra dīvāns, tam automātiski apkārt tiek izvietoti dažādi papildus dizaina elementi, žurnālgaldiņš, stāvlampa vai klubkrēsls, automātiski veidojas centrālā kompozīcija, ap kuru tad arī pulcējas draugu kompānija vai ģimene un tādejādi tiek novērsta uzmanība no telpas izmēriem.
 
Žalūzijas
Jāatceras, ka aizkari vairāk piemēroti plašām telpām, bet mazās telpās daudz prakstiskāks variants ir, piemēram, rullo žalūzijas. Pirmkārt, ar to palīdzību ērti var mainīt gaismas plūsmu telpā, otrkārt, tas ir lielisks veids kā ietaupīt vietu uz palodzes, kur iespējams salikt dažādus interjera priekšmetus, puķupodus vai grāmatas. 
Plašā izvēlē rullo žalūzijas ir piejamas interneta veikalā 220.lv, kur savai gaumei un krāsu izjūtai atbilstošākās žalūzijas atradīs pat visizvēlīgākais telpu iekārtotājs. Lai neapjuktu plašajā krāsu un rakstu piedāvājumā, žalūziju soortimentu iespējams aplūkot, izmantojot ērtus filtrēšanas rīkus, piemēram, pēc krāsas, auduma un izmēriem.
 
Mēbeles un interjera priekšmeti
Mazās telpās nevajadzētu izvēlēties masīvas un smagas mēbeles, tā vietā priekšroku vajadzētu dot viegli trasnsformējamām mēbelēm, kurās ieprojektēti atsevišķi nodalījumi mantu glabāšanai. Izvēloties mēbeles un interjera priekšmetus atsevišķu uzmanību vajadzētu pievērst to virsmas īpanībām. 
Jo vairāk gaismu atstarojošu elementu ir uz virsmām, jo plašāka izskatīsies telpa. Piemēram, ja jāizvēlas žurnālgaldiņš, tad priekšroku noteikti vajadzētu dot stikla nevis koka virsmai, tādejādi mēbeles izskatīsies vieglākas un, gaismu atstarojošais efekts, piedos telpai plašuma sajūtu.
 
Durvis
Iekārtojot mazu telpu, jāņem vērā, ka uz durvju rēķina var lieliski ekonomēt vietu, apsveicams variants ir bīdāmās durvis, kas ir ne tikai ērtas lietošanā, bet arī prakstiskas. Sevišķi, ja runājam par virtuves nodalīšanu no citām telpām, bīdāmās durvis iespējams izmantot gan ar spoguļu, gan stikla elementiem, tādejādi tiek ietaupīta vieta, piemēram, uz spoguļa rēķina, jo tas atsevišķi telpā nav jāieplāno, bet izvēloties bīdāmās durvis ar stikla elementiem, telpai tiek piešķirta pārredzamība un tā vizuāli paplašināsies. Mazām telpām nevajadzētu izvēlēties masīvas, koka bīdāmās durvis, priekšroku dodot stiklam un spoguļiem.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru